Skocz do zawartości

Zablokowane OwnDos


Moe

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: OwnDos v.1.0

 

Gatunek: Emulator MS-DOS

 

Opis: OwnDos jest emulatorem systemu MS-DOS. Pozwala na uruchomienie gier z starszych wersji MS-DOS.

Uwaga! - Na Windows Vista i 7 - Działają tylko gry tekstowe, ponieważ te systemy nie obsługują DOS'u 16 bitowego.

Na Windows XP i niżej wszystko działa normalnie.

Dodałem w folderze z programem 2 przykładowe gry tekstowe, ponieważ mam Windows 7. Aby je uruchomić należy z folderów

przerzucić gry do głównego folderu ( OwnDos v.1.0 ), uruchomić konsolę i wpisać nazwę gry. ( W przypadku gry amnesia AMNESIA, a w przypadku gry Castle będzie to będzie to CASTLE. Gra po chwili powinna się uruchomić.

Na moje wydajność tego programu jest wprost świetna. Gry chodzą bardzo płynnie ( tryb graficzny sprawdzałem na laptopie, gdzie mam XP'ka. ).

 

Wszystkie zalecenia, sugestię proszę zgłaszać, pomoże mi to w udoskonalaniu programu.

 

Aha, i dodaję tylko 1 screen, bo wszyscy chyba wiedzą jak konsola wygląda :)

 

Download:

Rozmiar pliku: 1MB

 

Autorzy:

Programowanie: Mikołaj Pawlak

Fabuła: :)

Grafika: :)

Muzyka: :)

Screeny:

 

owndos1_0.png

 

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE!

Kopiowanie, edytowanie bez zgody autora zabronione!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

 

1. wikku9

Mi CASTLE działa bez twojego programu

 

Oczywiście, będzie działać na zwykłym dosie. Lecz zwykły dos nie jest do tego przeznaczony, tudzież gry

i programy mogą na "Zwykłym" dosie działać wolniej itd. OwnDos jest przeznaczony do gier, programów.

OwnDos - zapewnia większą stabilność i szybkość uruchamianych na nim programów.

 

2. doctor

Weź napisz emulator procesora, a'la Qemu i w nim uruchamiaj, będzie chodzić to jak z procy

 

Nie, nie mam zamiaru pisać emulatora procesora. W następnym czasie przesiądę się na FreeDOS, co da OwnDos'owi jeszcze lepszą

stabilność i szybkość, niż w zwykłym dos'ie.

 

 

Pozdrawiam i liczę na dalsze komentarze,

Moe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to właściwie robi oprócz wykonywania poleceń za pomocą CMD ?

 

Oczywiście, będzie działać na zwykłym dosie. Lecz zwykły dos nie jest do tego przeznaczony, tudzież gry

i programy mogą na "Zwykłym" dosie działać wolniej itd. OwnDos jest przeznaczony do gier, programów.

OwnDos - zapewnia większą stabilność i szybkość uruchamianych na nim programów.

Możesz powiedzieć w jaki sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to właściwie robi oprócz wykonywania poleceń za pomocą CMD ?

 

 

Możesz powiedzieć w jaki sposób ?

 

I tu jest właśnie tajemnica tego programu. Mylisz się, to nie jest zwykła nakładka na dos.

Niestety, tego nie mogę zdradzić. :)

 

Pozdro,

Moe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snake moze sam sprawdzic czy nie krecisz, jesli bedzie chcial, ale tak czy inaczej ufamy ze nie wciskasz kitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snake moze sam sprawdzic czy nie krecisz, jesli bedzie chcial, ale tak czy inaczej ufamy ze nie wciskasz kitu :)

 

Ja? kit ? Jeżeli bym miał napisać zwykłą nakładkę na dos, wykonującą polecenia z cmd, zajęło by mi to ok. 10 min ( co bym takiego "kitu" nie umieszczał na forum, po to aby je zwyczajnie zaśmiecać) , a to zajmowało mi ponad miesiąc. Niestety! Więcej nie mogę zdradzić! Mogę tylko jeszcze powiedzieć, że nie korzystałem z żadnych kursów, ani przykładów. Silnik projektu jest w 100% mój, tylko ok. 75% całego projektu stanowi MS-DOS.

Jak myślicie, mam się przerzucić na FreeDOS? ( Wtedy lepiej zrobić wersję OwnDos na windows ( w tym vista i 7 ), linux, mac oraz w wersji bootowalnej ( z płyty, pendrive ))

I oczywiście FreeDOS jest darmowy "Free!" :)

 

Pozdrawiam,

Moe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rzucam oszczerstw, bron boze tak nie mysl ;P

 

uzywaj tego co da Ci wiecej mozliwosci, skoro freedos Ci to zapewnia, bierz sie za niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rzucam oszczerstw, bron boze tak nie mysl ;P

 

uzywaj tego co da Ci wiecej mozliwosci, skoro freedos Ci to zapewnia, bierz sie za niego

 

No wiem, spoko :) Chyba jednak wybiorę ten FreeDOS, ponieważ

według mnie jest szybszy, stabilniejszy niż MS-DOS. Wersji na FreeDOS, możecie się spodziewać

w wakacje tego roku. (O ile się w czasie wyrobię :) )

 

Pozdro,

Moe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę tam nic specjalnego oprócz uruchomienia "%COMSPEC% /C polecenie" i czekania na zakończenie. 1 -> 2

 

Po 1.

 

Nic i tak więcej nie znajdziesz, ponieważ program jest zabezpieczony przed dekompilacją. W dekompilatorze pojawiają się tylko te funkcję, które nie są

zabezpieczone. Wiem, ponieważ sam sprawdzałem!

Nic się nie dowiesz.

 

Po 2.

 

Pamiętaj, iż program posiada moje prawa autorskie i zastrzegam sobie prawo do jego

dekompliacji i edytowania. Kropka.

 

MoE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1.

 

Nic i tak więcej nie znajdziesz, ponieważ program jest zabezpieczony przed dekompilacją. W dekompilatorze pojawiają się tylko te funkcję, które nie są

zabezpieczone. Wiem, ponieważ sam sprawdzałem!

Nic się nie dowiesz.

To jest dezasembler, nie dekompilator. Program niema żadnych zabezpieczeń. I niema czegoś takiego jak "zabezpieczenie automagicznie znikające funkcje".

Po 2.

 

Pamiętaj, iż program posiada moje prawa autorskie i zastrzegam sobie prawo do jego

dekompliacji i edytowania. Kropka.

Nigdzie licencji ani nic podobnego nie znalazłem gdy pobierałem/włączałem program, a wg. prawa autorskiego:

http://pl.wikisource.org/wiki/Prawo_autors...w_komputerowych (art 75, pkt 2)

 

Program jest bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@echo off

:START
set /p execute=CMD^>
if /i %execute%==exit ( goto END ) else ( if /i %execute%==showmetits ( goto SHOWMETITS ) else ( call %execute% ) )
goto START

:SHOWMETITS
echo (.)(.)
goto START

:END

Dokładnie to ten program realizuje.

 

Program jest bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...