Skocz do zawartości

BubbleWorld


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: BubbleWorld

 

Gatunek: platformówka(?), zręcznościowa

 

Opis: Jest to gra zręcznościowa w której obracamy ekranem by przeprowadzić zielonego bąbelka z uśmiechem przez różne przeszkody aż do końca mapki. Aby awansować na następny poziom trzeba zebrać wszystkie gwiazdki. Starałem się aby bąbelek wyglądał fajnie, więc napisałem swój silnik (w GM) ciał miękkich (no może niebyt przypomina to ciała miękkie, ale takie były założenia). Ogólnie w grze trzeba jeszcze dużo zrobić, więc jest to jeszcze wczesne demo. Planuję m.in. dodać wczytywanie map z internetu, oraz dodawanie map z edytora bezpośrednio na serwer, oczywiście do tego będę musiał zrobić listę map w grze, ale to nie będzie już większym problemem. No, to chyba tyle :)

Sterowanie:

strzałka w lewo/w prawo - obracanie ekranem,

strzałka w górę - skok

 

Edytor map:

UWAGA!! Umieszczajcie tylko jednego gracza, w przeciwnym wypadku mapka nie będzie prawidłowo oczytana/zapisana!

lewy przycisk - umieszczenie obiektu,

prawy przycisk - usunięcie obiektu,

scroll - zmiana obiektu,

przy wyjściu z edytora wyświetli się okienko z zapytaniem czy chcesz zapisać mapkę, wybieramy tak/nie i resztę wykonujemy wg. dalszych poleceń.

Aby wczytać poziom musi się on znajdować w tym samym katalogu co gra.

 

Jeżeli chciałbyś dodać swój poziom zrobiony w edytorze map do podstawowego zestawu map w grze napisz do mnie PW!

 

Download: Gra - https://gmclan.org/up3535_4_BubbleWorld.html

Edytor map - https://gmclan.org/up3535_4_BubbleWorld_Mapeditor.html

Rozmiar pliku: 1110KB

 

Autorzy:

Programowanie:
Crackkk-GM

Grafika:
Crackkk-GM

Screeny:

e74f5ea74c.png

2a4e09620a.png

screen3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

power-up'y!

np. 2 prędkość (wtedy bąbel się fajnie rozmazuje)

albo jak zdobędzie się jakiegoś up'a to bąbel zmienia się np. w drzewko i wrogowie, o ile będą( nie wiem czy są bo nie ściągnąłem dema), go nie zauważają!

z tego można naprawdę sporo wycisnąć!

O albo jak jakiś super boss przywali naszemu bąbelkowi to on rozpłaszcza się na monitorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Spodobał mi się pomysł, bo przeszedłem obie części locoroco na psp, ale ta gra jest tak powolna, że można zasnąć.

Po pierwsze przyśpiesz gameplay, po drugie więcej interakcji oprócz tego spadania cały czas (bierz przykłady z locoroco)

Po trzecie dźwięki by się przydały,

Po 4 zmień grafikę, bo niedość, że jest brzydka to jeszcze się skaluje na większych rozdzielczościach i same pixele na ekranie widzę.

 

 

EDIT: no i ten edytor jest strasznie nieintuicyjny i nie ogarniam jak się po nim poruszać, jak tworzyles w nim plansze to gratulacje.

po drugie napisy nie mieszcza sie na guzikach w show_message w grze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nawet ciekawa koledzy wyżej już chyba wszystko powiedzieli ja natomiast dodam od siebie, że dobrze że to tylko demo bo czytając opis edytora mówiłem sobie przecież dodanie takiego warunku jak

GML
if instance_number(obj_player)=1 & jakaś tam zmienna odpowiedzialna za tworzenie=ileś tam & mouse_button_pressed(mb_left) {show_message('niestety nie możesz postawić dwóch ludzików')

to 5 min roboty góra mam nadzieje że poprawisz to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran powinien się obracać w przeciwną stronę. Mi się co chwilę myli.

Grafika jest szpetna.

Poziomy są nudne. Ja nie mogłem sobie poradzić z 3 levelem.

Edytor mi nie działał. Poprosiło o nazwę poziomu, po czym ponownie zapytało co chcę zrobić :/

Fizyka deformacji bąbelka wygląda całkiem przekonująco, chociaż można by nad nią jeszcze popracować.

 

Niech stracę, dam 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran powinien się obracać w przeciwną stronę. Mi się co chwilę myli.

Grafika jest szpetna.

Poziomy są nudne. Ja nie mogłem sobie poradzić z 3 levelem.

Edytor mi nie działał. Poprosiło o nazwę poziomu, po czym ponownie zapytało co chcę zrobić :/

Fizyka deformacji bąbelka wygląda całkiem przekonująco, chociaż można by nad nią jeszcze popracować.

 

Niech stracę, dam 3.

Nie wiem, u mnie jest ok. "Czy chcesz zapisac poziom" - Tak. "Podaj nazwe poziomu" - podaje po czym klikam ok i pojawia się plik ini z danymi ;x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis: Jest to gra zręcznościowa w której obracamy ekranem by przeprowadzić zielonego bąbelka z uśmiechem przez różne przeszkody aż do końca mapki. Aby awansować na następny poziom trzeba zebrać wszystkie gwiazdki. Starałem się aby bąbelek wyglądał fajnie, więc napisałem swój silnik (w GM) ciał miękkich (no może niebyt przypomina to ciała miękkie, ale takie były założenia). Ogólnie w grze trzeba jeszcze dużo zrobić, więc jest to jeszcze wczesne demo. Planuję m.in. dodać wczytywanie map z internetu, oraz dodawanie map z edytora bezpośrednio na serwer, oczywiście do tego będę musiał zrobić listę map w grze, ale to nie będzie już większym problemem. No, to chyba tyle :)

Sterowanie:

strzałka w lewo/w prawo - obracanie ekranem,

strzałka w górę - skok

Ogólnie gra się przyjemnie , choć na dłuższą metę gra staje się nudna.

Moje sugestie to przyśpieszenie gry poprzez jakieś powerup'y no i można ciut zmienić szatę graficzną .

Z pozdrowieniami , Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...