Skocz do zawartości

Galeria Grafik


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

155m.jpg kliknąć polecam dwukrotnie

 

Bitwa pod Hodowem, czerwiec 1694.

Po pierwszym starciu na hodowskich polach, wojska polskie w obliczu olbrzymiej (prawdopodobnie ponad stukrotnej) przewagi liczebnej wojsk tatarskich wycofali się do Hodowa. Wojska husarskie zeszły z koni, i wykorzystali do obrony będące wcześniej na miejscu kobylice. Na miejscu, przez pięć do sześciu godzin, ok 40 tysięczna armia tatarska atakowała 400 husarów. Kiedy skończyła się amunicja, husarze strzelali tatarskimi strzałami wkładanymi do luf zamiast kul. Nie mogąc pokonać obrońców, Tatarzy wysłali Lipków, czyli polskich tatarów, z żądaniem kapitulacji. Polacy odmówili, wobec czego Tatarzy wycofali się do Kamieńca Podolskiego ze względu na znaczne straty. Dzięki polskiemu zwycięstwu powstrzymany został cały najazd tatarski.

W bitwie większość Polaków odniosła rany, a zabitych było kilkudziesięciu.

Bitwa - jest pierwszą z trzech o których mi wiadomo (wikipedia mówi o pięciu) - które zyskały przydomek "Polskich termopili". Określenie nie do końca prawidłowe, bo spartania pod termopilami bądź co bądź polegli, a my - przegoniliśmy tatarów w cztery strony świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikas, obrazy o historii nie na odwrót :D Ale super że sie miło czyta, bo taki cel, o połowie z tych rzeczy które rysuje sam 2 lata temu nie umiałbym sklecić zdania a to takie rzeczy ze warto wiedziec :)

a i, nie wrzucałem wam dawno dziarek, to takie coś po 2 posiedzeniach:

151.jpg

problem ten co zwykle, czyli to co różowe - po zagojeniu będzie białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

combo

160.jpg

161.jpg

Major Henryk "Hubal" Dobrzański.

brał udział w walkach I wojny światowej, Brał udział w wojnie polsko-ukraińskiej w 1918 i dowodził plutonem kawalerii podczas walk o Lwów. W latach 1919?1921 brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. Zawodnik reprezentacji polskich jeźdźców na olimpiadzie w amsterdamie .Tuż przed wybuchem II wojny światowej otrzymał przydział jako zastępca dowódcy 110. Rezerwowego Pułku Ułanów, w trakcie marszu stoczyła kilkanaście potyczek z Wehrmachtem i brała udział w obronie Grodna przed wkraczającą ze wschodu Armią Czerwoną.Bitwa pod Kockiem zakończyła kampanię polską, lecz nie zakończyła oporu Polaków. Major Henryk Dobrzański przyjął pseudonim ?Hubal? (przydomek rodowy gałęzi Dobrzańskich, z której się wywodził), a jego oddział, teraz jako Oddział Wydzielony Wojska Polskiego, stał się pierwszym oddziałem partyzanckim II wojny światowej. Przeprowadził dziesiątki skutecznych akcji likwidując niemieckie i sowieckie oddziały.

Dla zlikwidowania zagrożenia ze strony "Szalonego Majora" Niemcy sformowali liczącą 1000 żołnierzy grupę antypartyzancką złożoną z formacji SS, batalionu Wehrmachtu i jednostki czołgów. Liczebność oddziału mjra ?Hubala? nigdy nie przekroczyła 300 żołnierzy, do walki z nim Niemcy zaangażowali natomiast ogółem ok. 8000 ludzi.

?Hubal? poległ z bronią w ręku; kula z serii z karabinu maszynowego trafiła majora prosto w serce.

Niemcy zmasakrowali jego ciało i wystawili je na widok publiczny.

Wielu historyków dowodzi że MAjor Hubal był w prostej linii przodkiem Zawiszy czarnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mogłem dać podniesioną do góry a kombinowałem z wymyślnymi kątami :D warto zobaczyć jak leci hełm i jak kapie krew z zabitego niemca żeby wyobrazić sobie ruch (tam gdzie rysownik zjebał że nie widać od razu :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo, wpadam tak od czasu do czasu, niezbyt często ostatnio przyznaję, ale to już któraś taka praca z rzędu Propy, ktorą muszę skomentować w końcu. Bardzo fajny rys histroyczny, może wrzuć to do jakiegoś osobnego tematu, jako obrazy z historii, to naprawdę fajnie się czyta i ogląda. W pracach brakuje mi jedynie konkretnego źródła światła, ale w sumie na takim pobojowisku to mozna sie pokusic o mnostwo rozproszen, ognisk itd. Ale całośc bardzo spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix - tylko że skacze z okresu na okres i rzadko wracam dwa razy do tych samych zdarzeń i postaci, ale przy 30 gdzies tak pracach ułożonych chronologicznie fajny by był przekrój

MaxGaming - za dużo literek czy co?

1241 uchroniliśmy europę przed tatarami

1653 uchroniliśmy przed muzłumanami

1920 uchroniliśmy przed komuchami

1944 uchroniśmy znowu przed komuchami (niestety nie do końca)

a teraz pacany chodzą i mówią o jakichś "polaczkach" a za granicą myślą że to my byliśmy tymi tajemniczymi mistycznymi "nazi", każdy myśli że nic nie może i tylko marudzi na rząd. a nie wiedzą kim był taki np Pilecki..

bez obrazy, tylko tłumacze po co się udzielam i to rysuję

 

edit.

próbowałem dziś 2 razy narysować rzeź wołyńską. 2 razy przegrałem z tym rysunkiem, nie umiem go narysować, bo albo go ocenzuruję i nie odda on sedna sprawy, albo narysuję to co naprawdę się tam działo i 1.zryję sobie beret, różne okropieństwa w życiu rysowałem, ale to jest troche za dużo 2. Nikt nie będzie mógł na to patrzeć.

Apropo sytuacji na Ukrainie i tych czarno czerwonych flag co tam na majdanie wystawiają. Chyba nie narysuje, ale warto zerknąć i poczytać.

Porobiłem troche tripa żeby odsapnąć od przygnębiającego tematu, i nigdy nie myslalem ze ta gra moze działac tak odciążająco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudziło mi się więc zrobiłem na szybko parę graficzek :thumbsup: Wyglądało by to o wiele lepiej gdybym to, jakoś porządnie skleił, w grze samoloty robiły by jakieś ósemki, czy coś jak w starych grach z automatów. Użyte zostały 32 kolory.

 

Edit:Potem się pobawię się texturą wody, ona psuję cały efekt :P

Mockup4.png

Mockup3.png

Mockup2.png

Mockup1.png

 

Co do pracy Wojzaxa to jaram się, jedynie brzydki jest ten blask sztabki złoto, chyba że jest animowany to wtedy OK. Nad portrecikiem pirata mógłbyś popracować :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...