Skocz do zawartości

Sponge Online


Boro Casso

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Sponge Online

 

Gatunek: Platformówka, mmorpg.

 

Opis: Gracz wciela się w stworka (skrzyżowanie szlamu, gąbki i duszka ;]) aby wyruszyć w świat pełen przygód.

Szczerze mówiąc gra nie posiada jeszcze jako takiej fabuły.

Zadaniem gracza w grze będzie niszczenie przeciwników, oraz zdobywanie coraz to wyższych poziomów.

Za zdobyte pieniądze będzie możliwość zakupu nowych fryzur, ubrań oraz broni.

Nasza postać do walki będzie używać dużej palety broni poczynając od wręcz na pistoletach i czarach kończąc.

 

Co do wnętrza gry czyli skryptu.

Sewer gry jest pisany w c#, oparty o bazę danych mysql.

Wszystkie dane takie jak zdrowie, doświadczenie czy skin przechodzą tylko "server do klient" żadne dane których modyfikacja za pomocą jakiegoś edytora pamięci mogła by wpłynąć znacznie na rozgrywkę nie są wysyłane z klienta do serwera.

Cała gra hula na moim dllu który zapewnia nie tylko pseudo obsługę wątków ale również zaawansowany system wczytywania zasobów, czy connect.

 

Autorzy:

Programowanie, grafika, fabuła, game play
Boro Casso

Screeny:

a45tl4.png

vs2d02.png

13ztvlc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem bez wstępu. Po prostu wszedłem i piszę.

 

1. Błąd taktyczny numer 1: Grafika "La Paint". Tyle razy o tym pisałem, że już mi się nawet nie chce. Cień na niebie już mnie nawet nie rozbawił.

 

2. Za krótki opis, nie wiele można się dowiedzieć o grze (Tak wiem, że według Wzoru Tematu Zapowiedzi ma przepisowe 5 zdań, ale chodzi o treść a nie o ilość). To, że "Za zdobyte pieniądze będzie możliwość zakupu nowych fryzur, ubrań oraz broni.Nasza postać do walki będzie używać dużej palety broni poczynając od wręcz na pistoletach i czarach kończąc." to mógłby by opis wielu innych MMORPG a ja wchodząc w zapowiedzi chciałbym się dowiedzieć o tej konkretnej o której czytam.

 

3. Brak fabuły.

 

"Szczerze mówiąc gra nie posiada jeszcze jako takiej fabuły."

"Autorzy: Programowanie, grafika, fabuła, game play Boro Casso"

 

Jesteś autorem czegoś czego nie ma. Ciekawa sprzeczność.

 

4. Muzyka będzie czy jestem w błędzie?

 

Oceniam na: Za mało, za mało, za mało. Nie mogę ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd taktyczny numer 1: Grafika "La Paint". Tyle razy o tym pisałem, że już mi się nawet nie chce. Cień na niebie już mnie nawet nie rozbawił.

Grafikiem nie jestem, rysuję najlepiej jak potrafię, wolę zrobić coś swojego niż zerznąć z innej gry. Co do cieni przeczytaj mój post wyżej.

 

Muzyka będzie czy jestem w błędzie?

Muzyka będzie.

 

Za mało, za mało, za mało. Nie mogę ocenić.

Nie każę ci oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafikiem nie jestem, rysuję najlepiej jak potrafię, wolę zrobić coś swojego niż zerznąć z innej gry. Co do cieni przeczytaj mój post wyżej.

 

Zawsze pod grafiką "La Paint" piszę to samo zdanie:

"Drogi kolego z GM Clanu, jeżeli Twoja umiejętność rysowania/malowania/tworzenia grafiki komputerowej nie przekracza zdolności manualnych 5-latka, pamiętaj, że Forum Gm Clan służy też szukaniu pomocy! W stosownym dziale załóż zatem temat: <Poszukuję grafika!> Na pewno wpłynie to na jakośc Twojej gry. Musisz byc świadomy, że grafika jest wizytówką Twojej gry bo to ona kreuje postac, planszę i interfejs!"

 

 

Muzyka będzie.

Dziękuję za informację.

 

 

Nie każę ci oceniać.

Nie musisz. Samo forum daje mi taką możliwość przez panel z wyborem gwiazdek. Zatem wchodzę i oceniam Twoją grę jak każdą inną... lub też nie oceniam, jeżeli opis jest za skromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Akurat ocenianie zapowiedzi nie ma sensu, bo rownie dobrze ktos mogl w paintcie zlozyc kilka spritow i mowi ze to gra, do ocenienia czegos trzeba to zobaczyc na wlasne oczy, jak dziala itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ocenianie zapowiedzi nie ma sensu, bo rownie dobrze ktos mogl w paintcie zlozyc kilka spritow i mowi ze to gra, do ocenienia czegos trzeba to zobaczyc na wlasne oczy, jak dziala itp.

 

Teoretycznie masz rację, ale opis gry też ma czemuś służyć. Jak na razie pierwszy raz spotykam się z tak krótkimi/kiepskimi opisami, że nie można na ich podstawie wywnioskować prawie nic. Zapowiedź ma odpowiedzieć na proste pytania: o czym to będzie? czy warto będzie w to zagrać? Czy jest tak kiepskie, że nawet nie warto ściągać DEMO?

 

Nie we wszystkich działach jest możliwość oceny. Gdyby ocenianie zapowiedzi nie miało jakiegokolwiek sensu to zakładam, że w tym dziale też nie byłoby takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to raczej lepszej nie będzie, ponieważ chcę aby wszystko wyglądało właśnie w ten sposób.

 

...

 

Cóż, jeżeli to ma być zamierzone to już gracze ocenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wnętrza gry czyli skryptu.

Sewer gry jest pisany w c#, oparty o bazę danych mysql.

Wszystkie dane takie jak zdrowie, doświadczenie czy skin przechodzą tylko "server do klient" żadne dane których modyfikacja za pomocą jakiegoś edytora pamięci mogła by wpłynąć znacznie na rozgrywkę nie są wysyłane z klienta do serwera.

Cała gra hula na moim dllu który zapewnia nie tylko pseudo obsługę wątków ale również zaawansowany system wczytywania zasobów, czy connect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wnętrza gry czyli skryptu.

Sewer gry jest pisany w c#, oparty o bazę danych mysql.

Wszystkie dane takie jak zdrowie, doświadczenie czy skin przechodzą tylko "server do klient" żadne dane których modyfikacja za pomocą jakiegoś edytora pamięci mogła by wpłynąć znacznie na rozgrywkę nie są wysyłane z klienta do serwera.

Cała gra hula na moim dllu który zapewnia nie tylko pseudo obsługę wątków ale również zaawansowany system wczytywania zasobów, czy connect.

 

Widzisz! Mógłbyś nawet to dodać do opisu gry i byłoby już coś więcej :rolleyes: Tak właśnie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jypy sie nie zna i go nie słuchaj... dużo osób ci powie że paint jest najlepszy do rysowania grafiki pixartowej a taka najlepiej by pasowała do gry... Pewnie sam nie umie rysować i leczy kompleksy narzekając na grafikę innych. Gra się świetnie zapowiada, usuń cienie i trzymaj grafikę w tym samym stylu :) Chciałbym wreszcie zagrać w jakieś grywalne mmorpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jypy sie nie zna i go nie słuchaj... dużo osób ci powie że paint jest najlepszy do rysowania grafiki pixartowej a taka najlepiej by pasowała do gry... Pewnie sam nie umie rysować i leczy kompleksy narzekając na grafikę innych. Gra się świetnie zapowiada, usuń cienie i trzymaj grafikę w tym samym stylu :) Chciałbym wreszcie zagrać w jakieś grywalne mmorpg.

 

Jestem w Liceum Plastycznym (zdałem do 3 klasy)

Dwa lata uczęszczam do prywatnego malarza na zajęcia dodatkowe i nie dawno zaproponował mi, żebym odbył u niego praktyki zawodowe(nie, nie każdy dostaje taką propozycję)

Mój pixel art możesz ocenić w temacie Superfrog 2. Jest tam mój obrazek. Masz rację Paint nadaje się do grafiki bardzo dobrze i sam w nim robię. Ale Pixel Art a Pajnt-Moja-Pierwsza-Próba to dwie różne sprawy. Gdy piszę o grafice Paintowej to grafika Paintowa, jak piszę o Pixel Arcie to używam słów Pixel Art.

 

Nie, nie leczę kompleksów. Mam się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...