Skocz do zawartości

World Blocks [Demo]


Opinia o World Blocks  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak podoba ci się gra World Blocks?

    • Super
      0
    • Fajna
      1
    • Może być
      0
    • Kiepska
      3
    • Beznadzieja
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: World Blocks

 

Gatunek: Przygodowa

 

Opis: Gra polega na chodzeniu bohaterem, zbieraniu gwiazdek, itd. W pełnej wersji należy spodziewać się wielu funkcji tj.: zmiana wyglądu bohatera, zmiana głośności muzyki, zmiana rozmiaru ekranu. Będzie także dostępny edytor plansz. W zapowiedzi pisałem że planuje pełną wersję na połowę sierpnia lecz jednak nic z tego. Wyjeżdżam i gra będzie gotowa na koniec wakacji. Sterowanie: Strzałki-chodzenie oraz poruszanie się w menu, Spacja-skok oraz wybór w menu, P-pauza. W razie gdyby coś nie działało piszcie.

 

Download: >>Tutaj<<

Rozmiar pliku: Spakowane: 10,7 MB; rozpakowane: 11,7 MB

 

Autorzy:

Programowanie:
Arekadiusz, wykorzystałem też przykład Platyny(wchodzenie pod górkę)

Grafika:
Arekadiusz, dwie grafiki z internetu

Muzyka:
Muzykę podrzucił mi IamTheLaw za co bardzo mu dziękuje :thumbsup:

 

Screeny:

worldblocksscr3.png

worldblocksscr4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż swojego czasu grałem trochę w Everybodyedits.com a twój projekt jest ewidentną próbą klonu :) skusiłem się do ściągnięcia tego projektu. Przede wszystkim grawitacja jest za słaba, zbyt lekko postać się porusza w powietrzu ( za wolno spada ), a druga sprawa to powinno być większe okno gry, ponieważ za mało widać. Nie wspomnę o grafice, ale to można później zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to Everybodyedits.com??

Ja nigdy tego nie widziałem.

 

A co do ekranu to nie wiem bo najpierw myślałem że lepszy będzie większy bo więcej widać, ale potem pomyślałem aby był mniejszy bo będzie bardziej tajemniczo... No i teraz nie wiem. A o reszcie pomyśle. Chodzenie jak pisałem jest z przykładu Platyna. Zobacze możliwe że to zmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra jest nudna, menu fatalne, muzyka nieciekawa (IamTheLaw, zastrzelę), grafika pstrokata (można jakoś bardziej elegancko uporządkować te kolorki) i brzydka, w pierwszym levelu można utknąć (jest dead end). różne rozmiary okien - dodatkowy minus.

Co to Everybodyedits.com??

Ja nigdy tego nie widziałem.

nie rób z siebie debila, za dużo podobieństw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu, nie jest fajne.

Strasznie wygląda.. Jakieś prostokąty nawet bez obramowania, i napisy który nawet nie mieszczą się w nich i w dwóch oknach ledwo je widać, bo kontrastują z tłem.

 

Grafikę i grawitację popraw, dodaj kilka rzeczy żeby się ciekawiej grało i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Nie robie z siebie debila, naprawde nie wiem co to Everybodyedits.com :crying:

 

Znaczy nie wkleiłeś jeszcze linku do przeglądarki i nie sprawdziłeś? Pozostawię to bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaklub

Co masz do mnie, muze znalazłem na necie, chciał jakąś więc mu powysyłałem xD W edit dam moje wrażenia co do gry

 

Edit:

No cóż... Gierka wypadła kiepsko. Muzyka nie pasuje, menu okropne. Grafika też ssie. Myślałem, że wyjdzie z tego lepsza gra. No cóż, narazie to demo.

 

Edit2:

Jest też błąd w menu. Odwrotnie strzałki działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra jest denną podróbą i tyle

1/5 ode mnie i nawet nie kończ tego projektu

 

 

To muszę cię zasmucić bo bez względu na opinie go dokończe. Oczywiście wszelkie sugestie i opinie wezme pod uwagę.

I NIE ZGAPIAŁEM z Everybodyedits.com, ale skoro tego chcecie to OK. Pomyśle o zmianie grafiki i dodam kilka innych rzeczy których nie ma na tym Everybodyedits.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% gier na tym forum opiera się na Super Mario Bros. i innych klasykach, więc każdy inny mógłby powiedzieć to samo :P

nie pamiętam, żeby ktoś wypuścił normalnego klona mario w ciągu ostatnich miesięcy. więcej tu zżyn z gta niż z mario, ale to szczegóły.

po prostu koleś nie chce się przyznać, że robi tzw. podróbę. z drugiej strony, trudno o oryginalność tworząc grę o skaczących emotikonach, ale nawet koncept jest podobny (edytor leveli, kolorowe kloce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w ten sposób, bardzo dużo ludzi zżyna. Nawet "profesjonalne studia". Robią strzelankę z widokiem pierwszoosobowym (było z milion razy), jest ograniczona amunicja, wrogowie biegają i strzelają itp. Jeśli temat jest już rozwałkowany na maxa, ciężko o coś nowego. Zwłaszcza w grze o kulce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w ten sposób, bardzo dużo ludzi zżyna. Nawet "profesjonalne studia". Robią strzelankę z widokiem pierwszoosobowym (było z milion razy), jest ograniczona amunicja, wrogowie biegają i strzelają itp. Jeśli temat jest już rozwałkowany na maxa, ciężko o coś nowego. Zwłaszcza w grze o kulce :)

niby tak, ale typowe elementy gameplayu to nie cały koncept gry. ale jako że nie chce mi się w to dalej brnąć, to przyjmijmy, iż World Blocks jest bardzo oryginalną i niepowtarzalną produkcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...