Skocz do zawartości

Pan Pac


Crab

Gradienty  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zmienić gradienty?

    • Tak
      12
    • Nie
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Pan Pac

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis: Przemierzamy kwadratowy świat, ostatnim jej okrągłym obywatelem, czyli Panem Pacem.

 

Download: link

Rozmiar pliku: 2,327 mb

 

Autorzy: Crab lub jak kto woli Alan D.

Programowanie:
Crab lub jak kto woli Alan D. i jedna linijka kodu Tymona.

Fabuła:
Crab lub jak kto woli... zgadnijcie.

Grafika:
Crab lub...

Muzyka:
Muzyka relaksacyjna, autora nie podali :unsure:

Screeny:

Screen 1

Screen 2

 

Zastanawiam się czy kontynuować projekt i prosiłbym o wasze zdanie. Mam kilka pomysłów co wprowadzić w pełnej wersji:

-3 światy (świat taka wiosna, podziemia i wnętrze wulkanu) po 5 leveli każdy,

-na każdym levelu trzeba zebrać określoną liczbę kamyczków?,

-dźwignię itp. bajery,

-efekty participle (nie wiem czy tak się piszę) lub zachowam nadal prostotę Game Makerowego narzędzia do robienia takich klocków graficznych co są w grze,

-fabuła zabicia wielkiego kloca i uratowania Pani Pac?

-dialogi między wielkim klocem a Panem Pac?

 

Edit: Gdybyście się dobrze nie odbili od 1 złego klocka to wciśnijcie "1" (restart).

Edit 2 z powodu posta Morro: Spróbuje dzisiaj dodać jeszcze 2 lv. (2lv mapa podziemia, 3lv mapa wnętrza wulkanu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no. Fajne a dopiero zacząłeś. Grafika się nie gryzie, żadnych błędów nie znalazłem, dałeś muzę a to rzadkość u początkujących.

Trochę przypomina mario (poruszanie się i pokonywanie potworów).

Dam 4.0/5 Bo mało poziomów ale jak dorobisz ich trochę i dodasz jakąś fabułę, efekty będzie okrąglę 6 czyli 5/5. :thumbsup:

Jak będziesz potrzebował pomocy to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, bardzo fajne... Jednak potwierdziło się że wyobraźnia ma przewagę nad pikselami :)

 

Ale po tak krótkim lvl nie będę oceniał :P Aha, i popraw ten dół na początku bo jak się ugrzęźnie to trzeba włączać jeszcze raz grę więc nie wiem... jakiś restart zrób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem nową wersje "Pan Pac" z nowym levelem "Podziemia". Troszkę zmian:

-Klocki które strzelają małymi klockami, strzelają w różnych odstępach czasu, przez co trudniej się przez nie przedostać (nie wiem czy pomysł się przyjmie).

-Nowy klocek, który po nadepnięciu na niego staje do góry klockami i podczas tego letargu odbijają się od niego inne klocki (my możemy przez niego przejść).

-Dźwignia która pomoże nam w czymś w drugim poziomie.

-Na trampoliny trzeba naskoczyć (specjalnie tak zrobiłem).

-Różnorodność w 2 levelu (możemy zabić wszystkie klocki lub sprowadzić je w pułapke albo przyspieszyć czas ich marszu przez odbicie się od nowego klocka. (w dalszych poziomach będzie więcej różnych opcji przejścia etapu poziomu)).

Na tydzień wyjeżdżam więc zrobiłem tylko 2 level (przed chwilą się dowiedziałem, nie pytajcie dlaczego). Nie sądzę aby tam gdzie się udaje był dostęp do internetu albo komputera.

Link. W temacie także uaktualniłem.

PS. Nikt nie oceniał gry, a i tak dostałem 3, co za ironia postów.

Edit: Zapomniałbym... Ignis nie zapomniałem o tej opcji, trzeba tylko uważnie czytać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Super muzyczka, super klimat, jedno tylko zastrzeżenie:

pociski nie powinny lecieć w losowej kolejności, bo nie od ciebie wtedy zależy czy ukończysz planszę czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z komórki (cholernie to drogie, więc mój ostatni post i za tydzień albo mniej wracam). Strzelanie poprawię, a muzyczka to napisałem, że relaksująca tylko ją trochę poucinałem, autora nie podali... Proszę o to abyście podawali nowe pomysły. Ja tam na już na nowy wpadłem kominy ala mario ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się iż tam gdzie jestem jest dostęp do internetu lecz do projektu nie ma :(. W gradientach nie widzę zastrzeżeń, ale spróbuje powołać grupkę beta-testerów pełnej wersji i bym ich przy okazji zapytał czy zmieniać gradienty. Z kamyczkami widzę iż pomysł się nie przyjął, ale z zmianą skina postaci podsunąłeś mi pomysł, muszę go tylko wprowadzić w jakiś inny sposób. Rozmyśliłem się nad sprawą kominów, a wprowadzę mniej więcej ten sam pomysł w trochę logicznym rozmyślaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...