Skocz do zawartości

Technikum czy Liceum


^#$PAUL$#^

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

w liceum naucza Cie wiedzy ogolnej, ale cisnac beda z matmy z ktorej bedziesz pisal mature, w technikum naucza Cie informatyki, beda cisnac z matmy na mature ale bedziesz mial papier i bedziesz mogl miec zawod, lub tez isc na studia dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
w liceum naucza Cie wiedzy ogolnej, ale cisnac beda z matmy z ktorej bedziesz pisal mature, w technikum naucza Cie informatyki, beda cisnac z matmy na mature ale bedziesz mial papier i bedziesz mogl miec zawod, lub tez isc na studia dalej.

 

Np. pracować i iść zaocznie :) Po liceum to nawet w biedronce towar wykładać ciężko.

Informatyka w liceum opiera się głównie na programowaniu w Pascalu, czyli nieco prehistorycznym już języku - raczej niewiele się z tego nauczysz. W technikum będzie C/C++, bazy danych, może Assembler (jeżeli w technikum jest też profil elektroniczny), może PHP, na pewno HTML i CSS, trochę zabawy w Linuxie. To jest dobra podstawa pod studia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem Ci ze sam sie zastanawiam po jaka cholibke bralem liceum, skoro sam sie wszystkiego uczyc musialem, bo w szkole mialem pascala (jak to gnysek potwierdzil) i mase banalnego htmla. oraz nic co by mi sie przydalo :> ale to tylko moje zdanie i moje liceum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem algorytmy i nic więcej. Bardzo się cieszę, że wybrałem liceum. Prawda jest jedna czy to studia,technikum lub liceum, wszystkiego i tak się musisz nauczyć sam. I nie chodzi o to czy nauczysz się C/C++/Javy/C#/PHP/Pythona/Lua czy innego języka ale czy zdobędziesz umiejętność myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W technikum ogólnie możesz się czegoś nauczyć, ale minusy to:

- 1 dodatkowy rok nauki (później na studia)

- słabsze przygotowanie do matury (z normalnych przedmiotów, trudniej się dostać na studia)

 

U mnie to wygląda tak:

1 klasa - algorytmy i turbo pascal

2 klasa - c++ strukturalne

3 klasa - c++ obiektowe

4 klasa - java

 

ale to mówię tylko o przedmiocie PSiO

 

Ale nauczyciel słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od szkoły i nauczycieli. Ja na przykład w pierwszej liceum już mam C++ i tak zostanie. W prawdzie zanim dojdziemy do moich aktualnych mozliwości, to owe się znacznie poszerzą(przesunięcie czasowe), ale szkoła mnie zmobilizowała, żeby se przypomnieć wszystko i wziąć się w końcu za ogla. Ja jestem bardzo zadowolony z liceum. Świetni nauczyciele, świetni ludzie. Z tego co słyszałem w technikum bardziej cisną z materiałem do przodu, ale wierz mi, że ogólna wiedza w pewnym stopniu tez jest ważna. Uważam też, że liceum cię lepiej przygotuje pod katem maty i fizy i nie będziesz miał codziennie po 9 lekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze co? Z tego co sprawdzalem, to na tych najpopularniejszych politechnikach matura z informatyki ma taka sama wartosc jak ta z matematyki czy fizyki. Przynajmniej jezeli chodzi o kierunek informatyczny.

Tylko, że matura z infy jest pisana przez kompletnych kretynów.

ale szkoła mnie zmobilizowała, żeby se przypomnieć wszystko i wziąć się w końcu za ogla

Bez bardzo dobrej znajomości języka szkoda czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze co? Z tego co sprawdzalem, to na tych najpopularniejszych politechnikach matura z informatyki ma taka sama wartosc jak ta z matematyki czy fizyki. Przynajmniej jezeli chodzi o kierunek informatyczny.

Są wyjątki od reguły. Ot taki przykład kierunków informatycznych, gdzie na nic ci matura z infy:

http://www.ukr.agh.edu.pl/?pg_symb=rules&a...amp;m_symb=nowa

http://www.ukr.agh.edu.pl/?pg_symb=rules&a...amp;m_symb=nowa

Zresztą, moim zdaniem nie ma sensu kierować się w liceum/technikum z myślą o informatyce, bo i tak na studiach będziesz poznawać wszystko na nowo, a w liceum na pewno lepiej będziesz przygotowany do matury z pozostałych przedmiotów tzn. obowiązkowych j. polskiego, j. obcego oraz matematyki. Zresztą, nie wiem jak u Ciebie w mieście, ale np. u mnie technika to jest raczej taki poziom, że mało tam osób trafia z pasji, a większość raczej dlatego, że nie dostali się nigdzie indziej, to w takich warunkach tym bardziej czegokolwiek się nie nauczysz pod względem matury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierasz się do liceum na kierunek mat-inf to może to rzeczywiście kretynizm i lepiej wybrać sobie jakieś technikum ( choć nie wiem jak z poziomem matematyki ), jednak jeśli chodzi o inne kierunki to dużo lepszym pomysłem jest wybrać się do ogólniaka.

 

Ja osobiście jestem na bio-chemie i jestem zadowolony bo pomimo tego, że interesuje mnie tylko zdawanie rozszerzonej matematyki, fizyki i może jeszcze informatyki to mógłbym dorzucić sobie biologię i/lub chemię bo i z tych przedmiotów jestem już przygotowany do matury. Ogólniak poszerza trochę horyzonty, oczywiście jeśli samemu się tego pragnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...