Skocz do zawartości

Zablokowane Wyśrodkowanie strony


Modnar23

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pracuje nad swoja pierwszą stroną i mam problemik.

 

Jak piszę stronkę w pierwszym lepszym edytorze tekstowym, i chcę aby strona miała szerokość 800px, ustalam ramki <iframe> po tę szerokość, to zawsze gdy ją podglądam (w internet explorerze) to wszystko jest dociągniete do lewej strony okna przgladarki. Dopiero jak otworze ramkę "ulubione" to strona zajmuje całe okno :P.

Natomiast większość dobrych stron ma cos takiego że cała strona wyswietla się na środku okna przegladarki, nawet wtedy gdy ramka ulubionych jest otwarta.

 

Wiecie jak cos takiego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możę most23 trzeba zastosować coś takiego jak <center> i </center> ? Wszystko co ma być wyśrodkowane umieszczasz wewnątrz tych dwóch znaczników :] Jeżeli chodzi o edytory, to wiem że w frontpage'u musisz ramke pociągnąc na samym srodku następnie ją rozszerzając ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A w jakim standardzie robisz? Bo wiesz, nie ma czegoś takiego jak HTML i to wszystko. Są różne wersje, ostatnia, to 4. Ja natomiast robiłem gmclan w XHTML 1.0 strict (bo HTML to staroć i już nie jest rozwijany, teraz strony powinno się robić właśnie w XHTML), Lektura WARTA przeczytania: http://xhtml.b7.pl/index.html

 

Walidator byle byś w czym nie robił, obsluguje wszystkie wersje html i xhtml: http://validator.w3.org/

Sprawdza on poprawnosc strony pod wzgledem struktury.

 

 

A prawidłowo wyrównanie powinno wyglądać tak:

...
<body style="text-align:center">
<div style="width:800px; text-align:left; margin-left:auto; margin-right:auto;">
treść strony
</div>
</body>
...

Teraz opis co i jak:

1) Body ma styl centrowania tekstu z powodu bledu w IE, otoz w nim zadnym innym sposobem nie mozna wycentrowac warstwy, nie dosc ze text-align sluzy tylko do centrowania tekstu (bug IE, bo u niego nie tylko tekst centruje), to jeszcze marginesow automatycznych nie obsluguje (drugi bug).

2)Warstwa wlasciwa ma szerokosc 800px i marginesy automatyczne co prowadzi do centrowania strony (dla porzadnych przegladarek). Wyrownanie tekstu spowrotem przywracane jest na lewa strone.

 

To byl opis dla XHTML bo <center> w nim jest zakazane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię w standardzie domyślnym programu zajączek 4 czyli:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 3.2//EN">

ale HTML 3.2 to juz chyba staroć... :( Wolał bym sie przesiąść na czwórkę. A jak sobie zmienie tak po prostu 3.2 na 4.0 to przeglądarki będą interpretowac stronę jak by była napisana w HTML 4, czy zmiane kodowania trzeba jakoś inaczej zrobić? :huh:

 

Chyba mi się juz udało rozwiązać problem. Do tej pory wszystkie elementy strony były opatrzone znacznikami <div ...>, w których podawałem konkretne wartości top i left i może dlatego nie chciało mi wycentrować. Teraz zrobiłem całą strone jako jedną wielką tabelę, gdzie każda sekcja jest w odpowiedniej komróce idałem <table align="center"> i działa. ;)

 

Dzięki za linki i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...