Skocz do zawartości

Klub Odkrywców


TheMarcQ

Rekomendowane odpowiedzi

JHWH występuje 6828 razy, a Elohim 2600 razy. To oznacza, że ci, co to pisali nie byli co do imienia Boga zgodni.

 

EDIT: Judasz był potrzebny, ktoś musiał Jezusa wydać - sam nie mógł przecież pójść. A Judasz biedak, został do tej roli wytypowany, przez co go nikt teraz nie lubi :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 307
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Phoenix - wszystko jest wyrezyserowane. Zrob sobie generator liczb pseudolosowych - za kazdym razem bedzie to inna liczba, ale za pomoca wzorow mozna obliczyc, jaka to liczba bedzie.

Czy przypadkiem jest, ze akurat teraz siedzisz na GMClanie, masz dom, mieszkasz w Polsce? Zastanawialem sie, dlaczego nie jestem Amerykaninem, dlaczego np. nie moge spojrzec oczami innych osob. To wszystko nie moze byc dzielem przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko nie moze byc dzielem przypadku.

 

Kazn 5:11,12

 

I jeszcze raz zobaczyłem pod słońcem, że nie szybkim przypada zwycięstwo w wyścigu ani mocarzom — zwycięstwo w bitwie, ani mądrym — pokarm, ani tym, którzy się odznaczają zrozumieniem — bogactwo, ani nawet odznaczającym się wiedzą — łaska; gdyż wszystkich ich dosięga czas i nieprzewidziane zdarzenie. 12 Wszak człowiek nie zna swego czasu. Jak ryby chwytane w zgubną sieć i jak ptaki chwytane w pułapkę, tak są chwytani w sidło synowie ludzcy w czasie nieszczęsnym, gdy nagle ich zaskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa, Kaczyński. Kim trzeba być żeby głosować na Jaro Kaczyńskiego TYLKO dlatego, że jego brat zginął w katastrofie? Faktem jest, że mochery to zgrana badna, ale bez przesady...

Martyrologia jest potężną siłą opiniotwórczą, o czym wiadomo od czasów chrystusowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj komus pole do przemyslen, a zaczna sie dywagacje teologiczne :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie intryguje ogrom wszechświata, o. Ogólnie wszystkie badania z dziedziny fizyki w dzisiejszych czasach (teoria strun, równoległych wymiarów, badania nad czarną dziurą itp.)

Też o wszechświecie i czarnych dziurach myślałem i doszedłem do takiego przemyślenia :P.

 

wszechświat powstał z wielkiego wybuchu (ponoć), czarne dziury powstają po wybuchy wielkich gwiazd, co prawda naukowcy nie są zgodni czy czarne dziury się powiększają czy też zapadają, ale jeśli się powiększają, a ponoć wszechświat też się powiększa (co znaczy że wszechświat nie może być nieskończony) to, to wszystko prowadzi mnie do teorii że nasz wszechświat to jedna z milionów czarnych dziur istniejąca w ?para wszechświecie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnei zapadanie sie czarnych dziur ma sens. zasada zachowania masy i energii, czarne dziury wsysaja czasteczki z otoczenia, dzieki silnej grawitacji, skoro powstaja po wybuchu gwiazd, to znaczy ze ich pierwotna masa wciaz jest w nich, tyle ze skupiona w punkcie, a wsysajac czasteczki moze powodowac anihilacje (laczenie czastek z anty-czastkami) tym samym zmneijszajac swoja sile tak dlugo az jej poziom spadnie do 0 tym samym grawitacja nie bedzie juz tak silna, i czarna dziura zaniknie. dla mnie taki zywot czarnych dziur ma sens.

druga sprawa to pochodzenie wielkiego wybuchu. czastki znikad sie wziac nie mogly, byly od zawsze, w tej samej ilosci, co znaczy ze cos musialo spowodowac ten big bang. i tu moja teoria ze wlasnie ten wszechswiat to po prostu jeden z wielu kolejnych cyklow wszechswiata: skupienie wszystkich czastek w jednym punkcie (wciagnietej do czarnej dziury) -> anihilacja -> wybuch -> rozproszenie -> powstanie nowych czarnych dziur i powolne wsysanie na nowo calej masy wszechswiata w jeden punkt -> i tak dalej do poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podkreślić że ja również mam swoje przemyślenia i spostrzeżenia dotyczące dnia codziennego, jednakże z faktu egzystencji w moim własnym świecie, wypływa nieodparte pragnienie niepodzielenia się nimi z wami, gdyż w moim własnym świecie nie ma miejsca dla nikogo poza mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sa jak kobiety, ni hooya nie zrozumiesz jak dzialaja, zawsze Cie czyms zaskocza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę na chwile do tematu religii:

Wszyscy potępiają Judasza za wydanie Jezusa, ale gdyby nie on to Jezus nie byłby ukrzyżowany i nie zbawił by nas :/

 

a teraz czarna dziura:

on właśnie potwierdza wszystkie prawa fizyki, nawet teoria względności Eisteina zakłada istnienie takich tworów, lecz on sam w to nie wierzył by to istniało. Myślał że gdzieś się pomylił w obliczeniach. Widać jak musiał być genialny(ops zapomniałem o kropce) .

 

E:sory nie przeczytałem wcześniejszych postów że ktoś już zauważył to o Judaszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem gdzies, ze zblizajac sie do czarnej dziury, czas przyspiesza coraz bardziej. Tzn. wydaje nam sie, ze procesy zyciowe leca w tym samym tempie, co wczesniej, ale poza czarna dziura, czas leci wielokrotnie szybciej.

W czarnych dziurach podoba mi sie 'horyzont zdarzen': gdy go przekroczysz, nie bedziesz juz mogl uciec, nawet gdy w rakiecie bedziesz nieskonczenie wiele mocy (co samo w sobie brzmi glupio wiedzac, ze silnik nie moze miec 100% wydajnosci (czy jak to sie nazywa), a nieskonczonosc/nieskonczonosc = 1). Zostaniesz zgnieciony do punktu.

Sam 'punkt' to tez fajna sprawa. Mozna go dalej zmniejszac do nieskonczonosci, ale on i tak wciaz zajmuje jakis obszar (czyli to nie jest punkt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie dziwi to że czarna dziura może nawet przyciągać światło ;s to światło ma jakąś masę?

Masa spoczynkowa cząstki jest mniejsza od jej masy w ruchu, proporcjonalnie do prędkości. Za masę spoczynkową fotonu przyjmuje się zero, ale nieruchomych fotonów się nie obserwuje, więc wszystkie 'obserwowalne' fotony mają zmierzalną masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie przeżylibyśmy? Zdajesz się traktować materię jako ciągłą masę, co jest jawnie błędne. Foton jest mniej-więcej (wiem, śmiałe przybliżenie) rozmiarów elektronu. Dokładnych danych nie posiadam, ale celując takim fotonem w atom wodoru mamy bajecznie małą szansę na zderzenie ze względu na relatywnie duże odległości między cząstkami elementarnymi w atomie.

 

Masa spoczynkowa protonu: 1,674 927 21·10^-27

Masa spoczynkowa elektronu: 9,10938·10^−31 kg

 

Pędzący foton może wybić elektron z orbity, ale na proton bądź neutron nie będzie miał żadnego znaczącego wpływu. Tak wybity elektron zostanie jednak najprawdopodobniej przechwycony przez któryś z sąsiednich atomów i statystycznie wszystko się nam pięknie wyrównuje.

 

Poza tym odmawiając fotonom masy nie będziesz w stanie wyjaśnić zjawiska fotoelektrycznego, które niezaprzeczalnie zachodzi, dzięki czemu działają kolektory słoneczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zjawisk fizycznych umiemy wyjasnic, ale wielu rzeczy nie wiemy (i wlasciwie sie chyba dlugo nie dowiemy). Na przyklad: z czego zbudowane sa kwarki? Albo: co znajduje sie miedzy elektronami a jadrem atomu? Albo: jak powstaly ladunki dodatnie, ujemnne i dlaczego musza sie uzupelniac nawzajem do zera?

 

No i: fotony maja energie (przeciez fotony sa dosc silne, zeby uklad nerwowy zareagowal), wiec i mase musza miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jak może w ogóle czas wciągać. i co to jest cholera czasoprzestrzeń? jak coś takiego może być? jestem sobie ja zrobie kupe, napije sie i tego sie nie da spowolnić, przyspieszyć czy też cofnąć ;s

 

edit: i w ogóle mnie to dziwi, czemu ja jestem człowieczkiem z atomów ulepionych, między każdym z nich zachodzi jakaś reakcja i w ten sposób mam swój rozum, CZUJĘ BÓL (to niesamowite, bo weź tu zrób robota który będzie czuł ból, może np będzie wiedział o tym że ma ręke rozwaloną, ale nie będzie go to boleć.. no nie umiem sobie tego wyobrazić) no w ogóle mam uczucia też. Czy to sprawka duszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...