Skocz do zawartości

Nowa gra 3D w stylu Gothic I


nadro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem, że też nie zależy mi w czym grę będę robił tylko chodzi mi o efekt, bo np co do tworzenia grafiki po co używać kilku narzędzi do mapowania, robienia siatki jak można wszystko zrobić w jednym ale nie gorszym programie który rzeczy takie ma w implementowane. Obecnie zajmuje się silnikiem i renderingiem, bo świat to przyjdzie po tym. A co do tych trzech lat + rok na mape to bez przesady. Gdy jest engin i cały kod to reszta jest jak mod dodajesz tylko rzeczy co jest prostsze a 4 lata to trzeba się nieźle obijać. Mówię bo robiłem mapy dla ofp a sami wiecie że mapy są tam o niebo większe niż w gothic'u. A system zachowania ludzi to można uprościć stosując odpowiednie animację dla zainteresowanych postaci.

 

Tymon: A wiesz że w internecie tekst pisany DUŻYMI literami jest traktowany jako "krzyk"? I nie kasuj moich uwag.

Edytowane przez Tymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A system zachowania ludzi to można uprościć stosując odpowiednie animację dla zainteresowanych postaci.

A co z emocjami tychże ludzi, mocium panie?

 

Zbyt wiele mówisz o technikaliach, a jak na razie nie powiedziałeś nic o sferze fabularnej twojej produkcji. Uchyl rąbka tajemnicy. I błagam: żadnego mściciela, któremu Orkowie zabili familię podczas najazdu na rodzinną wioskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już konic z tymi technikaliami a przejdę bardziej do czasów gry. Zastanawiam się nad dwoma: typowy rpg z orkami [ale bez magii] w stylu Gothic'a lub rpg z czasów wojny we Wietnamie lub II wojna światowa w roli polskiego żołnierza. Który typ jest lepszy? Bardzo proszę o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, II wojna światowa? Śmierdzi mi tu strzelaninką :/

A czy widziałes grę o tematyce wojennej, gdzie nie ma strzelanki? Ja wolę w wolnych chwilach popykać np: Call of Duty, Medal of Honor, albo Return to Castle Wolfenstein niż w jakieś Diablo itp. Oczywiście nie ubliżając nikomu :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy widziałes grę o tematyce wojennej, gdzie nie ma strzelanki? Ja wolę w wolnych chwilach popykać np: Call of Duty, Medal of Honor, albo Return to Castle Wolfenstein niż w jakieś Diablo itp. Oczywiście nie ubliżając nikomu .

Ale chodzi mi o to, że nadro gada o RPG, a nagle wyjeżdża ze strzelaninką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o to, że nadro gada o RPG, a nagle wyjeżdża ze strzelaninką...

A może zrobi jakieś RPG ze strzelanką. :D Zobaczymy, może przerzuce się z Call of Duty na nią. Ja raczej widziałbym grę w stylu Commandosa, bo jako walkę na I lini frontu w hełmie i z giwerą to cieńko to widzę. Niemcy popadałyby jak muchy :lol2: No chyba, że miałbym pukawkę, a oni działa i tygrysy. :boxed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysa można pokonać nawet jednym granatem (jak sprzyja szczęście i właz nie jest zablokowany).

Tak. A najlepiej mieć jeszcze po drodze full apteczek i nieśmiertelność. :rolleyes:

A może zrobić grę typu Irak, cos w stylu Pustynna Burza. Gra byłaby na topie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że opinie są podzielone. Hmm... co do postnuklearnego świata to gra (co prawda nie po skutkach wojny atomowej) taka to może być np Wasted, tam też świat będzie zniszczony. A co do frontu to proste że nikt nie zamierza robić pierwszej linii bo wtedy rpg nie zda egzaminu. Można zrobić tak, że bohater może być zołnierzem zoorganizowanej grupy partyzantów która działa na jakimś okupowanym terenie.

Aha, a może Wy macie jakieś ciekawsze pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymon napisał:

QUOTE

Bigshark jest wściekły że pojawia się konkurencja dla Cario 3 (czy jak to się tam pisze).

 

Bigshark napisał

Pożyjemy zobaczymy, rzadko się mylę, i gdy znów będe miał rację przypomne o tym wszystkim thumbsup.gi

 

Nie no, wiem że prawie zawsze mam racje ale łudziłem się, miałem choć cień nadzieji że się myle i że będe mógł zagrać w tą grę. ;/ Ale ona chyba nie powstanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valdemor, bigshark, nie wyciągajcie pochopnych wniosków. Jeśli gość chce to zrobić dobrze, to musi nad tym popracować, nie?

No tak, tylko dlaczego o tym nie pisze. A na GMClanie, to chyba z tydzień czasu go nie ma. Może gdzieś się zaszył, albo leży w okopach? :D Jeszcze się nie nauczyliście, że pojawia się gościu tzw. już wielki programista, z wieloma pomysłami i full grafiką, a do tego jeszcze innym głowę zawraca. I co z tego wychodzi? NIC. Zrobiło się to, już nudne. :] Obym się mylił. :huh:

@bigshark - chyba masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Nie chce być hamski ale wydaje mi się że najlepiej by było gdybyście zapowiadali gre jeśli macie już coś w niej konkretnego zrobione. Bo przychodzi jakiś geniusz który twierdzi że jest wybrańcem i stworzenie super gry to dla niego bułka z masłem, tylko że ma drobny nic nie znaczący kłopot z programowaniem. Niektórym może się wydawać że stworzenie gry to pestka. MI także kiedys się tak wydawało , ale gdy już zrobiłem tych gier kilka(Black soldier, Wspaniała strategia, olimpOada 3D, Leader of trible, Cairo 3, Invincible Warrior) zrozumiałem że nie jest łatwo stworzyć grę. Po co robić niepotrzebne nadzieję, tym bardziej że ja ostrzegałem, że nic z tego nie wyjdzie.

Być może to jeszcze nie koniec projektu i mam wielką nadzieję że się mylę. Ale zazwyczaj tacy "wybrańcy" po zapowiedzeniu swojej fantastycznej gry znikają, i już się nie pojawiają. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że długo się nie odzywałem, ale miałem wiele spraw na głowie związanych z Linuksem i neostradą (po prostu nie działał mi net). Grę jak najbardziej planuję wydać, a narazie przygotowuję się do wydania prostej wersji beta tej gry [świat będzie okrojony i będzie mało opcji]. Ostatnio też dołączyłem do grupy robiącej Wasted i Subcultures jako Grafik 3d, ale mimo że tam modeluję nad własną grą też pracuję. Wiadomo, że na początku idzie wolno więc chyba mnie rozumiecie. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z niecierpliwoscia czekamy :P A jakie wymagania sprzetowe ?? :)

Spokojnie procek 3 GHz, 1.5 GB dysku twardego i tylko 512 MB ramu, ale to tak na początek. Póżniej napewno się zobaczy. A o karcie grafiki to już nie wspomnę. :D Nie, no oczywiście żartuje, ale jest to bardzo dobre pytanie. Nie zapomnij, aby gra zbytnio nie obciążała procka, a napewno będzie sławna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...