Skocz do zawartości

Powoli się uruchamia ?


Moho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam =^-^=

 

Od pewnego czasu dość długo uruchamia mi się system Windows XP. Wcześniej się uruchamiał się szybko. Bo np. dzisiaj to przez ok. 35 sekund coś pasek start nie mógł się załadować :] tak 35 sekund to okropnie dużo xD Nie instalowałem żadnych nowych programów. W autostart mam jedynie Avast! Anti-Virus, Sygate Personal Firewall i menedżer dzwięków. Mój procek Athlon 64 1800+, 1024 MB DDRAM. Nie wiem czego tak, wcześniej było to samo i się uruchamiał normalnie <_< Pamiętam kiedyś słowa pewnego pana z serwisu kiedy kupowałem mój "pierwszy" komputer, cytuję:

Windows ma to do siebie że się lubi sam psuć
. xD Ale mowa była jeszcze o 98. To ja nie wiem jak tam z XP. Po za tym wykluczam wszelkie wirusy, spy itp. Help !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię straszyć, ale możliwe, że to wina dysku. Kiedyś w moim starym komputerze jak się zaczął psuć dysk wszystko chodziło bardzo wolno. Po kilku dniach całkiem się zepsuł.

 

PS. Czy tylko system ci się wolno uruchamia? Jak jest w czasie pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Moho, jest tyle możliwości, więc sam będziesz musiał poszukać. Dużo razy miałem takie coś, więc podam niektóre przyczyny:

1) Po zainstalowaniu i odinstalowaniu programów i tak winxp się wolno uruchamiał - musiałem wyczyścić rejestr i posprawdzać co się włącza w czasie startu systemu.

2) Innym razem była to wina sterowników do karty graficznej. Wgrałem jakieś bety od nvidii i musiałem powrócić do starszych.

3) A jeszcze innym razem była to wina karty sieciowej bezprzewodowej. Naprawa była prozaiczna - docisnąć do slotu pci. A jak to już nie pomagało, to wymieniłem kartę na inną i znowy winek się włączał dość szybko. :)

 

Poza tym 35 sekund to nie tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Twój antywirus ma włączone ściąganie poprawek i aktualizacji przy starcie.

 

Od siebie proponuję:

 

- usuń wszystkie gry i programy, których nie używasz,

- nie trzymaj długo na dysku grafiki i muzyki,

- rób ScanDiska i defragmentację dysku,

- czyść co jakiś czas rejestry.

 

To powinno choć częściowo pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To więc tak, Rejserty czyszczę raz na jakiś czas ze zbędnych wpisów (CCleaner i Jv16 PT) usuwam zbędne pliki tym czasowe (TEMP). Skanuje dysk Ad-Aware, Spyware Blasterem. Scan Disk'a prawie w ogóle nie używam, ale ostatnio sobie zrobiłem test. O defragmentacji dysku to już nie wspomnę =P Od ohoho nie robię defraga ponieważ dosyć długo to trwa >3. Miałem jakieś programy do szybkiego defragmentowania dysku ale ja się na nich zbyt nie znam (Kiedyś po takim defragu padł mi Dx9 =P). Coś tam włączę ale nie chce czekać bo nawet nie wiem co on robi =P. Nie wiem czy to właściwy Derfrag, czy może wykonuje jakieś testy albo sprawdza jakieś bzdety co w ogóle nie przyspieszą pracy komputera. Gry i grafika ? Gier mam 6, a grafiki na kompie całą masę lecz wątpie by to miało związek z wolnym uruchamianiem systemu =P A i czy to prawda że im więcej ma się plików na komputerze tym wolniej zaczyna on działać ? Bo mi się wydaje że nie bo w końcu nie pracują one wszystkie w tle xD. No chyba że obroty HDD się zmniejszają xD. Aha tak na wszelki wypadek mój dysk: Western Digital 8MB Cathe, 80GB 7200 (rpm).

 

@Beder - Tylko się tak muląco uruchamia, w czasie pracy chodzi jak strzała =D Bo np. mój kumpel czyt. LionX ma dużo programów w auto start, i normalnie zaraz gdy tylko pokaże się pulpit włącza jakąś grę i mu hula normalnie =P (ma nieco gorszy sprzęt niż mój) A u mnie jak uruchomię grę w momencie gdy system się uruchamia to strasznie ją muli musze odczekać chwilkę. Może mieć to związek z 64 bitowym procesorem ? Bo z tego co wiem zwykły Windows XP nie obsługuje w 100% takich procesorów dopiero specjalne wydania Windows'a XP pod 64 bit (Windows x64 XP, chyba tak się nazywał). Nie ma też sensu załatwiać sobie takiego sytemu bo większość programów by nie chodziło. =^-^=

 

Pozdrawiam i dzięki za dotychczasową pomoc =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam =^-^=

 

Od pewnego czasu dość długo uruchamia mi się system Windows XP. Wcześniej się uruchamiał się szybko. Bo np. dzisiaj to przez ok. 35 sekund coś pasek start nie mógł się załadować :]

 

Jak wyliczył :P

 

Mi od jakiegoś czasu komputer zawiesza się zaraz po uruchomieniu :P I tak kilka razy z rzędu muszę go resetować, bo co zresetuję, to się znów zawiesza :P mój rekord to chyba 7 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie odpala się ok. 30 sekund i marudzisz? Jak mi by tak się odpalało, to bym się cieszył jak cholera za przeproszeniem.

 

Najpierw korekta ok. 35 sek. ^^". Po za tym marudzę bo tak wcześniej nie miałem, wcześniej minęło 0.5 sekundy i wszyto hulało. (staram się dbać o system, nie trzymam na nim zbędnych programów czy plików =^-^=).

 

@Sly - Co do procesów to mam normalnie w czasie pracy 31. Ale nie wiem ile przy starcie systemu, pewnie tyle samo. A zużycie procesora w normalnym trybie pracy (pisząc tego posta chociażby) waha się między 0 - 2% =P Także w czasie pracy (nie uruchamiania systemu) działa szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może trochę dużo ale jak już wspomniałem procek waha się pomiędzy 0-2% a Użycie pliku stron (ta pamięć zdeklarowana) to 279/2460 M nie wiem co to znaczy ale z nią jest rożnie. Nieraz będzie około 200 a nieraz około 400 bez żadnej interakcji na komputer z mojej strony po prostu na pulpicie, bez żadnego programu włączonego.

31 to troche dużo ^^

Ja mam na xp 17 :P Powyłączaj niepotrzebne usługi :)

 

Nie wiem jakie usługi są niepotrzebne więc nie będę nic na razie wyłączał. Poniżej fotka z moimi procesami, powiedzcie które z nich mogę wyeliminować na dobre ??

(Oczywiście można pominąć takie jak GG itp.) ^^"

Procesy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko dodam, że jakby mi się system uruchamiał 35 sekund, to bym oszalał z radości ;p Mi się normalnie wlącza coś ok. 3 minut i 5 sekund :D Więc, Moho, proponuję nie marudzić, i cieszyć się tym co Bozia dała :)

 

No dobra, ale niech mi ktoś poradzi co mam z tych procesów wywalić ?? Ale takie procesy np. Usług sieciowych albo lokalnych co są w ogóle nie potrzebne =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle razy masz uruchomiony svchost? xD

 

A ja nie mam różowego pojęcia co to jest.

 

Może on występować w kilku kopiach, uruchamia on różne usługi.

 

Gier mam 6, a grafiki na kompie całą masę lecz wątpie by to miało związek z wolnym uruchamianiem systemu

 

Ja jak wpakowałem ok 3 tyś czcionek do komp. to uruchamiał się z 15 min.

 

EDIT:

Mój komp. Celeron 2GHz i 384 MB Ramu uruchamia się też w ok 30 sek. serio choć jest zaspamiony i procesów przy starcie jest powyrzej 30, tylko czasem otwieranie folderu zajmije mu 5 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam różowego pojęcia co to jest.

 

Może on występować w kilku kopiach, uruchamia on różne usługi.

Ja jak wpakowałem ok 3 tyś czcionek do komp. to uruchamiał się z 15 min.

 

To były czcionki, one mają swój specjalny systemowy folder one zresztą wpisują się do rejestru wiec nie dziwie ci się że tak długo ci się uruchamiał system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
A ja nie mam różowego pojęcia co to jest.

 

Może on występować w kilku kopiach, uruchamia on różne usługi.

 

Te usługi sie nazywają DLL, podopowiedź mała, że jak go wyłączysz si ewłączy znowu. Miałem z tym pprocesem niezłe kłopoty

1.pewien czas darł mi procka ok 90%

2.jak go zawirusowało (adware, i go skasowało) to bez DLL mi system prawie nie chodził (nawet explorer błędy wywalał), i tak powstał reinstal systemu

 

No ale koniec offtopa, to nie o SVCHOST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wina wirusów, robaków... ściągnij sobie Avasta i przeskanuj dysk :]

Usuń z autostartu programy p2p oraz p2m... :sp_ike:

Zrób to co ja... zrobiłem backup dysku i formatuje C:\ co 2 tygodnie.. a dane (filmy, mp3, gry) trzymam na d: i e: :)

 

 

Mam nadzieje że pomogłem.. pozdrawiam... :sp_ike:

 

Offtopic: Pokochałem tą emotikonke >> :sp_ike:

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, na moje to nie powinienieś mieć żadnych dodatkowych problemów albo jakiś większych opóźnień w uruchamianiu systemu... Jeżeli jednak przeszkadza ci, że system ładuje się tak długo, to użyj tego:

 

The Power bursts from HijckThis!

 

Uruchom, daj do a system scan and a log file, skopiuj to co ci wyszło, a ja ci powiem, które procesy albo akcje musisz zniwelować, żeby system uruchamiał się szybciej... Co prawda działa to zwykle na wykrywanie złośliwego oprogramowania i aplikacji, ale może też pomóc w oczyszczeniu rejestru z różnych 'śmieci'.

 

btw. Uycie pamięci, czyli tzw. Pamięć zadeklarowana jest to rzeczywista ilość pamięci wirtualnej, jaką system jest w stanie wykorzystać na aplikacje i procesy. Domyślnie jest to pamięć RAM pomnożona przez dwa, ale można to zmienić w ustawieniach systemu. Im większa pamięć zadeklarowana i słabszy procesor, tym bardziej będzie się ciąć system. najlepiej, żeby nie była większa niż zegar procesora, ale co zrobić, jak ktoś ma procek 1.66 i 1Gb RAM-u xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...