Skocz do zawartości

Game Maker Code Editor


Rekomendowane odpowiedzi

A więc zrobiłem taki mały programik, a dokładniej edytor kodu GML. Jest on prawie identyczny jak ten w GMie, jednak posiada kreator własnych funkcji, a także pracy z DLLami. Moim pierwszym pomysłem było zrobienie extension makera dla GMa 6.1, ale przekształciło to się w ten projekt. Na pewno znajdziecie tam wiele błędów, gdyż robiłem to dawno kiedy byłem trochę mniej doświadczony ;p. Miał być jeszcze Action Decoder dla GMa 6.1 ale jestem zbyt leniwy... może później zrobię. JAKIEKOLWIEK BŁĘDY OD RAZU ZGŁASZAĆ! A teraz dokładniejsze info :P

 

Tytuł: Game Maker Code Editor

 

Gatunek: dodatek do GMa

 

Download: proszę kliknij tu

Rozmiar pliku: 862KB

 

Autorzy:

Programowanie:
Staniki

 

Screeny:

scr1t.th.png

scr2a.th.png

 

 

I sry że nie pisałem dłuugo ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ale to też nie rozwiąże wszystkich problemów, np. instance_create(x,y,lol); x i y będą na czarno.

 

@gnysek

Tabulacja - czyli że po naciśnięciu tab, nie ma zmiany zaznaczenia objeku? czyli że np można z 1 przycisku na 2 bez klikania myszą przeszkoczyć, o to ci chodzi?

Co masz na myśli mówiąc autouzupełnianie tekstu? Pewnie chodzi o coś innego niż myślę :D

 

 

Jakieś inne sugestie? Dodać jakieś funkcje, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj podpowiedzi skryptów, tak jak jest w visualu definition widnow, takie mniejsze okienko pokazujące zawartość skryptu ktorego chcemy wywolac, jak wiadomo objasnienia argumentow daje sie w nich na poczatku a wiec bylby to szybki wglad w to jakie argumenty uzyc, to by bylo swietne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłubię jeszcze i zobaczymy co wyjdzie z tego

 

Robię v 1.2 i wrzucam to jak będzie wyglądać. UWAGA! link Nie działają przyciski Extensions i Plugins(na razie kombinuję, ale może tego w ogóle nie być :P), ale i tak myślę że program pełni podstawowe funkcję edytora kodu. Wiecie co zrobić - wypakować i wkleić 'adres' pliku do GMa. Jakieś błędy, cokolwiek? Piszcie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...