Skocz do zawartości

MMORPG 2D


seba3090

Rekomendowane odpowiedzi

masz instrukcje jak z tego programu kozystac:

-----------------------------------------------------------------------------------

Program Eclipse można pobrać z: http://www.touchofdeathproductions.com/

Twoje IP: http://www.ipchicken.com/

 

==================================================

 

::: ZAKŁADANIE KONTA :::

Jak założyć konto, zmienić prawa gracza, to wszystko w tym topicu.

 

Aby włączyć serwer należy: idziemy do folderu Server i uruchamiamy Server.exe.

Pierwsze czego potrzebujesz do zagrania w swoją grę Online to stworzenie postaci. No to idziemy do folderu z klientem. Otwórz Eclipse.exe. Wybieramy opcje Config (na dole po lewej stronie). wpisujemy Adres twojego IP (nie mylić z ID!), pole Port zostawiamy takie jakie jest. Klikamy confirm, dobrze teraz możesz stworzyć swoje pierwsze konto na serwer. Klikamy New po lewej stronie i wypisujemy kolejno Desired Account Name – nazwa konta, Account Password – hasło do konta, Retype Password – powtórz wypisane wczesniej hasło. Klikamy Create New Account i tak oto stworzyliśmy swoje pierwsze konto, teraz czas stworzyć swoją pierwszą postać! Naciskamy na Login, w pierwszym polu wpisujemy nazwę konta, a w drugim jak wiadomo hasło do niego. Niżej znajduje dwa pola, które możemy zaznaczyć. Pierwsze – Save Password – Zapisz hasło (nie będziemy musieli za każdym razem wpisywać hasła), drugie – Auto Login – Auto zalogowywanie (będzie nas automatycznie logowało). Taka jest formuła logowania na serwer, teraz naciskamy Login i tworzymy postać, jeszcze ustalmy prawa na jakich będziemy występowali w grze, więc klikamy Return to Main Menu. Dobrze, teraz idziemy do folderu z serwerem i otwieramy folder o nazwie Accounts, to właśnie tu są przechowywane wszystkie dane o kontach i postaciach graczy. Znajdz plik o nazwie [NazwaTwojegoKonta].ini następnie go otwórz. Pod tematem [CHAR1] znajdź Acces= 0 i zmień go na Acces= 4 (4 oznacza poziom gracza, czyli w tym przypadku będzie to GameMaster/Admin, 0 to normalny gracz). Zapisz ten plik i wyjdź. Wróć do folderu Klient i uruchom Eclipse.exe, następnie zaloguj się. Jeśli wszystko zrobiłeś poprawnie powinieneś zobaczyć tylko pusty ekran, a w następnym topicu zajmiemy się Edycją Serwera.

 

==============================================

To tak na dobry początek dalej jest Edycja Serwera

==============================================

 

::: EDYCJA SERWERA :::

Mapowanie, podstawowe opcje

 

Mapowanie w Eclipse jest dość proste. Edytować serwer może tylko osoba, która posiada stopień GM/Admin (było w poprzednim topicu jak to ustalić). A więc zaloguj się postacią, która posiada takie uprawnienia i gdy dostaniesz się do gry wpisz w rubryce do pisania /mapeditor. Gdy to zrobisz wyskoczą ci okienka robienia map. Po lewo będziesz miał Attributes, to tam ustala się na jakiej wysokości budowane są mapy. Ground tam jest ustawiana pierwsza warstwa, czyli ta po której będziemy mogli się poruszać: ziemia, woda itd. Mask 1 i Mask 2 to warstwy typu kamyczki, kwiatki, chwasty itd. Fringe 1 i Fringe 2 to warstwy, które zasłaniają nas, czyli wierzchołki drzew, wież, dachy itd.

Omówiłem już lewe okno teraz prawe. Tak to właśnie stamtąd są brane elementy do budowy map i wszystkie jej dane. Jak widać chipsety mogą być baaaardzo długie, umożliwia to duże zróżnicowanie terenu. Zaraz nad chipsetem mamy wiele opcji do wyboru:

1. File – opcja Save i Exit (chyba nie musze tłumaczyć)

2. Map – opcja Properties (czyli dane naszej mapy):

a) od góry jest nazwa mapy (czyli jeśli jesteśmy na danej mapie, u góry ekranu będzie nam się pokazywała nazwa mapy

b ) Global (within current map) => Map Morality (tu natomiast ustalamy czy mapa ma być bezpieczna dla gracza czy też nie, None- w tej opcji normalnie walczymy z potworami itp., Safe Zone – tu będziemy bezpieczni, używamy tej opcji najczęściej w miastach, No Death Penalty – nie ma kary za zabicie bohatera)

c) Map Switchovers – dokładnie się jeszcze w to nie zagłębiłem, ale postaram się rozwiązać zagadke tej opcji.

d) Music – w tej opcji wybieramy muzyczkę jaka nam będzie towarzyszyła w czasie podróżowania po mapie.

e) Dungeon – tu tak samo jak przy Map Switchovers jeszcze nie wiem na czym to polega.

3. Map – opcja Fill (tutaj pokrywamy całą mape na danej warstwie aktualnie wybraną cząstką chipsetu, tylko pamiętajcie o wyborze warstw, aby trawa wam się nie pokryła jako warstwa zasłaniająca!)

4. Map – opcja Eye Dropper (myślę, że służy ona do przechwytywania informacji o innym graczu jeśli się takiego spotka, na razie nie miałem okazji, więc nie jestem pewny smile.gif

5. Display – Screenshoot Mode ( ta opcja służy do wyłączenia wszystkich rzeczy aktywnych w grze, oczywiście to widzi tylko ten kto to zrobił, potem można ją wyłączyć)

6. Display – Map Grid (włączenie/wyłączenie siatki na mapie)

7. Display – Day and Night (zmiana z dnia na noc, z nocy na dzień na mapie)

8. Tile Sheet – Tile Set 0-6 (zmiana chipsetu w grze)

9. Select Type – Layers (jest to opcja dzięki której będziemy mogli budować mapy)

10. Select Type – Attributes (są to dane potrzebne do stworzenia sklepu, potworka, NPC itd.)

11. Select Type – Light (są to bajery, które wyskakują w czasie walki np. Level up)

 

To na temat map, a są jeszcze inne komendy na edycje serwera:

/editshops (dzięki temu będziecie mogli zedytować sklep)

/editnpcs (tu będziecie mogli zedytować NPC’S)

/edititems (tutaj zedytować itemy)

/editspells (zedytować czary i umiejętności)

/editemoticon (tutaj można zedytować emotikonki, które mogą się pojawić w czasie gry np. /no)

 

=============================================

Nie wszystkie opcje dokładnie znałem, więc ich nie opisałem, jakby ktoś wiedział to niech napisze, albo sam będę musiał dojść do tego happy.gif W następnym topicu będzie Player Acces

=============================================

 

::: STOPIEŃ GRACZA :::

Od n00ba do Boga wink.gif

 

Stopnie w grze odgrywają niemałą rolę w grze. Opisze je tu po koleji. Jak je modyfikować podałem w pierwszym topicu "zakładanie konta". A więc zaczynamy:

 

0 - Jest to normalny gracz, posiadający takie prawa jak każdy inny gracz.

1 - Jest to stopień dawany tzw. Zwiadowcom, to taki moderator, który ma możliwość wykopania gracza z gry itd.

2 - Mapper, modyfikuje mapy w grze, poprawia różne błędy graficzne.

3 - Developper, taki gostek posiada możliwość modyfikowania sklepików, itemów, NPC, magii i umiejętności.

4 - Bóg. Może robić wszystko co mu sie podoba.

=============================================

 

::: POPULARNOŚĆ :::

 

1. Jeśli chcesz aby twój serwer stał się popularny dostosuj się do tego co tu będzie napisane.

Pierwszą rzecz jaką potrzebujesz to częsta dostępność gry. Większość gier online są robione z myślą o serwerze działającym 24/7.

2. Druga sprawa to IP. Jeśli posiadasz zmienne IP, które się zmienia po każdym włączeniu neta na nowo to nie jest wygodne. Spróbuj dostać hosta gdzie IP się nie zmienia.

3. Jeśli posiadasz router to koniecznie dopilnuj, aby porty były otwarte dla ludzi, którzy chcą się połączyć z grą.

4. Dobra nazwa gry. Trzymaj się z daleka od używania w nazwie „Online”. Oryginalna nazwa gry to podstawa do zachęcenia ludzi do zagrania.

=============================================

 

:::Więcej Map,Itemów,itp.:::

 

Jak zrobić zeby było 500 map itemów itp. wejdzmy w folder server otwóz plik Data pisze nam naprzykład: MAX_PLAYERS=50 Pisze ze max 50 graczy co to za gra mmorpg dopiszujemy jeszcze jedno zero i moze grać 500 graczy to tak bedzie wyglądać: MAX_PLAYERS=500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za problem, zrobić MMORPG. Poprostu robisz grafikę, programujesz, składasz bity i już! XD

Łatwo ci mówić ziomóś. Ja dopiero co zaczynam tworzyć MMORPG więc wole używać prostych programów:D, takich jak Eclipse. Więc jakbyś chciał się zemną skontaktować seba3090 na gg 4850552, a jesli nie masz gg to na poczte: test@qest.cba.pl lub jac2k@tlen.pl. Mail jest do wyboru:P ale radze wysyłac na jac2k@tlen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Administratorzy

jak ktoś chce przykład MMORPG to mam takowy i o dziwo działa :P

znalazłem go na oficjalnym forum game makera z miesiąc temu i lezy teraz na dysku.

jak chcecie to pisac do mnie na gnysek@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są MMORPG robione w GM (bodajże Ranmus dawał kiedyś link do takiego jednego). Przejrzyj oficjalne forum. Są takie projekty i będą, ale jak chce się pisać własne MMORPG w GM, to najlepiej napisać własny DLL do obsługi serwera, szyfrowania i wymiany danych klient->serwer, serwer->klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba mam pytanko jedno do Eclipse. Nie chce mi wlaczyc sie serwer ;/ gadalem z jednym kolesiem i on mi nie polecil najnowszej wersji. sciagnalem sobie 4.50 i jak chce wlaczyc server pisze mi : =Run-Time Error 429- ActiveX Cannot Create Component.... DirectX [czy jak to sie pisze] mam 9.0c... wiesz moze jak ten problem usunąc?? ( ps. najnowsza wersja mi wogule nie chodzi i zainstalowalem juz sobie libraryfiles )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...