Skocz do zawartości

Tank Game


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Tank Game (Open-Source)

 

Gatunek: Logiczno-zręcznościowa

 

Opis: Gra polega na zebraniu wszystkich bonusów (gwiazdek) z planszy w jak najkrótszym czasie, obierając jak najkrótsze trasy - tutaj liczy się każda sekunda! W obecnej wersji możemy grać lokalnie, trenując na różnych mapach, także tych stworzonych przez Nas, w edytorze wbudowanym w grę, ale dostępny jest też tryb gry sieciowej, na razie jedynie rejestracja i logowanie do profilu Online. W kolejnej wersji będzie już gotowy w pełni cały profil Online, który da Nam możliwość ściągania tras, wyników i duchów (pokazujących sposób pobicia rekordu) innych graczy, oraz 2 tryby gry z innymi graczami - Gracz kontra Gracz (zniszczenie wszystkich innych graczy), oraz Wyścig Szczurów (zdobycie jak największej ilości punktów). Dodatkowo znajdziecie tam ranking graczy oraz map, czyli gra nie będzie nudna :) Do zrobienia zostało parę rzeczy, na które daję sobie do 2 tygodni (obecna wersja ma mniej niż 2 dni roboty), wszystko w pliku ReadMe.txt.

Szczerze to z czasem naszła mnie ochota na zamiane czołgów na jakieś inne pojazdy, może roboty, może jakieś pojazdy, sam nie wiem, dla tego mam do Was pytanie: Czym Wy byście chcieli sterować w tej grze? Podajcie swoje sensowne propozycje :)

Będę także szczęśliwy gdybyście zaproponowali dodatkowe bonusy + korzyści, jakie ich posiadanie przyniesie dla Naszego czołgu.

I ważna prośba: Grafika jest konieccznie do wymiany. Poszukuję grafika, który zrobił by grafikę do tej gry, gdyż ja się do tego nie nadaje a wypadało by gdyby grafika nie była ripowana bądź brana z internetu, bez informacji o licencji na jej używanie.

Ponad to dodam iż paczka zawiera kod źródłowy gry, więc może służyć Wam w celach edukacyjnych :)

 

Download: http://psichix.com/wp-content/uploads/2010/05/Tank-Game.zip

Rozmiar pliku: 2,28 MB

 

Autorzy:

Programowanie:
PsichiX

Fabuła:
PsichiX

Grafika:
PsichiX & zasoby z internetu

Muzyka:
<brak>

Screeny:

https://gmclan.org/up1105_5_tank1.html

https://gmclan.org/up1105_5_tank2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinienem zrzędzić za dobrą ocenę, ale wolę być oceniany uczciwie ;)

"Daję 5/5, bo jest C++ " - w ten sposób nie powinno się oceniać, bo graczy zwykle nie interesuje w czym tworzona była gra, a jaki jest efekt tych prac. Jeśli sam bym miał siebie oceniać to na chwilę obecną marudził bym na brak skończonego trybu online i denną grafikę, która notabene jest całkowicie do wymiany, więc jej wady omińcie przy ocenie - grafikiem nie jestem więc poszukuję takowego do tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w winrarze włączam to wszystko dobrze, a jak już wypakowanie to widze same maski :blink:

patrze w kod źródłowy, a ten twój silnik to chyba od allegro łatwiejszy :o

 

grafika do poprawy oczywiście, myślałem że będzie inny efekt rozwalania ściany i że będzie takie coś mniej ważyć

 

4/5 grafika do poprawy

 

może zrób tryb: zdobądź jak najszybciej najwięcej punktów nie wjeżdżając w mine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad: a no wlasnie, ja do teraz nie mam pojecia czemu akurat u Ciebie sie tnie, ale moze to ta "jedna na milion" :/

"Dam 1/5 za src" - rozwiń to ;P

Cysior: Ciekawy pomysł, dodam taki bonus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konrad: zobacz że w samym edytorze wszystko jest wyrównane do siatki, to muszą być zajefajne kolizje. sam pisał że grafika do wymiany. optymalizacje do super gry 3D z particlesami, tysiącami poligonów i zajefajnym cieniowaniem musi być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to 2 dni zajefajnie prostej roboty, przeciez na sile nie bede przedluzal czasu pracy, by potem mowic ze w pocie czola ponad tygodniowe dzielo Wam daje. 2 dni, bo mechanika gry jest gotowa, a ja potrzebuje grafika, a takiego nie znajde bez pokazania tego co mam juz i planu co ma byc Żuczku ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ΨΧΞ, i po co ty takie g**no wsadzasz?

może i C++, ale zachowałeś się jak noobek. dajesz swoje 2 dni pracy.

 

3/5.

 

grafika niby GM, ale rysowałeś sam :)

 

 

Takie "gówno" ?

Ty i tak nic lepszego nie zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konrad: zobacz że w samym edytorze wszystko jest wyrównane do siatki, to muszą być zajefajne kolizje. sam pisał że grafika do wymiany. optymalizacje do super gry 3D z particlesami, tysiącami poligonów i zajefajnym cieniowaniem musi być :wink:
No i?

Optymalizuje się nawet proste algorytmy do wyświetlania tekstu ;)

 

"Dam 1/5 za src" - rozwiń to ;P
1. "Catch the clown" i wszystko jasne :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "Catch the clown" i wszystko jasne

no ale rozwiń jak się to ma do kodu, bo nie widzę tego błędu o którym mówisz, a chciałbym go poznać :P

 

CTRL: hmmm...żeby pokazać możliwości silnika? i tak chyba nie wszystkie...

a nie wszystkie, bo to tylko mała cząstka tego co potrafi :)

 

Wikku: właśnie przeczytałem o minach, również dodam, ale mam dylemat: podzielić miny na aktywne i niewypały (losowo określany rodzaj), czy pozostawić wszystkie jako aktywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że powinieneś sporo jeszcze w niej zrobić;]

Dzięki za właściwą ocenę. btw. może masz jakieś propozycje co mógłbym do niej dodać poza tym co opisałem? Każdy pomysł chętnie rozważę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tryb, że uaktywnia sie jeden punkt i kto do niego pierwszy dojedzie dostaje punkt, potem jak już sie to stanie to "uaktywnia" się następna i trzeba do niego dojechać. Można by ująć, że to są takie punkty kontrolne, ale jeżeli będzie to w trybie multiplayer to będzie fajna taka ściganka grupowa do danego punktu.

 

Może troche nijak wytłumaczone, ale pomysł zawarty.

 

P.S. Co do gry nie pobierałem bo mam transfer cienki

 

E: gratuluje upkowi pomysłu, hot-seat Rulez!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podciągnę pod komplement :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

OJEZU 1/5

 

Po pierwsze jakby wyświetlało fpsy to miałbym z 10 (chyba, że tak to miało wyglądać)

po drugie wykrywanie kolizji jest mega genialne.

Po 3 nie znalazłem tam nic na +

pozdro & poćficz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakby wyświetlało fpsy to miałbym z 10 (chyba, że tak to miało wyglądać)

jor komp specyfikejszyn pliis (czytaj: nie wiem na czym testowałeś)

BTW. po Waszym marudzeniu (słusznym oraz mniej słusznym) zmieniam tanki na roboty, budowane przez gracza, główny cel gry to będą turnieje PvP a wyścigi jako sposób na zdobywanie gotówki.

Tylko niech że sie jakiś grafik zlituje i pomoże :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, całkowicie online bez zadnych map swiatow, tylko areny do walki i trasy do wyscigow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
jor komp specyfikejszyn pliis (czytaj: nie wiem na czym testowałeś)

BTW. po Waszym marudzeniu (słusznym oraz mniej słusznym) zmieniam tanki na roboty, budowane przez gracza, główny cel gry to będą turnieje PvP a wyścigi jako sposób na zdobywanie gotówki.

Tylko niech że sie jakiś grafik zlituje i pomoże :0

 

Całkowita ilość pamięci systemowej 1,50 GB pamięci RAM

Typ systemu 32-bitowy system operacyjny

Liczba rdzeni procesora 2

Obsługa 64 bitów Tak

Typ karty wideo NVIDIA GeForce 8600 GT (Microsoft Corporation - WDDM v1.1)

Całkowita dostępna pamięć grafiki 767 MB

Dedykowana pamięć grafiki 256 MB

Dedykowana pamięć systemowa 0 MB

Współużytkowana pamięć systemowa 511 MB

Wersja sterownika karty wideo 8.15.11.8593

Rozdzielczość monitora podstawowego 1280x1024

Wersja programu DirectX DirectX 10

 

Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4600+

 

Windows 7 Ultimate

 

 

Już lepiej, o ile to ukończysz, bo za dobrze to wygląda (i oczywiście jeśli znajdziesz grafika)

Poza tym mam nadzieję, że postawisz jakiś serwer centralny, bo jak nie to se nie pogram (wielu ludzi nie ma zewn. ip )

 

Zatrudnij borka do graifki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwer centralny działa w php (komunikacja żądań nie wymaga stałego podtrzymywania łączności), zaś same walki pomiędzy komputerami graczy, z wysyłaniem wyniku walki na serwer żądań, gdzie on dalej analizuje wysłąny przebieg gry (wykrywanie oszóstw) i odsyła wyniki :)

Co do kompa, czasem słyszę że na viście / sevenie nie działa poprawnie, jak tylko posiądę taki system to sprawdzę powody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...