Skocz do zawartości

Licznik średniej


DoNcEr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądałem sobie helpa gma i natknąłem się na kod :

GML
mean(val1,val2,val3,...)

więc z ciekawości chciałem go sprawdzić. Ostatecznie w programie kod nie został użyty ze względu stałego dzielnika.To nawet dobrze bo można więcej liczb użyć jak 16.

 

TYTUŁ: LICZNIK ŚREDNIEJ

 

 

Gatunek: Program

 

 

OPIS:program wyliczający średnią z max 24 liczb.

 

 

Autorzy:

Programowanie: damian2208 ...(Doncer);/

wykorzystany przykład Pietera (pole tekstowe)

Grafika: damian2208 ...(Doncer);/

Rozmiar:972KB

Download:

 

LICZNIK ŚREDNIEJ v1.1

zmiany:

-dodano jeszcze 8 pól

-ponowne kliknięcie na pole odznacza je

-button resetu

-poprawa błędu z literami

 

 

@EDIT: siet miał być inny dział

 

screen:

5ba4261cb50c88b952f7f5fea1c348a25567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dodałem jeszcze 8 pól i można już odznaczać pola

a ten błąd z literkami z tym mam problem, częściowo zrobiłem że nie da się wpisać liter ,ale nie podoba mi się ten sposób. (Taka "ostatnia deska ratunku" bo nie miałem pomysłu na to )Tak w ogóle to po co je wpisywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Dawidds tego było trzeba.Poprawka wprowadzona :)

 

Lenin zrobiłem od razu tak jak mi się przedstawił pomysł, myślę że dla uczniów byłby wystarczający, nie wiem po co robić coś bardziej złożonego.

 

Tiger mi kiedyś nie chciało się liczyć tej średniej jak do szkoły chodziłem a jak bym miał taki programik to bym sobie policzył ;p,....Nie wiem zawsze to o jedno doświadczenie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to program do wyliczania średniej łatwiej i szybciej moim zdaniem napisać w C++. Od razu powiesz a co za różnica, a wielka, twój program w porównaniu z zrobionym w c++ pożera więcej cpu i pamięci ram, uruchamia się wolniej i zajmuje więcej. Żeby nie było że nie miałem jakiegoś podparcia w programie zrobionym w c++. Link. Czytając twój profil wiem że masz 21 lat, od razu ci mówię że już lepiej bawić się w c++ niż w gml.

Edit: Żeby nie było offtopicu piszę w tym poście. Odnoszę się do posta Slasha. Nie wiem na jakiej podstawie mnie oceniasz i nie wiem nawet skąd niby wiesz, że nie umiem c++. To prawda że się uczę ale chyba każdy człowiek się uczy a moją długą nieobecność tłumaczy właśnie ta nauka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zobaczyłem ten temat na stronie głównej gmclanu chciałem wejść i napisać posta typu:

"jeśli chcesz wiedzieć jaką ocenę dostałeś wpisz sobie we wszystkie pola swojego programu cyfrę 1 i wylicz średnią", ale wszedłem w temat i zobaczyłem screen'a zobaczyłem że program ma całkiem miły interface pobrałem i muszę przyznać że program spełnia swoją rolę. Jedyne do czego mogę się przyczepić jest to że nie da się obliczyć średniej z dwóch liczb. Jest jeszcze jeden bug gdy chcesz policzyć średnią z ułamków w polu średnia nie wyświetla się przecinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...