Skocz do zawartości

[js]Wyświetlanie imienia po wpisaniu id


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam sobie grę przeglądarkową. Każdy gracz ma przypisany id, który go identyfikuje i za pomocą którego można sobie wysyłać różne rzeczy.

Jak napisać skrypt, dzięki któremu gdy napiszemy do formularza id gracza od razu obok pokaże się imię bez wciskania submita? Idy i imiona mam w php w tablicach $arrId i $arrNames.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

AJAX! Polecam jQuery, to wtedy będzie tak:

 

<input type="text" onkeyup="$.get('plik.php', {nick: $(this).val()}, function(data){ $(this).val(data); })">

 

ew. gdyby z this nie działało:

 

<input type="text" id="daj-imie" onkeyup="$.get('plik.php', {nick: $('daj-imie').val()}, function(data){ $('daj-imie').val(data); })">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

to jest zwykły JS :) jQuery to biblioteka napisana w JS ułatwiajaca wiele rzeczy (gotowe funkcje), a JSON to tylko notacja danych, taki uproszczony XML, czy bardziej czytelna serializacja, która jest częścią JS.

 

Poza tym, dałem Ci gotowy kod, zostało napisać plik.php w którym na podstawie $_GET['nick'] zwraca imię (w sumie to na podstawie id, ale mozna to nazwac jak sie chce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
no ale tak nie musisz wgrywać dodatkowych skryptów, masz wszystko w jednym pliku i do tego sam JS.

mi takie coś zajęło ok 10 linijek kodu, to nie jest aż tak dużo :P

 

jQuery to też sam JS, też w jednym pliku, a zaoszczędza sporo pracy i co ważne, nie musisz sie tak martwić kompatybilnością z kazdą przeglądarką, przy okazji masz też łatwiejszy dostęp do wszystkie elementów strony (jak $('.klasa'), $('#id'), $('tag'), $('#id .klasa tag[attr=value]) ... )

 

zresztą sama podmiana tresci w jakimś elemencie za pomocą ajaxu jest tak krótka, ze nawet nie ma co jej w osobnym JS dawać:

 

$('.shoutbox').load('sb.php');

 

Jeśli uważasz, że to jest trudniejsze niż męczenie kodu który podałeś i ciągłe kopiowanie go i dostosowywanie do kazdego przypadku jaki potrzebujesz - jesteś w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...