Skocz do zawartości

[tut. Photoshop] Ładna siatka ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Efekt "ładnej" siatki

 

Krok 1

 

tworzymy nowy dokument o dowolnym rozmiarze. wybieramy kolory: podstawowy #cbcbcb, oraz drugi #000000. następnie wybieramy Filter->Render->Clouds.

 

tut1_step1.jpg

 

Krok 2

 

tniemy nasz obrazek na mozaikę- Filter->Pixelate->Mosaic. rozmiar kwadratu 18.

 

tut1_step2.jpg

 

Krok 3

 

"rozmazujemy" całość. Filter->Blur->Radial Blur. metodę (blur method) ustawiamy na zoom. jakość(quality) ustawiamy na good. amount(siłę) na 26.

 

tut1_step3.jpg

 

Krok 4

 

wyostrzamy krawędzie. Filter->Blur Strokes->Accented Edges.

 

tut1_step4.jpg

 

Krok 5

 

"podkreślamy" krawędzie. Filter->Stylize->Find Edges.

 

tut1_step5.jpg

 

Krok 6

 

odwracamy kolory (CTRL+I).

 

tut1_step6.jpg

 

ostatni krok

 

podajemy kolor naszej siatce. naciskamy CTRL+U, zaznaczamy Colorize (ważne!) i bawimy się suwakami :) aby uzyskać efekt, jak poniżej, kolejno ustawiamy wartości na 89,85 i 0.

 

tut1_final.jpg

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cobra: no tak! przecież najlepsze osiągi uzyskuje się w paintcie! wiesz co Ci powiem? jesteś głupcem, utrudniając sobie pracę. ja też lubię pixel art (a i do tego paint się nie nadaje, kompletnie), ale takich rzeczy się w tej technice nie robi.. zresztą.. jak tam chcesz.. ale wygląda na to, że szukasz problemów ><

 

@pietrus: k, już tam coś robię :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
no tak. po co twórcom gier tutoriale graficzne, zapomniałem >.<! jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to nie mów nic.. jest w dobrym temacie. valhalla to najzwyklejszy offtopic, a to szczególnie pasuje do tworzenia gier.
Tu raczej nie chodzi o to po co to komu (a w sumie to forum o gm), tylko, że nie ma potrzeby dawania tutaj takich tutków, bo tych jest od groma. Np. na tej stronie http://www.pixel2life.com/tutorials/Adobe_Photoshop/All/ jest parę tysięcy. Teraz pomyśl sobie, że część osób robi tutki na podstawie innych tutków z innych stron i daje tutaj na gmclan. Nasza strona nie ma w planach konkurować w tym sektorze bo i nie ma takiej potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ranma: Pozwól na trochę urozmaicenia ;)
Nie... :P A tak na serio to nie mam nic przeciwko urozmaiceniom, ale kurde, nie na temat takich efektów w photoshopie. Bazy danych, języki skryptowe, algorytmy, grafika 2D, grafika 3D i wiele innych kategorii, a wybór musiał paść akurat na ps'a. :P To już może jakieś tutoriale rysowania SPRITE'ÓW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oke, ale tu chodziło o konkretny przykład - często używa się tego typu bajerków w grach.. a tak w ogóle jestem oburzony, że nie ma działu dla forumowiczów "tutoriale" (!). napewno wielu pokazywałoby tam swoje możliwości, a ludziom by się to tu przydało.. nad sprajtami pomyślę, ale w tej dziedzinie DE nie doścignę. ale, Ranmus, proszę, zrób forum, gdzie userzy będą mogli umieszczać własne tutki ! ;-]

 

--

 

a co ma grafika do gier? dużo. a co ma ps do gm? tyle samo co grafika do gier ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytałem pierwszy, a na pytanie nie odpowiada się pytaniem Ale zrobię wyjątek i odpowiem na Twoje pytanie: gry mają grafikę, no nie? Wieć całkiem przydatne jest umieć ją robić

 

Tak, ale poto powstają fora poświęcone pro. graficznym. Ktoś sobie znajdzie jakieś forum i prosi admina żeby mu tu specjalny dzial zrobić, troche głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
no tak, po co userom tutoriale xP (to nie ma być dla MNIE, tylko dla wszystkich).

 

---

 

nie odnośnie grafiki, tylko odnośnie tutoriali ;] (związanych z tworzeniem gier.)

Pisałem już wyżej. Zrób jakiś tutek, który można wykorzystać do stworzenia grafiki nie tylko pod tło gry. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...