Skocz do zawartości

[Ankieta] Jakich programów używacie


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jak pewnie wiecie, od dłuższego czasu robię Dystrybucję Linuxa (od biedy Remastering), która ma trafić jak najbardziej w gust zwykłego użytkownika komputera i użytkownika komputera z systemem Microsoft Windows?. Pytałem się użytkowników linuksowo.pl co interesuje przeciętnego użytkownika, jednak skierowali mnie do takiego forum - gdzie nie ma H4X0R w Linuxie [oni mogliby nawet w konsoli Linuxa obsługiwać, więc ...] Dlatego zwracam się do was - użytkownicy Windows'ów?, czy będziecie w stanie mi pomóc?

 

Wiem, żę już wiele takich tematów zakładałem, jednak wtedy miałem problem, ze zrobieniem systemu ... dziś nie mam zbytnio :P [Testowałem pierwszą wersję, działa bez zarzutów]. A więc proszę wymienić w słupku, w linii, w grafie, w czym chcecie - Czego używacie na codzień (mogą być Windows'owe tytuły)

 

Fervi

 

PS. System będzie wykorzystywał KDE4

 

Lista:

- Krusader [Total Commander]

- Mozilla Firefox

- Kopete + libgadu3 [Gadu-Gadu]

- DJL + PlayOnLinux [steam]

- KTorrent/Nicotine [bittorrent]

- VLC

- Amarok [Kombajn do odtwarzania muzyki, Winamp?]

 

Ewentualnie:

- Skype

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista programów, które na codzień używam:

- Total Commander (linuksowy Krusader to bardzo dobry odpowiednik, a nie ma wygodniejszej przeglądarki plików)

- Firefox

- Foobar2000 (tutaj Amarok lub Banshee są dobrymi odpowiednikami)

- Gadu-Gadu (od biedy Kadu może być)

- Xfire

- Steam

(ale LINUX HAS NO GAEMS, więc dwa powyższe nie przydadzą się nikomu na Linuksie ;-) ) tylko bez flamewara proszę, to obok nie jest pisane na serio

- XChat (chociaż watpię, że przeciętnego będzie interesować dostęp do irca)

- różne programy do p2p, ale wszystkie mają odpowiedniki Linuksowe (multum programów do torrenta, Nicotine do soulseeka, itd.)

 

Przeciętny użytkownik raczej poza komunikatorem, przeglądarką, odtwarzaczem muzyki, najprostszymi grami (saper, pasjans) i ewentualnie jakimś programem do maila, to nic nie potrzebuje.

 

btw. to forum upada na psy, "[ spoiler ]" nie działa :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Total Commander

Opera

AQQ

Skype

Foobar2000

Visual c++ 2008 ^^

BitTorrent

Heroes of Newerth

 

nie sądzę, żebyś znalazł dobre odpowiedniki na linuxa wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera

Audiacity

Dev-C++ (sram na to, że stary i nieaktualizowany)

aTube Catcher

AVerTV

Windows Movie Maker

Adobe Premiere (znajdź mi odpowiednik TEGO, chętnie obczaję)

Macromedia Flash

Game Maker

Nero StartSmart Essentials

HyperCam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc proszę wymienić w słupku, w linii, w grafie, w czym chcecie - Czego używacie na codzień (mogą być Windows'owe tytuły)

Ty chyba Jaklub nie orientujesz się, że na tworzenie LiveCD, to te programy za dużo ważą :) I przeciętny użytkownik ich nie używa

wymieniam to, czego używam na codzień. pffff.

poza tym, przecież nikt ci nie mówi, żebyś wpierdzielał tam co się da.

 

już to, że niby nie wiem, ile te programy ważą, przemilczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
wymieniam to, czego używam na codzień. pffff.

poza tym, przecież nikt ci nie mówi, żebyś wpierdzielał tam co się da.

 

już to, że niby nie wiem, ile te programy ważą, przemilczę

+1

 

 

co do deva to po prostu w visualu się wygodniej pisze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma trafić jak najbardziej w gust zwykłego użytkownika komputera i użytkownika komputera z systemem Microsoft Windows?.

 

Zwykły użytkownik nie programuje (zasadniczo nawet nie w Game Makerze. Zazwyczaj filmów nie obrabia (chyba, że musi czy coś).

 

Pozatym nawet nie wiem co połowa z tych programów robi w praktyce

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powzysyego

To ja powiem cos podonego do słów linuxowców z tamtego forum:

Jak Cie nie obchodzi prorgamowanie i przerabianie filmow to idź na forum gdzie ludzie się pytają "jak wyłączyć komputer nie odłączajonc od prondu, plax".

 

TU sie pytasz ludzi ktorzy lubia skrobnąć program/grę, pomajstrować przy ivonie albo zrobić człowieka wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Zwykły użytkownik nie programuje (zasadniczo nawet nie w Game Makerze. Zazwyczaj filmów nie obrabia (chyba, że musi czy coś).

 

Pozatym nawet nie wiem co połowa z tych programów robi w praktyce

Fervi

Ojezu, to po co założyłeś ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Makary155

Dzięki :) Wpisy [dwa] zostały dodane

 

@I am Vader

Rozumiem, że wracasz na chatę, odpalasz Ivonę i przez 10 godzin robisz dźwięk ... A jak ci się znudzi Ivona, to przez parę godzin w GM'ie robisz. Mam rozumieć, że jesteś takim No-Life'rem, że nie uruchamiasz żadnych przeglądarek, nie słuchasz muzyki, nie oglądasz filmów, bo .... robisz kiepskie gry w GM?

 

@ANtY

Myślałem, że mój powód napisałem w pierwszym poście. Jeśli nie - przepraszam

Robię System Operacyjny (a raczej Distro), które ma być wręcz idealne dla początkowych użytkowników. Repozytoriami z lepszymi grami na Linuxa, Możliwość uruchamiania jak największej liczby aplikacji przez Wine, a dodatkowo jak najwięcej programów, które przeciętny człowiek używa (kalkulator, OpenOffice czy cokolwiek)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Mam rozumieć, że jesteś takim No-Life'rem, że nie uruchamiasz żadnych przeglądarek, nie słuchasz muzyki, nie oglądasz filmów, bo .... robisz kiepskie gry w GM?
Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie większym no-life'ostwem jest tworzenie kolejnego distro, którego i tak praktycznie nikt prócz autora używać nie będzie. Nie szkoda Ci czasu na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wracasz na chatę, odpalasz Ivonę i przez 10 godzin robisz dźwięk ... A jak ci się znudzi Ivona, to przez parę godzin w GM'ie robisz. Mam rozumieć, że jesteś takim No-Life'rem, że nie uruchamiasz żadnych przeglądarek, nie słuchasz muzyki, nie oglądasz filmów, bo .... robisz kiepskie gry w GM?

Ludzie zwykle nie korzystają z kompa cały dzień, słońce moje. A do filmów i muzyki mają odtwarzacze i telewizory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Japanstache

Słońce moje, w dzisiejszych czasach chyba babcie i dziadkowie nie używają komputerów, albo ludzie, których po prostu nie stać na komputer. Mi się wydaje, że komputer stał się standardem. Od Żabki do Microsoftu. Najczęściej przeciętne osoby nawet na internet wchodzą, mając styczność z komputerem. Ale te młodsze pokolenia (40-45 lat w dół) już powoli zaczynają używać Youtube'ów, znam takie osoby :P

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...