Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chce otworzyć gre zrobioną na Game Maker 6.1 i właśnie otwieram na tej wersji programu to mi sie nieda gry otworzyć.Pomóżcie mi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tego błędu sie nie da skopiować ale za chwile go odpisze

Taki błąd pisze: "Failed to initialize drawing surfaces.Please check that you graphics card meets the minimum requirements and that your drivers are up-to-date.If you graphics card has little memory, try switching your computer to a lower resolution" i właśnie nie wiem co z tym zrobić :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest właśnie wielki Błąd GM 1.6, nie na wszystkim komputerach działają wykonane w nim gry.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak masz DX9 to nie musisz instalować DX8. Może nie wgrałeś sterowników od karty graficznej, tylko jedziesz na standardowych Windowsa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na jakim standardowym Windowsie?A te sterowniki jakieś to wszystko mój starszy brat robił bo ja nie umiałem i nadla nie prubowałem robić z tym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie na standardowym Windowsie tylko na standardowych sterownikach dołączanych z Windowsem. Sprawdź czy masz zainstalowane oryginalne sterowniki karty grafiki, a jak nie, to zainstaluj ;p .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Niestety ale nie wiem jak to sie robi :(

Jaką masz kartę graficzną ? A sterowniki sprawdzisz w Panel Sterowania>>Ekran>>Zaawansowane>>Karta>>Właściwości>>Sterownik

Jeżeli dostawcą sterowników jest firma twojej karty graficznej to chyba powinieneś mieć wszystko OK. Kwestia jeszcze ogółem twojej karty.

EDIT: Być może jeszcze będziesz musiał ściągnąć i uaktualnić sterowniki do swojej grafiki ze strony producenta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
VGASAVE jest sterownikiem systemu Windows zaprojektowanym w taki sposób, aby automatycznie ładował się, kiedy karta graficzna nie działa, bądź jej sterownik nie jest zainstalowany. Tryb działa jedynie w 16 kolorach i przy maksymalnej rozdzielczości 800x600. Gdy tryb ten jest aktywny, zaleca się zainstalowanie nowych sterowników. VGASAVE zawiera dwa pliki - VGA.DLL oraz VGA.SYS.

Zainstaluj sterowniki od producenta karty grafiki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tamten opis dotyczył starych Windows, ale nie chodziło mi cytując to o roździelczość, tylko o to, że to wbudowany sterownik systemu i powinieneś zainstalować firmowy od producenta twojej karty grafiki. Na VgaSave będziesz miał problemy nie tylko w Game Makerze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z kartą powinieneś mieć płytkę ze sterownikami xP A jak nie to na stronę producenta:

NVIDIA

albo

ATI

Nie wiem jaką masz kartę więc daje dwa linki do dwóch liderów na rynku. Chyba że masz jeszcze jakiegoś Cirrus xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Aha to ja mam chyba "NVIDIA Corp" bo jak włączam komputer to coś tam pisze"NVIDIA" i chyba jakiś rok

Równie dobrze to może być płyta główna =3 tak trudno sprawdzić co się ma w środku komputera ?

EDIT: Bierzesz karty gwarancyjne albo patrzysz do menedżera urządzeń xP

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale lepiej sprawdź na karcie gwarancyjnej komputera, lub w pudełku które powinno być z nim dołączane, ew. na płycie którą dostałeś z komputerem jaką masz kartę grafiki. Bo co jak masz ATI, albo jakiejś dzikiej firmy kartę :P ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta