Skocz do zawartości

Tajemnica Costogromu


Karakan2

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Tajemnica Costogromu

Gatunek: Sailing-action-RPG ;)

 

Opis: Początek XVII w., wschodnie wybrzeża Wielkiej Brytanii. George Andersen, młody rybak,

który odziedziczył po ojcu łódź postanawia rozpocząć swoją przygodę z odkrywaniem nowych

lądów i poszukiwaniem wielkich bogactw. Po zebraniu odpowiedniej kwoty pieniędzy kupuje swój

pierwszy okręt. Po zebraniu załogi wypływa w swoją pierwszą podróż, rozpoczynając tym samym

serię barwnych i niebezpiecznych przygód.

Po jakimś czasie George w dziwnych okolicznościach znajduje na morzu opuszczony okręt

- Costogrom. Na pokładzie znajduje dziennik pokładowy zawierający tajemnicze zapiski, na

podstawie którego próbuje odkryć co stało się z załogą statku.

 

Aktualnie zrealizowany jest pierwszy paragraf z opisu fabuły.

 

Download: Tajemnica Costogromu

Mirror 2: Download

 

Rozmiar pliku: 11,5 MB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Karakan

Fabuła:
Karakan, Trust7

Grafika:
Trust7

Muzyka:
Główny motyw - Achim Tober

Skrypt okna rozmowy (Textbox Engine V2D) -
J-Factor

Screeny:

 

screen1bb.png

 

screen2ux.jpg

 

screen3do.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek XVII w., wschodnie wybrzeża Wielkiej Brytanii. George Andersen, młody rybak,

który odziedziczył po ojcu łódź postanawia rozpocząć swoją przygodę z odkrywaniem nowych

lądów i poszukiwaniem wielkich bogactw. Po zebraniu odpowiedniej kwoty pieniędzy kupuje swój

pierwszy statek.

Czemu musiał kupić statek odziedziczony po ojcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby mała kopia fabuły z Cryostasis? Możesz wrzucić na inny serwer to demko? Bo nie mogę ściągnąć. Na screenach nawet fajnie się zapowiada.

 

Raczej nie, szczerze mówiąc to nawet nie wiem co to Cryostasis, a fabuła została spontanicznie wymyślona razem ze współautorem :)

Na inny serwer wrzucę troszkę później, w tej chwili nie bardzo mam możliwość.

 

@Up

Kupuje swój pierwszy okręt oczywiście ^^ Już poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Egzekutora demko wrzucone na drugi serwer :)

Zapomniałem jeszcze dodać, że gra jest tworzona w Game Maker 7 Lite.

 

@Up

Masz na myśli okienko z rozmową? Hmm, do tej pory jakoś nie rzuciło mi się w oczy zbyt długie rozwijanie się okienka, ale obiecuję, że się temu lepiej przyjrzę ^^

 

@Edit

Właśnie odpaliłem na chwilę demko i zauważyłem kilka błędów. Muzyka się nie zapętla, dziwna sprawa, no i trochę literówek. Poprawię to jak będę miał chwilę czasu i zrobię reup. Jeśli znajdziecie jakieś błędy to będę wdzięczny za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bugów to jak mi się udało w końcu zarzucić sieci i zobaczyć uciekającą rybę, spanikowałem i nie zdążyłem jej złapać, waląc w spację. Gdy zarzuciłem sieci drugi raz, ryba od razu trafiła pod pokład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bugów to jak mi się udało w końcu zarzucić sieci i zobaczyć uciekającą rybę, spanikowałem i nie zdążyłem jej złapać, waląc w spację. Gdy zarzuciłem sieci drugi raz, ryba od razu trafiła pod pokład.

 

Pod pokład czyli, że automatycznie zaliczyło Ci złowioną rybę bez przechodzenia do wyścigu z rybą, czy że od razu przeszło do wyścigu z rybą bez wyświetlenia na ekranie dużej ryby sygnalizującej "branie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku- Brawo ta gra jest wyczesana! Przyjemnie się gra, dobra fabula, ladna grafa, dobre dialogi czyli wszystko co powinien miec dobry RPG. Nie moge sie doczekac pelnej wersji :thumbsup:

 

Ocena:

Grafika: 5/5 (twarze ludzi bardzo dobre, wysepki bardzo eleganckie, niestety woda troche malo ladna ale pasuje do gry)

Muzyka: 4/5 (pasuje idealnie lecz niestety brak jej podczas rozgrywki)

Gameplay: 5/5 (fabula bardzo dobra, dialogi nie wygladaja sztucznie tylko przemyslanie i starannie)

Programowania: 5/5 (jak na lite dobrze wszysko wykorzystane i szybko sie laduje jak na taka duza wage pliku)

Ogolem: 5/5

 

Tutaj z cala sumiennoscia moge wystawic 5. Wszystko bardzo dobre (fabula, grafika, muzyka). To jedna z niewielu gier ktore sa naprawde dobre. Widac ze staraliscie sie przy tworzeniu gry. Powodzenia w dalszych pracach! :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę powiedzieć, że czuję motywację po takich komentarzach ;)

Co do muzyki, to tak jak pisałem wcześniej, nie zapętla się, a dziwne, wcześniej wszystko było ustawione odpowiednio, musiałem coś przypadkiem zmienić przed wypaleniem exe. Zajrzałem dzisiaj do GM i rzeczywiście nie było loopa ^^

Z wodą mam mały problem, nie wiem czy da radę animować background? Bo sama woda jest animowana, ale nie chcę jej wrzucać jako obiekty, wolę jako tło, mniej do liczenia dla programu.

 

A co do dalszych prac nad grą to najwcześniej mogą ruszyć po sesji, bo aktualnie ciężko z jakimkolwiek czasem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja grałem w to już 21 stycznia i zapomniałem się wypowiedzieć ale statku nie kupiłem bo wszystko poszło na hazard powiedziałem sobie że chyba szybciej uzbieram na ten statek grając w kości i się pomyliłem, ale zawsze temu kolesiowi więcej wypadało. Zwiększ szanse na wygranie w kości bo szybciej już 4 w totka trafię. Fajna gierka ale wstrzymam się z oceną do pełnej wersji żebyś miał motywacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. szczerze przyznam że dopiero teraz ściągnąłem i jestem pod wrażeniem :P Fajny system dialogów, nie takie jak te "show_message" ...

Fajna jest ta tawerna z tymi plotkami i ta gra w kości :D

Zawsze grając w demo wyczuwam kontynuację pełną szerokiej fabuły :)

Obyś to skończył, bo cię zabije jak nie skończysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś to skończył, bo cię zabije jak nie skończysz :P

 

Nie ma to jak odpowiednia motywacja ;)

 

Co do gry w kości, w tej chwili jest ona czysto losowa, ani George ani Joe nie ma przewagi, ale jakoś ten drugi ma zwykle więcej szczęścia ^^

 

Fabuła rzeczywiście w naszych głowach jest ambitna i fajnie by było gdyby wypaliła.

 

A faktem, że na wersji lite da się coś takiego zrobić sami byliśmy zaskoczeni :P Ale jak widać nie ma potrzeby wydawania tych kilku dolców na pro żeby się trochę silnikiem pobawić.

 

No i najważniejsze: nie ja, a MY musimy ją skończyć :P Jak Trust7 nie będzie miał ochoty nad grafikami siedzieć to będzie lipa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...