Skocz do zawartości

Problem z odświeżaniem strony


Rekomendowane odpowiedzi

Strona bi.prv.pl ma pewien feler. Otóż gdy zmieniam np. plik index.html, to w przeglądarce nadal wyświetla mi się stara wersja pliku (bez zmian). Żeby zobaczyć nową wersję muszę najpierw skasować cookiesy. Co z tym zrobić? Jest jakiś kod wymuszający odświeżanie albo cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odświeżanie automatyczne, to wklej do html następujący kod:

<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="10;URL=http://nazwa_strony/">

Content, to czas po jakim czasie ma być następne odświeżanie. Podany jest w sekundach. Jest to pewne rozwiązanie, ale trochę upierdliwe. Moim zdaniem jest to normalne jak kożystasz z XP. Może by tak pomyśleć, aby przy zamykaniu strony automatycznie czyścił dane z tempów i cooki. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś nowego. Gdy łączę się ze stroną przez www.bi.prv.pl, to żeby dana podstrona się odświeżyła trzeba (tak jak pisałem wcześniej) skasować cookiesy. Gdy łączę się przez www.prz.edu.pl/~lwertkam/bi (czyli adres właściwy), to trzeba skasować jeszcze pamięć podręczną. Wszystko sprawdzam za pomocą Firefoxa.

 

Może by tak pomyśleć, aby przy zamykaniu strony automatycznie czyścił dane z tempów i cooki.

Byłoby to całkiem dobre rozwiązanie, tylko że jeden z cookiesów jest potrzebny. Ten zapamiętujący wybrany język (polski/angielski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Naciśnij Ctrl+F5 - w każdej przeglądarce się odświezy ładnie stronka bez żadnego problemu. Nie wiem czy coś to da, ale w meta tagach chyba trzeba dać takie bajery jak:

<META HTTP-EQUIV="Creation-date" CONTENT="2006-03-03T20:43:05Z">
<META HTTP-EQUIV="Pragma" CONTENT="no-cache">

Może to załatwi sprawę. Natomiast gdybys zmienił rozszerzenie strony na *.php (o ile ten serwer obsługuje php), to problem zniknie jak ręką odjął na wszystkich przeglądarkach.

Tylko pamietaj aby datę zmieniać odpowiednio i zostawić te literki T i Z bo to jest jakiś tam specjalny format tralalala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy poza tym jakże długaśnym stwierdzeniem możesz odpowiedzieć na moje pytanie? :)

 

To działa tak, że przeglądarka sprawdza datę i jeśli coś się w niej zmieniło od ostatnich odwiedzin, to odświeża stronę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...