Skocz do zawartości

Problem View


edzio20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nagrałem mój problem, nie chciałem go opisywać, bo mnie trochę trudno zrozumieć ;d.

 

 

I chodzi mi o to jak zrobić by tego prostokątu nie było widać na tym drugim oknie (tym drugim viewie ;p)

A to kod prostokątu:

GML
draw_set_alpha(0.4)

draw_rectangle_color(view_xview[0],view_yview[0],view_xview[0]+200,view_yview[0]+100,c_black,c_silver,c_black,c_silver,0)

draw_set_alpha(1)

draw_rectangle_color(view_xview[0],view_yview[0],view_xview[0]+200,view_yview[0]+100,c_white,c_white,c_white,c_white,1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... Myślę, że trzeba zrobić trzeci view i surface'a, który kopiowałby ten obszar ekranu, który chcesz (czyli ten prostokąt). Teraz wystarczy tylko rysować surface'a w tym 3-cim viewie.

Uwaga, będzie to dosyć powolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nagrałem mój problem, nie chciałem go opisywać, bo mnie trochę trudno zrozumieć ;d.

 

 

I chodzi mi o to jak zrobić by tego prostokątu nie było widać na tym drugim oknie (tym drugim viewie ;p)

A to kod prostokątu:

GML
draw_set_alpha(0.4)

draw_rectangle_color(view_xview[0],view_yview[0],view_xview[0]+200,view_yview[0]+100,c_black,c_silver,c_black,c_silver,0)

draw_set_alpha(1)

draw_rectangle_color(view_xview[0],view_yview[0],view_xview[0]+200,view_yview[0]+100,c_white,c_white,c_white,c_white,1)

 

Podstaw index viewa w którym chcesz wyświetlić to pole, w warunku if ( view_current == 0 )

 

GML
if ( view_current == 0 )

{

draw_set_alpha(0.4)

draw_rectangle_color(view_xview[view_current],view_yview[view_current],view_xview[view_current]+200,view_yview[view_current]+100,c_black,c_silver,c_black,c_silver,0)

draw_set_alpha(1)

draw_rectangle_color(view_xview[view_current],view_yview[view_current],view_xview[view_current]+200,view_yview[view_current]+100,c_white,c_white,c_white,c_white,1)

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...