Skocz do zawartości

Monitor sie spalil a potem telewizor


MisieK-GM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam troche dziwne pytanie czy przez moj komputer mogl mi sie spalic monitor a potem telewizor? W czwartek siedzialem na kompie i nagle zgasl zaczelo smierdziec no to wiedzialem ze sie spalil, wiec do czasu kupna nowego monitora podpiolem obie kompa pod telewizor i od soboty wlaczylem go chyba 3 razy na ok 20 min, dzisiaj odpalam kompa patrze a tu dioda przy telewizorze ktora normalnie powinna swiecic na czerwono mruga na pomaranczowo i telewizor sie nie wlacza :/ co jest grane? Zbieg okolicznosci czy cos z kompem? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diody mają to do siebie że jak dasz im za dużo prądu zmieniają kolor na jaśniejszy aż w końcu się spalają.

 

TAK to przez komputer. masz zrąbany zasilacz/płytegłówną.

Zmierz napięcie przy wejściu na monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*****! mi chodzi o ledy caly czas. wsadz diode do kontaktu w takim razie. zobaczymy czy nie zadziała i nic się nie stanie ;[

zamiast ********* sprawdź może a nie taki mondry klej z ciebie.

 

Wulgarne słownictwo -> warn.

Woock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Odświeżanie pewnie źle ustawiłeś. Chociaż nie powinno mieć to wpływu aż takiego na monitor, a tym bardziej na telewizor.
Nie powinno mieć, ale przy kepskiej jakości sprzęcie rzeczywiście dobranie złego odświeżania może być zabójcze, bo takowy po prostu ma słabe zabezpieczenia. Ja tak wiele lat temu położyłem monitor crt wymuszając niestandardowe odświeżanie w linuksie (poszedł jakiś kondensator).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diody mają to do siebie że jak dasz im za dużo prądu zmieniają kolor na jaśniejszy aż w końcu się spalają.

 

TAK to przez komputer. masz zrąbany zasilacz/płytegłówną.

Zmierz napięcie przy wejściu na monitor.

jedno wiadro prądu im wystarczy? -.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowal mylisz się...

mam diodę ledówkę, załóżmy zieloną na 3v, dam jej 3v będzie na zielono świecić, dam jej 4v będzie już trochę gorzej(prawie żółta), dam jej 5v będzie czerwona, i cholernie gorąca(kiedyś tak przypaliłem sobie wargę, i mi się przez 2 tygodnie goiła <_<), dam jej 6v zabłyśnie na czerwono i juz więcej nie ujrzymy jej światła :P

poza tym, są różne diody, Zenera, Schottky'ego, prostownicze, poprostu diody, laserowe, germanowe, krzemowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...