Skocz do zawartości

Frameworki


Piczer

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym rozpocząć dyskusję nt. frameworków w PHP, aby rozluźnić ten dział i zuniwersalizować.

 

Ja mam następujące pytanie: Jakie jeszcze znacie frameworki (te bardziej popularne)?

 

  • Kohana
  • Zend framework
  • Code Igniter
  • CakePHP
  • Symfony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to:

application/views/test_content.php

<?php defined('SYSPATH') OR die('No direct access allowed.'); ?>
<?php echo $nub; ?>

 

application/controllers/test.php

<?php

class Test_Controller extends Template_Controller
{ 
    function index()
    {
        $this->template->content = new View( 'test_content' );
        $this->template->title = 'xD';
        $this->template->content->nub = ':D';
    }
}

?>

 

Wywaliło mi błąd, dlatego zrobiłem tak jak w przykładzie, dodałem:

const ALLOW_PRODUCTION = FALSE;
public $template = 'kohana/template';

 

I wyświetliło mi skórkę z pliku witającego nas. Zatem skórka tego pliku jest w system/views/kohana/template.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
No chyba że. A co myślicie o napisanie własnego frameworka? Chodzi o użytek prywatny, mało rozbudowany, ale żeby służył.
Beznadziejny pomysł. Nie dość, że zajmie bardzo dużo czasu, to jeszcze będziesz się bawił w wynalezienie koła i to pokracznego, bo nigdy nie zrobisz lepszego frameworka od wymienionych powyzej. Kolejna wersja gmclanu takze bedzie na darmowym frameworku, a aktualny autorski pojdzie do kosza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Kofel:

Trudno się dziwić twojemu stwierdzeniu skoro masz 15 lat i zapewne nigdy profesjonalnie jako programista php nie pracowałeś. -_-

 

@Piczer:

Tu nie chodzi o zrobienie (lub nie) lepszego produktu, bo korzystając z popularnych frameworków:

- Przyśpiesz kilkukrotnie czas tworzenia swoich witryn, bo przy swoim frameworku zmarnujesz więcej czasu na jego tworzenie niż byś miał nauczyć się gotowego

- Masz od razu gotowe przykłady, wzorce, z których warto czerpać wiedzę

- Będziesz miał wiedzę, która przyda Ci się w zdobywaniu pracy, bo większość ofert nie dotyczy zwykłych programistów php tylko takich, którzy umieją już tworzyć w frameworkach pokroju Symfony czy Zend. Możesz być wymiataczem PHP, ale jak nie znasz takich frameworków, to będziesz miał później ciężko.

- Wygodniejsze dla ciebie będzie na pewno nauczenie się cudzego frameworka i wykorzystywanie jego możliwości aniżeli stworzenie własnego i babranie w nim.

 

Tak samo zresztą jest z javascript. Mało kto się bawi w czystym jsie (hi Tymon), zazwyczaj używa się jquery, mootols, jext, prototype, dojo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja nie myślę o profesjonalnym programowaniu, bo do pracy jeszcze trochę lat trzeba czekać. A te frameworki mają to do siebie, że są strasznie rozbudowane i trzeba uczyć się wszystkiego, żeby napisać coś bardziej skomplikowanego. A jeżeli już lepsze jest używanie gotowych to zna ktoś jakiś lekki framework, który ma polskiego manuala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kofel:

Trudno się dziwić twojemu stwierdzeniu skoro masz 15 lat i zapewne nigdy profesjonalnie jako programista php nie pracowałeś. -_-

Profesjonalnie jeszcze nie, ale już pracuję na stałe.

 

Ale my ciągle mówimy o frameworku do nauki głębszej języka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się trochę Ranma.

Piczer jeśli chce się czegoś nauczyć to powinien po prostu pisać cokolwiek, byle nie cały czas to samo. Może się oczywiście zabrać za MVC i pisać sobie frameworka. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...