Skocz do zawartości

Galeria Grafik


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja myślę że Kuba bardziej się przykłada do rysowania...

Ja np nie mam talentu graficznego - ale jednak umiem sobie zrobić ładną graficzkę - problem w tym, że zajmie mi to szmat czasu (to bardziej na zasadzie, ze testuję wszystkie możliwości... ;P)

 

To teraz zrób drugą pracę - a my ją porównamy z drugą pracą KubyGM... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anotherspritedt6.png

Oryginał - http://www.themysticalforestzone.com/sprit...cream-rittz.gif

Czemu to zrobiłem? To proste - nudziło mi się XF.

E:Oryginalnie około 40 minut mi to zajęło, a później ze 3 poprawki (ogon, nowe uszy i ich "upiększenie").

E2:Nie wiem czemu, ale ogon nie pasuje mi do reszty sprita. No cóż, wyszedł mi za dobrze XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo wygląda na mocno niedokończone (nie ma cieniowania, ani złagodzonych konturów), a kamień wygląda (albo jest) jakby był powiekszony x2 czy nawet x4. On także nie ma złagodzonych konturów.

 

UP: to nie o to chodzi czy go dobrze widać czy nie, bo pixelart polega na oszukiwaniu obserwatora poprzez "mieszanie" bliskich pixelów. kiedy powiększasz taka pracę "traci na jakości" bo nie wytwarza już takiego złudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ZeroXbot ---> Nareszcie jakaś ładna praca w galerii grafik, jedyne co mi nie pasuje to, że jelec winny być raczej skierowany w odwrotną stronę(ale to tylko mój punkt widzenia :)).

 

Co do "mieszania pixeli" to dithering nazwałbym raczej środkiem pomocniczym, a nie samą istotą pixel-art'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o mój poprzedni post? Nie chodziło mi o dithering tylko ogólnie cieniowanie, bo na przykład gdyby nasz mózg widział wyraźna różnicę pomiędzy kolorami (a czarny obok białego to by oczy wypalał :) ) to taki zwykły gradient nie byłby gradientem tylko grupą kresek. Łącząc poszczególne nie różniące się zbytnio barwy tworzymy wrażenie cienia w dodatku w pomniejszeniu te pikselki zlewają nam się i dają ciekawy obraz. Nie wiem czy rozumieliście o co mi chodzi (sam za bardzo nie rozumiem), ale o to mi chodziło (nie o zrozumienie tylko to co napisałem :) )

 

 

ED: A co do twojej oceny to dzięki tylko co to jest ten jelec? o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Aha, no więc skierowany jest w dół, ponieważ gdy widzę broń białą z takim jelcem to kojarzy mi sie ona ze sztyletem :) Pozatym ten miecz jest z #276 (a może to była #278?) kartki moich nieoficjalnych rysunków*. Gdy próbowałem go narysować z jelcem w górę to w ogóle się nie komponował z resztą ;)

 

*czytaj: kartki wyrwane z zeszytów zapełniane z powodu nudy na lekcjach (zazwyczaj na matmie, kiedy to zrobię zadanie szybciej niż uczeń/uczennica wstanie z ławki żeby je zrobić na tablicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...