Skocz do zawartości

Gra ballojump 3d


iczigo

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Ballojump

 

Gatunek: zręcznościowa 3d

 

Opis: Ballojump to ciekawa zręcznościowa gra. Nie ma ona fabuły. Chodzi w niej oto aby dojść od początku do konca etapu. Musisz omijać przeszkody, zbierać klucze, będą nawet plansze na których się zjeżdża.

 

 

Download: https://gmclan.org/up6286_3_b82b90799b.html

Rozmiar pliku: 11,8 MB

 

 

Autorz

 

Programowanie: Iczigo

Grafika: Iczigo

Muzyka: Utwór wzięty od 'Jakim'

 

Screeny:

 

https://gmclan.org/uploader/6286/sc1.png

https://gmclan.org/uploader/6286/sc2

https://gmclan.org/uploader/6286/sc3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

 

o czymś nie zapomniałeś?

 

edit: gdy pisałem tego posta, nie było downloadu. brb

 

edit2: zagrałem. nie wiem, czy to jakiś przerobiony tutorial. paskudne byki na to wskazują, ale oskarżeń wprost nie będzie - nie mam dowodów. kolizje i sterowanie to jakaś tragedia, a ekstremalny zjazd w jakimś poziomie to żart. jedyna rzecz, która wyróżnia to coś spośród innych szajsów, to "szyde". ogólnie mało grywalna pozycja, daję 5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co ma rozpakowanie do działania ? T__T

Ale TAK, zawsze rozpakowuje.

 

Jakiego GM'a używałeś ?

 

EDIT (żeby nie nabijać jak inne lamy :< ):

@down

Pod win7 działają pliki gm od wersji 7, więc pewnie tak samo jest z exe'kami z gm'a.

Edytowane przez Mimek
Proszę następnym razem nie używać dopisków @DOWN. Mimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś w ballance albo switchball? Twoja gra wygląda jak klon tych gier :D Mimo wszystko pomysł fajny ale wykonie fatalne. Grafika kulki jest jakaś brzydka, obracanie kamery jest niewygodne (mógłbyś dać obroty nie tylko o 90 stopni), te powiększanie i pomniejszanie piłki jest jakieś zryte. Poziom trudności zbyt wysoki. Nie mogłem przejść pierwszego lvla po tutorialu. Albo sie zsuwalem z klocka albo młotek mnie spychał w przepaść. Niebo? w grze jest jakieś obrzydliwe. Wygląda jak niebieska farba zmieszane z gów***. Muza nie pasuje. Jeszcze dużo roboty w twojej grze bym ja mógł ci grę ocenić na 5- bo na to powinna zasłużyć. Btw menu brzydkie- efekty nie pasują tak jak i obrzydliwy kolor zgniłych kiszonych ogórów. Btw piłka jakoś sztywnie sie przemieszcza po podłożu. Zapomniałbym dodać o fajnej kamerze kiedy piłka się pojawia po spadnięciu w niebyt składowy :P

 

Czekam aż poprawisz to na co zwróciłem uwagę. Fajny pomysł lecz słabe wykonanie. 2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę powtarzał wszystkiego co mówił przedmówca, jako że przeszedłem gre rozwinę jego myśl.

 

- po pierwsze przydał by się auto zapis a nie jakieś zabawy w kody, albo by przynajmniej kod można by było zobaczyć kilka raz

 

- grafika tragiczna, mieszasz realistyczną texture kamienia z paintowskimi młotkami i dziwnymi urządzeniami, zrób wszystko w jednym stylu, da to lepszy efekt a i bloki nachodzą na siebie.

 

- No i te ruchome platformy, są albo bardzo śliskie albo źle napisane, ich ruch powinien być przełożony na kolkę, a nie uciekać spod jej nóg (kulka ma nogi ? Chyba nie ale wiecie o co chodzi :P)

 

- popraw uv zjeżdżalnia, można dostać oczopląsu.

 

- kolizja jest źle zrobiona, czasem kulka przenika przez skocznie.

 

- Sama rozgrywka też jest nieco drażniąca, raz mamy iść z punktu A do punktu B, potem mamy iść gdzieś by zaraz dostać wiadomość że musimy się wrócić, a kolejny level to zebranie klucze, wiem chciałeś dodać trochę różnorodności jest to ok ale ten level gdzie musiałem zjechać na duł tylko po to by się znów wspiąć na górę był po prostu denerwujący.

 

- Więcej muzyki by się przydało, a nie jedna na całą grę, i jakieś dźwięki, poza tym gdy muzyka się skończy to się nie loopuje.

 

I ostatnie to pausa, albo przynajmniej gdy kliknę poza okno gry niech się zatrzyma.

 

Podsumowywać to są tylko moje opinie co można by poprawić by gra była trochę lepsza

co z nimi zrobisz to już twoje sprawa, życzę powodzenia w dalszym robieniu gry :)

 

coś dla tych którzy nie mogą przejść pierwszego levelu

jak jest pierwsza skocznia, podejdźcie do jej końca i zaraz jak was wybije

skaczcie na drugą stronę levelu powinien doskoczyć i potem skok przez kilka skoczni i level pokonany

lev.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi się, tym bardziej, że śmierdzi mi to ewidentnie zerzniętym przykładem (nazwy folderów itp)

2/5 bo przynajmniej ściągnąłem jak spojrzałem na screeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze było jak spadłem w przepaść i mnie na inny level rzuciło. To było hardcore' owe. Gra nie rzuca na kolana i jest kolejnym dowodem na to że w gm nie można zrobić porządnej gry 3d. Z reszto od razu po screenach widziałem że z tej gry nic dobrego nie wyjdzie. Właściwie to widziałem tylko jedną porządną grę 3d na yoyogames i był to Crime Life, ale widziałem też o wiele więcej lepszych gier 2d chociaż by na gmclanie. No, ale wracając do gry to:

Grafika: 2/5

Klimat: --/--

Pomysł: 3/5

Grywalność: 1/5

Ogólnie: 2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...