Skocz do zawartości

Problem z Gimpem i czcionkami


Maximal

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie dać temat, to dałem tu.

Zainstalowałem sobie Gimpa wersje 2.2 bodajże i jak chcę zapisać jakikolwiek plik gdziekolwiek, to mi wyskakuje błąd:

Pango-WARNING (rescused)**. Couldn't load font "MS Seans Serif 8 " falling back to "Seans 8" aborting...

Łots hapen? :boxed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za doubleposta, ale mam kolejny problem: pobrałem czcionkę Visitor TT2, zainstalowałem, ale Gimp nie ma zamiaru jej odczytać tzn, nie jest ona w ogóle dostępna w oknie wyboru czcionek. A pod innymi programami działa. Co jest znowu nie tak? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Panel sterowania.

2. Czcionki.

3. Plik.

4. Zainstaluj nową czcionkę.

5. Dalej już chyba umiecie. :)

 

A najlepiej wywalcie jeszcze wcześniej czcionkę z "Fonts" i zrestartujcie kompa. Ja kiedyś wgrywałem czcionki tak jak wy i też coś czasem nie chciało śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu odwołam się do wczesniejszej strony, którą poleciłem, cytuję:

Porada nr 3:

Koniec klopotow z GIMPEM. Udało mi sie!!! Juz tlumacze o co chodzi: gdy sciagamy czasem jakies czcionki z netu, to moga one zawierac równiez pliki czcionki innego typu niz TTF. Charakteryzuja sie one ikonka z dużą literą "A" koloru czerwonego (TTF mają dwie litery "T" koloru niebieskiego). Chodzi o to, żeby pousówać własnie pliki z czerwonym "A", bo GIMP jakoś ich nie trawi. Ot cały problem. Oczywiscie gdy juz wszystko dziala trzeba zastosowac poradę Tomasza Jurczyka, a potem juz wszystko jest ok. Ale ile ja sie musialem nameczyc, zeby do tego dojsc...Wspomne tylko dwie reinstalki systemu...Ale warto bylo.

No to teraz czekamy na GIMPA 3.0 i kolejne problemy z jego uruchmieniem :)...

 

Poradę nadesłał Apix

apix@o2.pl

Podsumowując:

Program czyta tylko czcionki typu TTF. Jeśli posiadacie innego rodzaju, to zapomnijcie, aby program je odpowiednio interpretował. Nie jest to problem, ani z systemem, ani z czcionką lub jej instalacją (poprawne zainstalowanie czcionki przebiega również po przez w rzucenie bezpośrednio do katalogu FONT, wiem to, gdyż bawiłem sie trochę z czionką i jej obróbką). Jest to problem tylko i wyłącznie z samym programem. Nadal twierdzę, że prog jest cieńki, gdyż jest z nim za dużo problemów, o czym sami żeście doświadczyli i dlatego nigdy go nie instalowałem i z niego nie korzystałem. Wierzcie mi, jest sporo lepszych programów od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wytłumaczenie tego dziwnego zjawiska musi być. <_< Nie ma rzeczy nie wyjaśnionych, by najmniej w kompach :) . Moja propozycja jest następująca:

1. Ściagnąć program do zarządzania z czionkami. Polecam jeden FontExpert 2005 . Screeny tutaj , ale nie mówię, że jest on najlepszy, jest dużo innych może i nawet lepszych, aczkolwiek mogę sie mylić.

2. Zinstalować program dla fontów.

3. Sprawdzić, lub ewentualnie przez niego dorzucić czcionkę do systemu (nie będę pisać "zainstalować czcionkę", bo to trochę śmieszne z tą instalacją).

4. Jeśli dany menadżer będzie widział poprawnie daną czcionkę, to odpalić swój program i zobaczyć, czy widzi ją poprawnie.

5. Jeśli tak to dalej już wiecie co robić, jeśli nie to uruchomić inne programy korzystające z fontów.

6. Jeśli inne programy także ją nie widzą, to wniosek jest prosty, albo dane programy nie są przystosowane do dekodowania danej czcionki, mówię tu o unikode itp., lub z czcionką jest coś nie tak. Ktoś dał plamę.

7. Jeśli tak bardzo zależy Ci na tej czcionce, to polecam następny program Font Creator Professional v5.0 i spróbuj coś z nią zrobić. Albo zmień kodowanie, albo inne opcje, które mogą mieć na to wpływ. Tak ogółem tylko jedna czcionka postawiła mi się, która nie chciała współpracować np. z GM. Ale błąd tkwił w samym GM, choć do czcionki też miałem zastrzeżenia. Nie pamiętam już jak nazywała się ta czcionka, ale to nie ważne.

8. Jeśli nic nie zdziałasz, w co wątpie to poprostu odpuść sobie.

Miłej zabawy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale system i wszystkie programiki do czcionek czytają że jest wgrany Visitor TT, a żaden edytor go nie czyta.

 

EDIT: Nie wiem co zrobiłem, ale teraz działa mi jeszcze w Paint xD .

 

EDIT2: Znalazłem rozwiązanie do Gimpa. Znajdźcie katalog gdzie GIMP trzyma różne pierdoły (u mnie c:\.gimp-2.2). Tam jest podkatalog FONTS. Wrzućcie tam Visitora. Będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...