Skocz do zawartości

jak zrobić obiekt i dodać


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Łe, właśnie poto jest te forum żeby pokazać, to po co by było forum po co je zakładać jak sie ma samemu szukać, tu mają pomagać poczontkującym.. Ale nic nie mówie bo znowu mi pojadą że mam samemu szukać na forum albo że jest obcja szukaj.. zanam te teksty.. Więc nie będę w kółko sie powtarzał.. ale cóż nato wygląda że nie mam co na tym forum szukać

A więc tak:

 

1.Jadą cię bo jesteś takim noobem że nawet pisać nie umiesz:

-jeźdzą

-zniechcęcają

-poczotkójących

-doswiadczonych

 

2.Nie umiesz stworzyć objektu a chcesz zrobić grę 3d gdzie potrzeba napisać jakiś system czytania modeli,światła,fizyka,wyświetlanie itp?

 

3.yyy...no starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt mnie tak niezdrzaźnił jak tu. tak inteligencji aż do bulu. Po co wogóle odzywać sie na forum jak tak ciewykopią jak nic nie umiesz w GM albo jesteś początkującym. Zawiodłem sie..

ale cóż nato wygląda że nie mam co na tym forum szukać

jeśli się pisać nie nauczysz to chyba tak...

E:

i weź się za coś realnego...bo gówno zrobisz ci powiem...i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra 2d z grafika 3d... albo mi się wydaje albo to nie mozliwe( i patrze tu pod kątem logicznym, nie może byc w przestrzeni "mniej wymiarowej" obiektu z przestrzeni "wiecej wymiarowej" ) - ale to tak na marginesie.

 

A teraz pokażę Ci jak to co piszesz widzi osoba postronna:

-Zakladasz temat że robisz rtsa a nie umiesz sobie poradzic ze zrobieniem sprita, czyli kolejna osoba która za dużo sobie wyobraża o programowaniu

-robisz dużo błędów i dziwnie sie usprawiedliwiasz( szybciej jest Ci napisac ó niż u? )

-kłamiesz na temat wieku(najprawdopodobniej)

-skoro kłamiesz na temat wieku to może w innych sprawach też

- Juz prawie każdy jest do Ciebie negatywnie nastawiony

 

I nie masz się co ludziom dziwic że po tobie jadą bo takich jak ty było już sporo i niektórych ludzi może już frustrowac gdy po raz kolejny widzą kogoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłamie nie, mam 17 lat!! jak nie wierzysz to twój problem. możesz zobaczyćna naszej klasie.. jak chcesz, z skoro powiadzasz że nie mam 17 lat to ile mam??

gra 2d z grafika 3d... albo mi się wydaje albo to nie mozliwe( i patrze tu pod kątem logicznym, nie może byc w przestrzeni "mniej wymiarowej" obiektu z przestrzeni "wiecej wymiarowej" ) - ale to tak na marginesie.

 

A teraz pokażę Ci jak to co piszesz widzi osoba postronna:

-Zakladasz temat że robisz rtsa a nie umiesz sobie poradzic ze zrobieniem sprita, czyli kolejna osoba która za dużo sobie wyobraża o programowaniu

-robisz dużo błędów i dziwnie sie usprawiedliwiasz( szybciej jest Ci napisac ó niż u? )

-kłamiesz na temat wieku(najprawdopodobniej)

-skoro kłamiesz na temat wieku to może w innych sprawach też

- Juz prawie każdy jest do Ciebie negatywnie nastawiony

 

I nie masz się co ludziom dziwic że po tobie jadą bo takich jak ty było już sporo i niektórych ludzi może już frustrowac gdy po raz kolejny widzą kogoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tylko patrzysz a gra i tak ma 3 wymiary.

Ludzie chcąc nie chcąc patrza dwuwymiarowo więc według Ciebie każda gra jest 2d ;P

 

E: chodzi mi o to że nie możliwe jest zrobienie gry 2d z grafikami 3d a właściwie to o to że w dwuwymiarze nie da zawrzec sie trójwymiaru bez utraty danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może ja:

Nie narzekaj że cie gnoją bo tak naprawdę sam się oto prosisz. I tak jest z każdym bo ciągnie się na między krajowe super gierki 3D z wypasioną grafiką. Co do 3d to pewnie chodzi ci o coś jak DarkOrbit i pierwszą wersję Star Crafta.

Ze mną było tak samo. Ale Siedzę na GM od 3-4 lat a nic 3D nie robię tylko poznaję nowe możliwość staram się znajdywać możliwości jak zrobić coś tak aby jak najmniej obciążało kompa, a zaczynałem jak ty (chodź chciałem zrobić platformówkę 2D ale taką super że głowa mała). W GM żadnej gry do końca nie zrobiłem bo to program do nauki i w przeciwieństwie do wszechobecnej opinii jego wydajność jest zaletą bo uczy.

 

Nie narzekaj że uznają cie za małolata bo:

a) albo tak jest

B) jesteś obcokrajowcem

c) masz dyz ortografię (ale do 17 lat powinieneś się wyleczyć bo ja też miałem)

Odpowiedz że to dlatego że szybko piszesz to kłamstwo bo możesz pisać wolniej (ja choć się tego wstydzę robiłem tak samo).

 

Rada żebyś pobrał jest najlepszą jak na teraz dla ciebie radą na tym forum. Będziesz mógł pisać szybko a gdy tekst się podświetli na czerwono będziesz wiedział o swoim błędzie i postaraj się go zapamiętać.

 

A teraz co do GM:

 

1. Odpal GM i nie rób żadnej gry (serio) i popatrz co gdzie jest, co do czego pasuję jak czego użyć.

2. Zacznij od prostej gierki z labiryntem z paskiem życia, paliwa, ilością kasy i potworami. (Tylko na miłość boską nie wstawiaj tej gry na forum bo będzie gorzej.

3. W czasie tworzenia gry zaglądaj na polską dokumentację (ja takiego szczęścia nie miałem) i do przykładowych tutków GM (i to samo co w poprzednim nawiasie bo tej strony wtedy na oczy nie widziałem).

4. Stopniowo zacznij pytać na forum, ale przez co najmie (jak na początek) 2-3 dni szukaj odpowiedzi sam, a nauczysz się tego tak dobrze że Ramus będzie chodził do kościoła i dziękował bozi że wreszcie na jego forum jest mniej idiotów.

5.Dodaj mnie do Asystentów i pytaj o co chcesz ale sensownie i jak dla ciebie bardzo dokładnie. (czasami odpowiem a czasem nie bo mam dużo pracy, nauki (przede wszystkim nauki rozumowania, UDK, GML, HTML, C++, php, Flash, Java, Pyton) i staram się nawet teraz zarobić na studia i uczę się tego co może mi pomóc w przyszłości.

 

Chyba trochę za ogólnie jak na tak obszerny tematy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś do tego tak przyzywczajony że nawet tego nie dostrzegasz.

To że żyjemy w swiecie trójwymiarowym( bądź tyle tylko potrafimy postrzegac ) nie znaczy że widzisz trójwymiarowo. Widzisz dwuwymiarowo zawsze twój mózg nakłada obrazy z oczy i potrafi to dawac złudzenie 3d

 

E: moge ocenic odleglosc bo mam wyobraźnie i wiedze na ten temat ale to co widzisz to dwuwymiar. Jak zdjęcie rzeczywistego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujmę to tak weź sobie dowolną rzecz i poparz na nią, potem ją odwróc bądź zmien kąt patrzenia. Widzisz coś innego. To dowód na to że żyjesz w przestrzeni co najmniej trzywymiarowej. Jednak patrząc na przedmiot widzisz tylko jego długoś i wysokosc ale nie możesz dostrzec "głębi"( nawet jak cos wystaje z boku to zaliczmy to do długosci, to nasz mózg nauczył się rozpoznawac że to nie jest przedłużenie tej rzeczy tylko jej "grubośc".

Tak jakbys robił zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...