Skocz do zawartości

Problem z polskimi znakami w MySQL


TeoTN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem, że temat był wałkowany ze 100 razy, ale żadne ze znalezionych przeze mnie rozwiązań nie poskutkowało.

Strona przy rejestracji wrzuca dane do bazy mysql - niestety w phpmyAdminie 'żółć' pokazywana jest jako '?ó??', podobnie na stronie po wywołaniu przez php.

 

Dodam też, że:

- Każda z podstron biorąca udział w rejestracji/logowaniu/wyświetlaniu danych zawiera rozwiązania takie jak:

    header("Content-Type: text/html; charset=utf-8");
    mysql_query("SET NAMES 'utf8' COLLATE 'utf8_general_ci'");
    mysql_query("SET CHARACTER SET UTF8");
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">

- Każda z podstron biorąca udział w rejestracji/logowaniu/wyświetlaniu danych została zakodowana przy pomocy Notepad++ w UTF-8 bez BOM

- Każde pole w phpmyAdminie ma ustawione 'Metoda porównywania napisów' na 'utf8_general_ci'

- Każda tabela w zakładce Operacje ma zmienione Metoda porównywania napisów na utf8_general_ci

- Cała baza danych ma zmienioną w zakładce Operacje metodę porównywania napisów na utf8_general_ci

 

Mimo tego wszystkiego - nie działa jak należy.

Czy ktoś może pomóc?

Dodam, że używam XAMPPa 1.7.3 oraz hostingu byethost.com i na obydwu jest ten sam problem.

Ratujcie! :crying:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A jakie kodowanie mają ustalone pola w tabeli?

 

Btw. ja tez korzystam z XAMPPa i nigdy nie mam problemów, nie ustawiam zadnych kodowań, tylko lecę jak popadnie, z jednym wyjątkiem - nie aktualizuję danych przez phpmyadmina, zeby binarnie dane były tak samo odczytywane i zapisywane przez PHP, bez znaczenia czy jest to ISO czy UTF (GMCLAN swoją drogą też tak działa, phpmyadmin pokazuje krzaki, ale na stronie jak widzisz jest ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Dzięki za odpowiedzi - niemniej jednak udało mi się już znaleźć rozwiązanie problemu.

Innym zainteresowanym zostawiam kod:

mysql_set_charset('utf8') or die('Blad - nie mozna ustawic poprawnego kodowania!');
mysql_query('SET NAMES \'utf8\'');
mysql_query('SET character_set_client=utf8');
mysql_query('SET character_set_connection=utf8');
mysql_query('SET character_set_results=utf8');
mysql_query('SET CHARACTER SET utf8');
mysql_query('SET collation_connection=utf8_general_ci');
mysql_query('SET collation_database=utf8_general_ci');
mysql_query('SET collation_server=utf8_general_ci');

który ponoć jeszcze nigdy nie zawiódł przy problemach z kodowaniem :)

 

@Gnysek: Każde pole było w utf8_general_ci, prawdopodobnie ustawienia serwera były nieodpowiednie. BTW: może czas na zmiany w gmclanie? Mi teraz wyświetla bez krzaczków i stronę, i zawartość w phpmyAdminie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...