Skocz do zawartości

Roguelike


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa: -?-

Gatunek: roguelike

Grafika: Jakim

Muzyka&Dźwięki: Jakim

Edytor Gier: Game Maker

 

Opis:

 

Cześć, postanowiłem wrócić do porzuconego kiedyś (sprzed ponad 1,5 roku) projektu roguelike. Jest to RPG, w którym cały interfejs graficzny oparty jest na znakach tekstowych. Wielbiciele gatunku na pewno znajdą coś dla siebie.

 

Testowa plansza nie jest ograniczona (jest wyraźnie otwarta i otoczona czarną, bliżej nieokreśloną przestrzenią ;)). W grze jest kilka przedmiotów (w tym dwa czary), kilka rodzajów przeciwników oraz gotowy system walki (no, może bez uwzględnienia czarów obszarowych i pocisków wystrzeliwanych z broni).

 

Gra nie jest zoptymalizowana kompletnie (silnik opiera się na błędnej metodzie i trzeba będzie ją zmienić). Planuję się tym zająć priorytetowo. Po rozwiązaniu tej kwestii zostaje już w sumie tylko budowanie świata (a ten chcę, żeby był wyjątkowo rozległy jak na gry klikowe/stworzone w Game Makerze) - questów, nowych przedmiotów i rozmaitych czarów - także tych obszarowych, leczących.

 

Sterowanie:

Strzałki - ruch

CTRL - atak

Enter - zatwierdź/chat

I - plecak

C - statystyki

 

F5&F6 - save & load, nie mam wprowadzonego póki co systemu zapisu, więc ten powinien na teraz wystarczyć :).

 

Mam też pytanie: czy obecność dźwięków przeszkadzałaby potencjalnym graczom czy wręcz przeciwnie?

Planowana Premiera: nieustalona

Download i screeny: jakim.org.pl/roguelike.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://jakim.org.pl/roguelike.html

 

Poprawiono silnik (teraz nieco bardziej wydajny), dodano kilkanaście przedmiotów, nowego potworka i usprawniono niektóre pomniejsze aspekty rozgrywki. Zapraszam do gry, cóż, potrzebny jest mi cierpliwy betatester, który sprawdzi grę pod kątem zbalansowania przedmiotów.

 

Do gry dołączony jest edytor przedmiotów, na razie bez możliwości dodawania efektów magicznych i implementacji, ale jeśli ktoś ma wenę, to może mi przysłać pliki itm, to w najbliższym czasie je posprawdzam :).

 

Zamierzam dodać multum rzeczy w tej grze, między innymi epickie questy, ale to dopiero później, teraz zamierzam dodać rzeczy najbardziej niezbędne: czary, bronie dystansowe, efekty magiczne, profesje, umiejętności itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwielbiam takie gry :D

Tylko

1. Jeśli chcesz wstawić muzykę - zostaw opcję jej wyłączenia. Nie każdemu może ona przypaść do gustu.

2. Niech sterowanie będzie intuicyjne, klawiszologia ograniczona do niezbędnego poziomu (często w rogalach odstraszało mnie właśnie mnóstwo klawiszy do ogarnięcia).

3. Różnorodność klas postaci - to jest to :D

4. (...) trzeba grindować i nic więcej.

Nieee...

 

Czekamy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...