Skocz do zawartości

Game Framework


g-Enjoy

Rekomendowane odpowiedzi

Umm... Nie. Zależy mi na shaderach.

A żeś strzelił O.o A co, OpenGL nie ma obsługi shaderów? :D Bez urazy, nie piernicz głupot :P ale w sumie to rób w czym umiesz, ja i tak widze w tym co najwyżej klona GMa, a nie coś innowacyjnego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A żeś strzelił O.o A co, OpenGL nie ma obsługi shaderów? :D Bez urazy, nie piernicz głupot :P ale w sumie to rób w czym umiesz, ja i tak widze w tym co najwyżej klona GMa, a nie coś innowacyjnego :P

 

Nie wiem jak się posługiwać OpenGL'em, więc wiesz.

Palnąłem wg. mnie normalne wytłumaczenie. Wiem, że ogl ma shadery. Ale ja nie umiem się nim posługiwać.

Tak na boku. Pchisix, przecież mogę napisać darmową alternatywę dla GM'a? Nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na boku. Pchisix, przecież mogę napisać darmową alternatywę dla GM'a? Nieprawdaż?

No tak, ale zauważ że nie będzie do końca darmowa. Bo za FMOD jak sam wiesz do komerchy trzeba płacić wiec jak ma być full freeware to przesiądź sie na audiere albo inne rozwiązanie. A poza tym na Yoyogames widziałem w czyjejś sygnie link do strony z progsem - darmową alternatywą dla GM, ma identyczne funkcje co GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, o to mi chodzilo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

hmm, Enigma jest open source? To by oznaczało, że można się na C++ przenosić z GM i lepiej zarządzać zasobami oraz tworzyć aplikacje wielowątkowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wypyta snake'a o strukture plikow GMowych to czemu nie, moglby dac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dawny post:

A co do projektu mam nadzieje że wypali. Tylko wtedy yoyogames splajtuje bo skoro userzy mogą mieć lepszy program za darmo to nikt firmie nie da 20$ za badziew(ale póki co badziew to nie jest).

 

I bardzo dobrze, niech splajtują chamy. Powinni za darmo dac gm-a ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie splajtują. Program musiałby być prostrzy w obsłudze i mieć o wiele więcej możliwości niż GM, ale i tak jest wiele takich narzędzi lepszych od GMa a jak widać YoYoGames nadal funkcjonuje - to jest po prostu siła reklamy, którą u nich jest niezwykła prostota użytkowania, tak zwana gra w 15 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zwana gra w 15 minut :)
Czyli normalny CtC 2 "dfujka bo sam zlobilem".

Jeżeli Bagniak dojdzie do tego stopnia, że w 15 minut będzie można zrobić coś lepszego niż CtC ( czyli newbie robiący grę zmieniając (lub wcale) grafikę z catch the clown ), to będzie wtedy lepsze od GM. Niestety musi też pamiętać, że nie może zrobić GF zbyt zautomatyzowanym (klik, i nie robisz co chcesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial tylko zobaczyc jeden dowod na to ze Bagno z GF pojdzie inna droga niz Mark O. z GMem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jaki kompilator i jakie biblioteki/moduły/komponenty konkretnie będą użyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, no to pod względem kodu idzie innym torem niż GM. A teraz pytanie: czym zamierzasz przykuć uwagę jak najwkszej ilości potencjalnych użytkowników? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...