Skocz do zawartości

Pure Logic WIRE v 1.00


Lordis

Co Sądzisz o Tej Grze?  

91 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy to jest dobry pomysł na gre?

    • Bardzo Dobry !
      55
    • Dobry
      15
    • Taki sobie
      8
    • Nic specjalnego...
      3
    • Słabe
      10


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm. GarryMod... Znalazłem w internecie silnik fizyczny 2D... i chyba on jest troche podobny do twojego... Zwie się on Phun.

A co do oceny to 4.5/5.

 

Dla twojej świadomości - phun i aglodoo to są symulatory fizyczne. Ten jest symulatorem układów elektronicznych ( Nie chodzi mi o kondensatory itp ) :)

 

Pozdro.

Moe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Jedna przypadkowa jednostka nigdy nie jest w stanie być wzorem dla innych z tego samego zbioru.
  2. Nikt nie napisał, że gra ma być dla zwykłych zjadaczy chleba.
Nie wyobrażam sobie, jak zrobić np. głośniczek działający przez minimum 10 sekund po uruchomieniu bez kondensatora. Chyba, że będą odpowiednie układy / klocki zawierające kondensator. Ale to byłoby za proste :P .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordis, uważam że to ty się mylisz, bo ile wspólnego z elektroniką, gdzie załóżmy:

mikrokontroler Atmega 8 ma 28 pinów i każdy z nich(no prawie :P) trzeba odpowiednio podłączyć, a tu w takim wiremodzie kładziemy "mikroprocesor" na ścianę i łączymy wire toolem...

poza tym w tej twojej grze nic nie programujemy(prawda?), więc jest to kolejny argument, że z elektroniką ma to niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slash: dobrze wiem co to jest kondensator, ale zauważ, że ta gra nie ma polegać na tworzeniu jakichś skomplikowanych urządzeń z części elektronicznych... Jak dodać kondensatory to i rezystory, diody, cewki, tranzystory, transformatory i Bóg wie co jeszcze. Jak myślisz, ile potencjalnych graczy będzie umiało to wszystko zastosować w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wiesz co to kondensator, to prawie każdy wie, ale czy wiesz co to dioda Shotkiego, Zenera i takie tam?

takich elementów raczej nie będzie w tej gierce, projektu nie krytykuję, tylko twierdzę, że ma niewiele z prawdziwą elektroniką związku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG! Dawno mnie tu nie było, ale trafiłem w dobrym momencie! Świetny pomysł aby zrobić coś takiego w Game Makerze, z niecierpliwością czekam na tę grę ;]

 

Mam nadzieję, że nazwy komponentów będą takie same jak w Wire, aby nie trzeba było się uczyć na nowo. Fajnie jakbyś dodał również Expression 2, choć to może być trudne w implementacji :)

 

Życzę powodzenia z projektem, a ci co gadają, że masz dodać kondensatory itp. niech najpierw zobaczą co to Wiremod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt super, oczywiście piąteczka. A wiecie jak się posługiwać tym wiremodem w garrysmodzie? bo ostatnio pobrałem i aby umiem jakieś proste czyt. miernik prędkości, auto turret ale nie umiem tymi CPU, expression itd. Są jakieś porządne tutoriale po polsku do tego?

 

Pozdrawiam,

Moe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wiesz co to kondensator, to prawie każdy wie, ale czy wiesz co to dioda Shotkiego, Zenera i takie tam?

takich elementów raczej nie będzie w tej gierce, projektu nie krytykuję, tylko twierdzę, że ma niewiele z prawdziwą elektroniką związku :)

Tak.

 

Moja wiedza nie ogranicza się do tej z gimnazjum na fizyce. Porównując kondensator do diod, cewek, a tym bardziej tranzystorów wychodzi na jaw wasza niewiedza :) . A że nie najlepiej odbieram tekst "A wiesz to i to i bla bla bla...?" to jej nie ukrywam :P .

 

Nadal czekam na odpowiedź, jak zrobić urządzenie, którego właściwości podałem wcześniej. Przecież zrobić takie coś to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie porównuję kondensatora do innych części o.O

Wyobraź sobie tą grę z tym, co jest aktualnie + kondensator. Żeby to miało ręce i nogi trzeba by było dodać całą resztę tych części, inaczej to nie ma sensu. Natomiast dodając te części musimy liczyć się z tym, że do gry trzeba wiedzieć co do czego służy i jak powinno się to łączyć aby uzyskać dany efekt. Przestań ciągnąć tą kłótnię dotyczącą co wiem a czego nie wiem, czy znam się na elektronice czy nie i pomyśl jak ogromną zmianę proponujesz wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli aktualne części nijak nie mają się do kondensatora - to nie będę chyba na tyle głupi, żebym go wymagał.

Przestań ciągnąć tą kłótnię dotyczącą co wiem a czego nie wiem, czy znam się na elektronice czy nie i pomyśl jak ogromną zmianę proponujesz wprowadzić.

To nie było do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt super, oczywiście piąteczka. A wiecie jak się posługiwać tym wiremodem w garrysmodzie? bo ostatnio pobrałem i aby umiem jakieś proste czyt. miernik prędkości, auto turret ale nie umiem tymi CPU, expression itd. Są jakieś porządne tutoriale po polsku do tego?

 

Pozdrawiam,

Moe

Ostatnio zacząłem tworzyć tutoriale z Wiremoda dla serwisu gametip.pl, na razie jest jeden który tłumaczy podstawy ale na pewno będzie ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no muszę to napisać :)

 

Kondensatory, diody itp. w układach to już czysta elektronika i zastosowanie

ich w grze jako pojedynczych elementów mogłoby być znacznym utrudnieniem nie mówiąc już o tranzystorach, układach ich zasilania i w ogóle ich zasadzie działania oraz zastosowaniu.

Gdybyśmy chcieli dać do tej gry te wszystkie elementy, a potem uwzględnić wszystkie zjawiska zachodzące

w obwodach i elementach, to stopień jej zaawansowania byłby hmm... przeogromny i bił by na głowę

wszystkie silniki fizyczne, gry itp.

 

Więc ta gra powinna się skupiać na układach logicznych i ich pochodnych.

 

No, to czekam na riposty zwolenników 'kondensatora'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny...

Nie no muszę to napisać :)

Bóg dał ci wolną wolę, a jeżeli w nią nie wierzysz, to po prostu nie używał słów tak mocnych jak "muszę".

ich w grze

Extra word is... Obecność?

jako pojedynczych elementów mogłoby być znacznym utrudnieniem nie mówiąc już o tranzystorach

Wiesz w ogóle co to bramka logiczna? Autor gry na starcie daje nam wiele poszczególnych urządzeń będących ich jako-takimi odpowiednikami.

Gdybyśmy chcieli dać do tej gry te wszystkie elementy, a potem uwzględnić wszystkie zjawiska zachodzące

w obwodach i elementach, to stopień jej zaawansowania byłby hmm... przeogromny i bił by na głowę

A po co komu te wszystkie elementy? Ło matko, jeżeli nie wiesz, co to kondensator i jak przeogromne znaczenie ma w tworzeniu urządzeń działających przez określony czas, a jak mało wspólnego z diodą, to po co było klikać na szybko "Odpowiedz"?

wszystkie silniki fizyczne, gry itp.

Protip -> programy.

Więc ta gra powinna się skupiać na układach logicznych i ich pochodnych.

No i na jaw wychodzi pod koniec tego posta twoja niewiedza, gdy uważasz, że tranzystor nie ma nic z logiką wspólnego.

No, to czekam na riposty zwolenników 'kondensatora'.

Riposty powiadasz? Mam tylko jedną - gtfo.

 

Twój post tylko i wyłącznie potwierdził ostatecznie obecność kondensatora w tej grze. Nigdzie nie wspomniałem, że w czystej postaci, może znaleźć swoje zastosowanie np. w układzie powiązanym z opóźnieniem czasowym. A ja nadal jestem ciekaw, jak bez niego zrobić zabawkę działającą jeszcze 10 sekund po wyłączeniu.

 

Powtarzam: Jeżeli aktualne części nijak nie mają się do kondensatora - to nie będę chyba na tyle głupi, żebym go wymagał.

 

Więc skończ waść, wstydu oszczędź, bo twój post nic nowego do tematu nie wniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj i co ja mam napisać ? Twój wiek (i post) wzkazuje, że nie dojrzałeś emocjonalnie,

poniosło cię z tym postem, nie przeanalizowałeś go dokładnie (i pewnie nie zrozumiałeś), i na dodatek chcesz

ojca uczyć dzieci robić, wbijaj na gg to ja cię nauczę kultury, elektroniki i czego tam chcesz.

 

Aha, dla ścisłości znawco : " ZASTOSOWANIE ICH W GRZE JAKO POJEDYNCZYCH ELEMENTÓW",

a bramka to układ tranzystorów (i nie tylko) a bramki łączy się np. w układy scalone, a ta gra

składa się z takich jakby "modułów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slash:

Extra word is... Obecność?

Czytamy cały tekst... Nie wygłupiamy się...

 

@m@rcixxx:

Gdybyśmy chcieli dać do tej gry te wszystkie elementy, a potem uwzględnić wszystkie zjawiska zachodzące

w obwodach i elementach, to stopień jej zaawansowania byłby hmm... przeogromny i bił by na głowę

wszystkie silniki fizyczne, gry itp.

Gdyby dodać wszystkie te elementy i uwzględnić zjawiska zachodzące w obwodach i elementach, to 95% szarych użytkowników komputera/graczy odbiłoby się od tej gry i nie wróciło.

 

Ogólnie to jestem za skończeniem kłótni o te wszystkie kondensatory i inne diody. Jak demo zostanie wydane, to wtedy będzie można ewentualnie pogadać o poprawkach i nowych elementach. Teraz gra jest w fazie produkcji, nie przeszkadzajmy niepotrzebnym zamętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj i co ja mam napisać ? Twój wiek (i post)

Nie pisz nic, debila z siebie robisz. Twój wiek mówi, że to jednak ty jesteś niedojrzały emocjonalnie.

poniosło cię z tym postem, nie przeanalizowałeś go dokładnie (i pewnie nie zrozumiałeś), i na dodatek chcesz

Chłopcze, [bo zwracam się tak do ciebie nie ze względu na wiek, ale twoją postawę], specjalnie z myślą o tobie analizuję post wypowiedź po wypowiedzi, abyś i ty mógł zrozumieć, jaki jest on głupi.

ojca uczyć dzieci robić, wbijaj na gg to ja cię nauczę kultury, elektroniki i czego tam chcesz.

Nie musisz, tata elektryk mi wystarczy, Internet, się tak składa, też mam, kulturę przejawiam niemal każdym mym postem, o co więc kaman?

Aha, dla ścisłości znawco : " ZASTOSOWANIE ICH W GRZE JAKO POJEDYNCZYCH ELEMENTÓW",

Jestem młody, ale na tyle inteligentny, że zwracasz się do mnie "znawco", miło.

a bramka to układ tranzystorów (i nie tylko) a bramki łączy się np. w układy scalone, a ta gra

składa się z takich jakby "modułów".

I o to bucie chodzi, że piszesz tak, jakby tranzystor nic z logiką nie miał, a to kompletna nieprawda. Modułów? Nie ma co, fachowe określenie.

 

Nie spamuj już więcej, naucz się czytać i opanuj, bo widzę, że moja osoba wywołuje u ciebie agresję :D .

 

Muczek, nie wtrącaj się do tematów, w których nie masz nic sensownego do powiedzenia. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)kulturę przejawiam niemal każdym mym postem, o co więc kaman?

Riposty powiadasz? Mam tylko jedną - gtfo.

 

Slash po co sie kłocisz? Muuuczek dobrze mowi - to ma byc gra na logike gdzie nie trzeba byc elektrykiem zeby zrobic najprostszy uklad :)

A to ze ty wiesz do czego sluza wszystkie te czesci to znajdz sobie cos co ci moze to zaoferowac.

 

Jesli te czesci znalazlyby sie tam to moge powiedziec, ze nie mialbym pojecia o zlozeniu czegokolwiek bo prawde mowiac nie wiem do czego to wszystko jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)kulturę przejawiam niemal każdym mym postem, o co więc kaman?
Riposty powiadasz? Mam tylko jedną - gtfo.

Slash po co sie kłocisz? Muuuczek dobrze mowi - to ma byc gra na logike gdzie nie trzeba byc elektrykiem zeby zrobic najprostszy uklad :)

A to ze ty wiesz do czego sluza wszystkie te czesci to znajdz sobie cos co ci moze to zaoferowac.

 

Jesli te czesci znalazlyby sie tam to moge powiedziec, ze nie mialbym pojecia o zlozeniu czegokolwiek bo prawde mowiac nie wiem do czego to wszystko jest

To nie ja oczekiwałem riposty. Chciałem pokazać dla marcina, że nie ma pojęcia, co to znaczy.

 

Ja się już na temat tego kondensatora wypowiadałem, wystarczy tylko umiejętność doszukania się ścisłych informacji w moim postach.

Ja wiem kiedy skończyć, ty widać nie, a twoje posty mówią same za siebie a dokładnie "PILNIE CHCĘ WARNA ZA SPAM I WYZYWANIE UŻYTKOWNIKÓW GMClAN'U A TEN KTO MNIE NAPISAŁ WYSZEDŁ NA WIADOMO KOGO".

Niestety, moim powyższym postem w żaden sposób cię nie obraziłem, po raz trzeci nic nie wniosłeś do tematu i nabiłeś kolejnego posta. Wiesz kiedy skończyć? Chyba jednak nie. Nie odpisuj po prostu dalej, daruj sobie :) .

 

P.S. Duże litery, w pewnym stopniu, twierdzą o niezrównoważeniu psychicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym prosił o zakączenie głupiej, dziwnej wręcz kłótni bo sam nie mam pojęcia co to jest kontensator, tranzystor i inne tego typu urządzenia. Gra ta będzie grą w której będzie się składać "układy" z bardziej logicznych/matematycznych modółów i prąd, transformatory itd nie będzie raczej potrzebne.

 

Demko już nie długoo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...