Skocz do zawartości

Żądanie płyty


Rekomendowane odpowiedzi

GMTraker, fajnie, tylko my tu nie mówimy o skopiowaniu całego nośnika a o jedynie utworzeniu pliku/plików o takich samych nazwach :P

A płyty i tak nie zabezpieczysz przed skopiowaniem, eh. Jeśli komputer jest w stanie odczytać zawartość płyty to może też i to co odczytał wsadzić gdzieś indziej. Logiczne, nie :) ?

 

Co najwyżej utrudnisz jej skopiowanie (czytaj: będzie trzeba użyć innego programu do kopiowania cd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady.Sprubuje coś z tego złożyć,a w razie problemów będe pisał.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie: Jak zrobić że gdy płyte z instalatorem do gry włoży się do na pędu po raz pierwszy uruchomi sie instalator, a już za kolejnymi razami gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam zmienić "sposób"

Gdyż założę obojętnie jaki plik (tzn. nawet na dysku D:) a on przyjmie to jako posiadanie płyty

 

Weź użyj DLL-a jakiegoś, sprawdzaj sumę kontolną md5 (np. za pomocą md5sum lub dlla jakiegoś) i zawartość płyty np. dodatkowy plik = nie przyjęcie (ls lub dll jakiś) ew. jak będziesz umiał (ew. możesz spróbować label'em ale nie wiem ;p) sprawdzanie "etykiety" płyty

 

Doctor

 

Co prawda będzie wolniejsza "reakcja" ale jakbyś robił komercyjną grę, to takie coś może stykać

 

PS. mogą nawet "kopiować", ale Policja się nimi zajmie [No ..... eeee .... ;d]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w wcześniejszych wersjach zauważyłem, (tzn, napisany przez WilkAss, a ulepszony przez ciebie) że skrypt ma sprawdzić czy plik istnieje, a nie ile waży. Czyli możesz utworzyć sobie plik setup.exe o wadze 0 Bajtów i zostanie uznany, że płyta jest włożona. Pozatym skrypt sprawdza też sprawdza na dyskach czy plik istnieje, można utworzyć na dysku plik i wasz super kod został ... złamany

 

Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fervi, "zwykły" gracz nie wpadnie na to aby utworzyć na dysku pusty plik o odpowiedniej nazwie, a ten mniej zwykły i tak zamiast męczyć się w tworzeniem plików o odpowiednich nazwach zripuje płytę i ją sobie zamontuje, nie myśląc nad żadnymi plikami.

Co to za różnica, czy plik będzie ważyć 0 czy 666666666 bajtów, wymagasz jedynie więcej miejsca na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...