Skocz do zawartości

GMłot Demo


zxc108

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: GMłot Demo

Gatunek: Platformowa

 

Opis: Nooby opanowały cały świat klonami Pacmana.  Ich główną siedzibą stał się GMClan. Wciel się w Game Makera i  wypędź wszystkie nooby z GMClanu!

 

W demie jest kilka bugów np. blokowanie się w przyciskach lub  pomiędzy platformami a ścianą, jak wam się to zdarzy, to platformy przesuwa się myszką z  wciśniętym Ctrl. Korzystam z przykładu playlisty i  kiedy skończą się wszystkie tracki, wyskakuje error, dlatego  lepiej przy końcu wyłączyć  muzykę. Dostępne są 4 levele, pełna wersja wyjdzie prawdopodobnie jeszcze przed końcem wakacji. Klawiszem R restartujesz poziom, numpadem 0 restartujesz grę i jest jeszcze kod na życie czyli klawisz L. Informujcie mnie o bugach i proszę o komentarze z oceną! Aha, jeszcze jedno. Kiedy wskoczysz do startu powinno wyświetlić się intro. Jak się nie wyświetli, to włącz grę od nowa.

 

 

 

Download:  GMłot Demo v.2

Rozmiar pliku: ~4.5MB.

 

Autorzy:

Programowanie:
zxc108

Fabuła:
zxc108

Grafika:
zxc108, zasoby z Pacmana

Muzyka:
,

Screeny:

 

Level 1

 

Level 2

 

Level 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawie się gra, ale trochę za wolno. Dodaj tej grze trochę więcej dynamiki :) Pacmanom zrób różne minki, blizny itd. żeby były trochę bardziej zróżnicowane. Poza tym daj im grawitację, bo przy "zniknięciu" podłogi chodziły w powietrzu. Atakowanie młotem to fajny pomysł, ale musisz go trochę poprawić, otóż musisz zrobić tak, żeby akcja ( atakowanie lub wciskanie przycisku ) działa się dopiero po poruszeniu myszką, bo wystarczy coś dotknąć. Nie wiem jak z optymalizacją, bo sprzęt mam w miarę dobry, więc do tego się nie przyczepię.

 

Daję 3/5. Jeżeli poprawisz to, co powiedziałem i zrobisz więcej poziomów w pełnej wersji dam Ci 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że zabijanie potworków będzie jak w takiej starej grze, Billy czy sth. Robiło się dziury w ziemi, potwory w nie wpadały i zakopywało się je. Ale pomysł nawet teraz dość ciekawy więc pracuj pracuj :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysl, atakowanie mlotem mozna by troche dopracowac, zeby bylo trzeba faktycznie walnac a nie isc z mlotem do przodu i lekko machac. Ogolnie gralo sie dobrze, chociaz powstrzymal mnie blad :(

Po skonczeniu graniu muzyczki z playlisty:

___________________________________________

ERROR in

action number 1

of Step Event

for object controler_muzyka:

 

Error in code at line 33:

listaSound = sound_add( dir + ds_list_find_value( lista, listaDoGrania ), 3, true ); // i dodaj nowy :P

 

at position 48: Wrong type of arguments to +.

 

Prawdopodobnie dlatego ze nie bylo kolejnej :)

Tak czy inaczej zycze powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Świetnie się zapowiada! Ale dziwne trochę, że sterowanie wyjaśniane jest dopiero na 1. poziomie, podczas gdy trzeba go używać także i w menu i w intrze. Zagrałem trochę i powiem - więcej dynamiki, niech postać szybciej się rusza, a poziom szybciej zaczyna.

 

EDIT 12.8.2009: W chwili pisania powyższego posta miałem fajnego avatara, przedstawiającego ludzika w czapce z młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie mi się grało, ten błąd z playlistą powstrzymałem trzmając cały czas enter (z zaznaczonym "Ignore") i klikając na "Muzyka"

 

Grafika:3.5/5

Muzyka:4/5

Grywalność:3/5

 

Ogółem: 3.5/5 podwyższone do 4

Czekam na full wersje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cysior: A jak mogły by się nie zapisać xD ?

Ja przeciez tak uratowalem warsim. Bawilem sie, i zblurowalem wszystkie grafiki. Niestety wygladalo to okropnie, i juz sie martwilem ze musze wszystko od nowa wlepiac. Ale nieee : ) trza kliknac aby sie zapisywalo w gb1 gb2 i gb3, i wtedy mozesz zawsze byc pewny ze jest pozliwosc cofniecia bledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Sprawdziłem gb1 jeszcze raz i rzeczywiście zmiany sie nie zapisały! Musiałem źle spojrzeć. Niedługo wydam drugą wersję dema!

 

EDIT:

 

 

Uwaga! Nowa wersja już dostępna!

 

GMłot Demo v.2 - Download

 

Zmiany:

 

- Błąd z playlistą naprawiony

 

- Moc, dzięki której można tłuc wrogów młotem

 

- Level 4

 

- Nowy rodzaj wroga

 

- Wyrzutnie kolców

 

- Możliwość zamiany punktów na życie lub moc

 

- Postać porusza się trochę szybciej

 

- Nowe skróty klawiszowe: Z - next level, T - w 4 levelu teleportuje cię koło nooba

 

Informujcie mnie o bugach i błędach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...