Skocz do zawartości

Tabela highscore online


Kargul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie! Otóż znowu mam problemik z online :( Otóż jest taki klocek show_highscore no i się otwiera tabelka a tam 10 najlepszych wyników. No i chcę aby ta tabelka była online. Że każdy kto pobił rekord się tam wpisuję i wyświetla top 10 graczy. Da się to zrobić? Jeżeli tak to proszę o wytłumaczenie, ewentualnie mile widziany jakiś przykładzik. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Zrobić listę wyników, np. opartą o plik tekstowy czy bazę danych i przy dodawaniu nowego wyniku jakiś najprostszy algorytm sortujący ( w PHP do sortowania tablic są już gotowe podstawowe funkcje ), no i potem np. obcięcie wyników do 10 pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić listę wyników, np. opartą o plik tekstowy czy bazę danych i przy dodawaniu nowego wyniku jakiś najprostszy algorytm sortujący ( w PHP do sortowania tablic są już gotowe podstawowe funkcje ), no i potem np. obcięcie wyników do 10 pozycji.

 

Nie wiem jak zrobić "algorytm" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest jakiś art o tabeli wyników na stronie

https://gmclan.org/index.php?czytajart=56

 

Gadasz do rzeczy :)

Ale w przykładzie jak otwieram grę i dodaję wynik to wyskakuje mi strona "404 not found" a jak daje tam w plikach stronę to włącza się "Tabela wyników":

A pod tym jakiś kod PHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Bo to jest przykład. Musisz go sobie dostosować do siebie, a nie "Kopiuj Wklej" i po sprawie. Zaczynasz mnie powoli wkur*iać, bo zamiast chwilę użyć mózgu (od tego go masz), to pytasz o wszystko jak niepełnosprawny umysłowo. Pomyśl, cierpliwie popróbuj, a nie zadawaj co 5 minut durnych pytań, bo to się skończy banem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie jedną uwagę.

Do highscore radzę dodać system zabezpieczeń, nie da się zrobić idealnego ale parę zakodowanych liczb które później generują wynik jest średnio-bezpieczne.

PS: nie używajcie gotowych skryptów bo są one banalne do złamania.

Podam przykład:

x0=wynik

x1=pierwiastek z wyniku(zaokrąglony)

x2=wynik-((pierwiastek z wyniku(zaokrąglony))do potęgi)

x3=potęga z wyniku

 

i sprawdzanie:

jeśli (x0 == x3 do potęgi)

i jeśli (x0 == ((x1 do potęgi)+x2)do potęgi)

to dodaj wynik do bazy

 

Taki system jest bezpieczny dopóki zabezpieczysz też highscore w grze podobnym skryptem.

Te liczby można też zakodować jakimś systemem i później odkodować na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...