Skocz do zawartości

Ed Edd i Eddy


aero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wlasnie rozpoczalem tworzenie gry Ed Edd i Eddy: The Game (na razie tytul roboczy). Gre tworze w oparciu o kreskowke ktora leci w Cartoon Network. Giera bedzie typowa platformowka z widokiem "bocznym" :) (np. jak w Mario). Jednak nie bedzie nastawiona na skakanie po platformach i zbieranie monet, zyc itd. Bedzie rozwinieta zrecznosciowka (jako mini-questy) typu:

- bieg do sklepu po lamiszczeke na czas

- wyscig z Edami po zaulku (o lamiszczeke oczywiscie)

- walka na ringu z Ohydkami

Oczywiscie pozostala czesc gry bedzie skupiac sie na chodzeniu po zaulku (Cul-de-sac) i przyjmowaniu zadan od pozostalych dzieciakow. Zarabiamy w ten sposob kase, wydajemy ja na rozne ciekawe przedmioty. Fabule chcialbym oprzec o historie znane nie tylko z odcinkow w TV ale tez o pomysly fanow tej kreskowki.

Terminologia znana na pewno fanom serialu :)

 

GRA POWSTAJE PO ANGIELSKU PONIEWAZ TAKIE SA MOJE ZALOZENIA DOT. JEJ EWENTUALNEJ PROMOCJI ZA GRANICA.

 

Sam zajmuje sie programowaniem, mam juz calkiem spora ilosc potrzebnych materialow jesli chodzi o grafike. Jednak przydalaby mi sie czyjas pomoc. Poszukuje w tej chwili:

- animatora - animacje w formacie GIF, w malych formatach (40x60, 75x60, 40x40), wymagana umiejetnosc tworzenia animacji w oparciu o szkice, rysunki koncepcyjne

- grafika - ktos kto moglby sie zajac profesjonalnie szata graficzna gry (menu, grafika typu background oczywiscie w stylu znanym z tej kreskowki), wymagana charakterystyczna "kreska"

- beta-tester - ktos znajacy sie na Game Makerze/GMLu chcacy przetestowac gre i poprawic ew. bledy

Chetnych do pomocy przy tworzeniu gry chcialbym prosic o zgloszenie sie pod ssf6@interia.pl lub GG: 7440622 (niewidoczny). Bardzo bylbym wdzieczny jesli ktokolwiek wyrazi swoje zainteresowanie :thumbsup: Oczywiscie gra bedzie w 100% freeware i sadze ze zrobie tez wersje polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Super, że tworzysz taką grę. Napewno ucieszy się moja córka, która lubi oglądać tą bajkę. :D Jak chcesz, to możemy testować Twoją grę, tylko aby z tego coś wyszło, bo jak wiadomo zaangażowanie tylu ludzi bez finiszu to nie ma sensu. Jeszcze jedno mogę zostać Twoim promotorem medialnym. :P Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry może coś z niego wyjdzie ale gra powinna być 2 języczna (np. pobieranie słownika z pliku).

To samo właśnie pomyślałem gra przynajmniej dwujęzyczna, nie każde dziecko zna dobrze angielski. Gra jest w tedy bardziej zrozumiała, tym bardziej gdy występują w niej pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz z polska wersja jezykowa bylby maly problem poniewaz czesc tekstow mam po angielsku zapisanych w postaci WAVów zgranych z kreskowki (znalezionych w sieci). Albo bym musial z nich totalnie zrezygnowac i stworzyc wersje wylacznie tekstową albo poszukać polskich odpowiedników z tych nagranych po angielsku. Jesli ktokolwiek potrafilby sie zajac TŁAMI (bo te przede wszystkim są mi potrzebne) niech do mnie napisze na GG: 7440622 (miedzy 16.00-22.00).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz z polska wersja jezykowa bylby maly problem poniewaz czesc tekstow mam po angielsku zapisanych w postaci WAVów zgranych z kreskowki (znalezionych w sieci).

 

Skoro wiesz co one znaczą możesz napisać na ekranie co dana postać mówi i np. po naciśnięciu spacji przechodzi dalej ...

 

Dlaczego niektórzy nie potrafią pomyśleć trochę ,w tedy gra by miała charakter edukacyjno - rozrywkowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niektórzy nie potrafią pomyśleć trochę ,w tedy gra by miała charakter edukacyjno - rozrywkowy

 

Wlasnie dlatego ze chyba wygodniej jest gdy ktos mowi a nie wypisuje na ekranie?? Ty wiesz jak sie od takich akcji spacja ściera?? :) A co dopiero te dzieci biedne musza powiedziec - beda musialy tyle tego tekstu przeczytac!

Ja wole zeby bardziej bylo rozrywkowo niz edukacyjnie ale w koncu to nie bedzie gra tak totalnie dla dzieci. Chce zeby byl watek ekonomiczny (jakby to nie nazwac - robienie przekretow, zarabianie kasy, wydawanie niej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napiszesz, że POLSKA WERSJA KINOWA xD . Tak jak to zrobili w Wizardry 8 :] .

Dokładnie. Zrób grę w wersji angielskiej, zaś w opcjach do wyboru, czy mają być napisy polskie, czy nie. Dużo gier jest robionych w taki sposób. :P

No dobra my tu gadu gadu, a projektu gry ani widu, ani słychu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości grafik do gier jest robiona w painie a nawet w bardziej zacofanych programach jak np. NeoPaint.

Wiem ze nawet w Paincie mozna ciekawe rzeczy zrobic ale ja szukam kogos kto wlasnie POTRAFI takie rzeczy robic!

 

Tymon: Powiedziałeś "tzn. nie w Paincie".

 

Dobra dobra - nie wazne w czym, wazne zeby dobrze sie prezentowalo.

 

Oto dzielo jednego agenta ktorego poprosilem o zrobienie tla (robil w paincie <_< ):

tlo.JPG

Zabojcze, nieprawdaz??

 

Ale zeby nie bylo to wgralem do uploadera koncepta mojej gry. Tu mozecie zassac:

http://www.gmclan.org/up14_3_3edy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widze ze juz odkryles ten "special move" :) mam tylko maly problem widoczny gdy przejdzie sie dalej > nie moge wpasowac tla (te drzewka fioletowe + niebo) pod ten budynek. Kombinowalem z warstwami i przezroczystoscia ale nie daje rady. Moze ktos mi pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle to wygląda (oprócz tego tła puźniej), ale jest mały problem.. Gdy naciska się spację postać przesówa się kawałek, a gdy ją puścimy wraca na pozycje startową (tak samo jest jak się idzie w lewo), co robi dziwny efekt skakania, ale skoro to robocza to to chyba sę zmieni, prawda? Jeżeli są tą osobne sprity pobaw się originami i będzie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widze ze juz odkryles ten "special move" :) mam tylko maly problem widoczny gdy przejdzie sie dalej > nie moge wpasowac tla (te drzewka fioletowe + niebo) pod ten budynek. Kombinowalem z warstwami i przezroczystoscia ale nie daje rady. Moze ktos mi pomoze?
A to są oddzielne obiekty? Jeśli, tak to poustawiaj parametr Depth w obiektach.

PS. Ja też z chęcią będę beta testerkiem :] Taka gratka nieczęsto się trafia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy naciska się spację postać przesówa się kawałek, a gdy ją puścimy wraca na pozycje startową

Wiem o tym - to samo jest z chodzeniem. Juz to poprawiam. Natomiast z tym tlem to juz sobie poradzilem. Cierpie na brak GRAFIKI aktualnie - mam tylko kilka "spritów" i chcialbym jakos urozmaicic to otoczenie. Jesli ktokolwiek widzial juz koncepta i potrafilby zrobic grafike w takim stylu to prosze serdecznie o pomoc :)

 

Zresztą wszysko napisałem aero na GG.

DAWIDSU!! Nie dostalem od ciebie zadnej wiadomosci. Pisz na ssf6@interia.pl lub GG: 7440622 (z reguly jestem niewidoczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naćiskamy strzałkę i spację to się idzie waląc głową w beton

Juz to wszystko obczailem ale to jest wersja.... hmmm.... no wlasnie to nawet nie jest zadna wersja. Ani alpha, ani beta, ani nic. To jest koncepcik graficzny wlasciwie. Ale jak mi kod ladnie napiszesz zeby bugu nie bylo to bede wdzieczny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to mogę trochę pomóc Ci w tych skryptach (oczywiście w miarę wolnego czasu). Najlepiej jakbym widział działający projekt. Szkoda gry, aby ją przepaścić. :P

 

Dlaczego wszyscy nadużywają "tobie" zamiast "ci"?! Formy "tobie" używamy tylko przed orzeczeniem ("Tylko tobie powiem."). Po orzeczeniu zawsze jest "ci" ("Powiem ci coś..."). Chyba próbujecie być zbyt wysublimowani albo znudziło wam się staropolskie, piękne "ci". ^^

Patrysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...