Skocz do zawartości

Fruity Loops ?


Purepain

Rekomendowane odpowiedzi

Mam proste pytanie do użytkowników FL. Właśnie zacząłem się tam trochę bawić i natrafiłem na rzecz, która mnie cholernie wkurza. Gdy naciskam na sampla gitarki po lewej to słyszę czysty, fajny dźwięk, a gdy wrzucam to do utworu, tak jak na tutorialach na YT to dźwięk staje się wysoki, zupełnie inny. Próbowałem już kilku rzeczy ale jedyny efekt jaki otrzymałem to podniesienie ciśnienia :ranting2: .Więc jak dodać sample do utworu bez żadnych modyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w playliście w oknie patternów ustalasz sobie je, a w oknie poniżej ustawiasz automation clips tego, co chcesz zautomatyzować, w tym przypadku głośność, czyli klikasz PPM na pokrętło głośności sampla gitarki i wybierasz: create automation clip. po utworzeniu możesz dowolnie modyfikować linie głośności sampla. możesz też po prostu ustalić określoną głośność właśnie w pokrętle głośności sampla aby miał stałą głośność, nie zmienianą przez automation clip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie, mam pytanko: w jaki sposób zmieniać tą wysokość dźwięku (ogółem wygenerować melodie) na automation clip? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam wszystkich. Mam dla was inne pytanie, nie bez powodu jednak umieszczone na tym forum. Czy ktoś z was przeglądał regulamin korzystania z FL? Ja nieco go oglądałem, ale nie pamiętam tej kwestii:

 

czy muzę zrobioną w demo FL można użyć do naszych gier? Na jakich prawach?

 

EDIT: a może mp3 to nie jest najlepszy format dla GMa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko zapisywać jako pliki FL nie pozwala

 

mogę przeczytać, ale wiadomo w jaki sposób pisane są regulaminy - długie i brzydko pachnące. Miałem nadzieję, że ktoś mnie oświeci.

 

EDIT: chyba midi się zajmę i tyle... ale co to za przepaść między midi a mp3 :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...