Skocz do zawartości

Za ile wykonałbyś taki skrypt


BBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Za ile wykonalibyście skrypt służący do wymiany linkami?

 

 

System rotowałby same linki, bez banerów, bez zliczania wizyt, tylko site i pagerank oraz ew. ilość linków na stronie głównej.

Prosty program partnerski (bez ciasteczek).

 

Raczej uwierzytelniania userów nie wliczamy bo pełno jest gotowców w sieci.

Mam też gotowy już skrypt do sprawdzania PageRank z różnych google DC.

 

 

NIEAKTUALNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem sobie na kartce rozpisałem całą pracę krok po kroku i wygląda na to ze jest to dużo prostsze niż sądziłem.

Samo zainsertowanie domeny z ID usera i sprawdzenie site i PR oraz prosta kalkulacja punktów to pikuś.

Trochę więcej zabawy jest z linkami, bo nie wiem np. jak kolejkować pobieranie linków z pliku tekstowego na serwezre usera. Np. mam 1 link z 100 punktami i 2. z 1000 i jak zrobić żeby link 1. był pobierany 10x rzadziej niż 2.? Ktoś wie jak to zrobić?

 

Może ktoś chce zarobić, bo czuję że będę się z tym męczył dłuższy czas, a dla kogoś wprawionego w php zajmie to dużo mniej czasu.

 

EDIT: Widzę że na getafreelancer oferty za zrobienie takiego skryptu oscylowały pomiędzy $160 a $250 (robota na 3-12dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem sobie na kartce rozpisałem całą pracę krok po kroku i wygląda na to ze jest to dużo prostsze niż sądziłem.

Samo zainsertowanie domeny z ID usera i sprawdzenie site i PR oraz prosta kalkulacja punktów to pikuś.

Trochę więcej zabawy jest z linkami, bo nie wiem np. jak kolejkować pobieranie linków z pliku tekstowego na serwezre usera. Np. mam 1 link z 100 punktami i 2. z 1000 i jak zrobić żeby link 1. był pobierany 10x rzadziej niż 2.? Ktoś wie jak to zrobić?

 

Może ktoś chce zarobić, bo czuję że będę się z tym męczył dłuższy czas, a dla kogoś wprawionego w php zajmie to dużo mniej czasu.

 

EDIT: Widzę że na getafreelancer oferty za zrobienie takiego skryptu oscylowały pomiędzy $160 a $250 (robota na 3-12dni).

zainsertowanie - jest takie słowo?

serwezre - serwerze

Polecam firefoxa do sprawdzanie pisowni :)

 

Po pierwsze używaj bazy mysql jest prostsza od plików txt i bezpieczniejsza.

 

Funkcja random()

Export linków z bazy/pliku do tablicy

I wyciąganie linków z tablicy zależnie od wyniku funkcji random()

 

PS: ja taki skrypt bym wycenił na około 40-100 euro (mieszkam w irlandii)

Skrypt mógł by mieć bannery itd...

I był by bazowałby na MYSQL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainsertowanie - jest takie słowo?

serwezre - serwerze

Polecam firefoxa do sprawdzanie pisowni :)

 

Po pierwsze używaj bazy mysql jest prostsza od plików txt i bezpieczniejsza.

 

Funkcja random()

Export linków z bazy/pliku do tablicy

I wyciąganie linków z tablicy zależnie od wyniku funkcji random()

 

PS: ja taki skrypt bym wycenił na około 40-100 euro (mieszkam w irlandii)

Skrypt mógł by mieć bannery itd...

I był by bazowałby na MYSQL.

skrypt nie może mieć banerów..

 

Ja bym skrypt wycenił na skrzynkę piwa, bo na prawdę nie jest to dużo roboty.

Połączyć formularz ze skryptem php, zapisać dane w bazie SQL i potem je tylko odpowiednio wczytywać.

 

PS. Zapisujesz ilość ściągnięć/punktów do tabelki mySQL i potem wyciągasz 10 największych rekordów.

PS2. Chyba obecnie IE6 i 7 nie są wyposażenie w "sprawdzanie pisowni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, czepiłem się 2 raz pod rząd tej samej osoby ;D

Po pierwsze używaj bazy mysql jest prostsza od plików txt i bezpieczniejsza.
A żeś dowalił =(

Prostsza to na pewno nie jest, na dodatek wolniejsza (choć kto na to teraz patrzy...).

Bezpieczeństwo ciężko tu sprawdzić, choć ja i tak osobiście uważam, że pliki są bezpieczniejsze (czy dane przechowujemy w "zabezpieczonym" folderze (ew. nad głównym serwera), czy w bazie danych, i tak aby przejąć dane trzeba skołować hasło do serwera/bazy, więc wychodzi na jedno, a operując na bazie łatwiej zapomnieć się zabezpieczyć (a chociażby te sql injection - nie ma tak "uniwersalnej" luki w skryptach operujących na plikach)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostsza to na pewno nie jest, na dodatek wolniejsza (choć kto na to teraz patrzy...).

Baza jest wolniejsza gdy wykonasz jedno zapytanie, do wyciągnięcia jakiś danych - to może na plikach tekstowych wyciągnięcie Ci mniej czasu zajmie. Jeśli wykonujesz już zapytania select, insert i update ( czyli normalny portal/strona/what eva ) za jednym requestem to twoje tekstówki będą wolniejsze.

O i trafna uwaga, kto na to patrzy... nie ma sensu przyśpieszać programu o jedną setną ms. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, czepiłem się 2 raz pod rząd tej samej osoby ;D

A żeś dowalił =(

Prostsza to na pewno nie jest, na dodatek wolniejsza (choć kto na to teraz patrzy...).

Bezpieczeństwo ciężko tu sprawdzić, choć ja i tak osobiście uważam, że pliki są bezpieczniejsze (czy dane przechowujemy w "zabezpieczonym" folderze (ew. nad głównym serwera), czy w bazie danych, i tak aby przejąć dane trzeba skołować hasło do serwera/bazy, więc wychodzi na jedno, a operując na bazie łatwiej zapomnieć się zabezpieczyć (a chociażby te sql injection - nie ma tak "uniwersalnej" luki w skryptach operujących na plikach)).

Chyba cie muszę wyprowadzić z błędu BAZY DANYCH SĄ SZYBSZE NIŻ PLIKI TEKSTOWE.

Jak nie wierzysz to sprawdź.

Jak niby chcesz zrobić sql injection przecież użytkownik nie podaje żadnych danych do skryptu tylko wyciągane są dane z bazy.

A żeby zabezpieczyć się przed sql injection jest 1 prosta funkcja, którą można ściągnąć z internetu.

PS: nie jedną setną a od 10-30% pobieranie danych.

 

Jeśli chodzi o bannery to był tylko taki dodatek.

Edit: jeśli chodzi o pliki a użytkownik był by w stanie zmienić coś w nazwie pliku to może nieźle namieszać w wszystkich plikach na serwerze, więc baza jest bezpieczniejsza bo nie nic wspólnego z plikami na serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Akurat baza danych jest też zapisywana w plikach :) Nie mniej algorytmy przeszukujące, sortujące, agregujące itd. działają jak najszybciej się da, a sam mechanizm bazy danych składuje dane w taki sposób, żeby czas dostępu był możliwie najkrótszy. Zresztą istnieją bazy danych oparte typowo na plikach, tj. nie wymagające instalacji niczego więcej niż np. PHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważcie że nie każdy ma hosting z bazą . Nie znam żadnego systemu do wymiany linków który opierałby się na bazie - tylko na plikach tekstowych.

 

Co do rotowania linków, do gość z linku z 1. postu rozwiązał to w ten sposób, że poprostu dubluje linki w ten sposób zwiększając prawdopodobieństwo wylosowania linku. Czyli np. link któremu przydzielono 100 punktów występuje w pliku txt 10 razy, a link któremu przydzielono 10 punktów występuje w pliku tylko raz.

 

Co do bezpieczeństwa po stronie klienta to ja to widzę tak, że pliki z linkami znajdowałyby się w folderze o nazwie takiej samej jak hasło usera po zakodowaniu md5().

 

Cała baza linków znajdowałaby się u mnie na serwerza, linki cyklicznie byłyby zapisywane to pliku txt, a następnie serwery klientów pobierałyby ten plik raz dziennie (mój cron uruchamiałby plik php na serwerze klienta który pobierałby plik z linkami), czy co kilka dni.

Najlepiej żeby jeszcze klient doinstalował klasę do rozpakowywania RAR, co by prześpieszyło pobieranie pliku z linkami.

 

 

 

Jest jeszcze trochę zabawy ze sprawdzaniem poprawności instalacji. System mógłby losowo pobrać daną podstronę z serpu google i sprawdzić czy kod się tam znajduje.

 

Co do uwierzytelniania userów to jest taki np. fajny skrypt http://hotscripts.pl/produkt-2072.html - tyle że nie wykorzystuje bazy.

 

Dodatkowo jakiś prosty programik parterski i możliwość swobodnego dodawania punktów przez admina.

 

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany zrobieniem takiego skryptu to powiedzmy że zapłacę 350,-. Wypłata po robocie, po zaprezentowaniu skryptu.

Myślę że 2 tygodnie wystarczą na zrobienie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

1) Baza danych, bo jest szybsza od plików w tego typu projektach. Gnysek, nie wiem czy wiesz, ale baza trzyma i cache'uje dane w ramie i tam je przetwarza.

2) Zabezpieczanie pliku po stronie użytkownika nie ma sensu. Zwykły czysty plik testowy, analogicznie jak robots.txt, ponieważ dane są i tak jawne. A jeżeli klient będzie chciał zabezpieczyć plik przed niepowołanymi gościmi, to wystarczy .htaccess i reguła dostępowa dla systemu wymiany linków.

3) Żadnego kompresowania tychże plików. Wystarczą odpowiednie nagłówki http i dane będą przez serwer kompresowane gzipem.

 

Systemy wymiany linków powinny być maksimum proste i skuteczne. Żadnego kombinowania ficzerami z dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...