Skocz do zawartości

Nadwaga


LolikZabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, niedawno wziąłem się za zwalczanie mojej nadwagi. Otóż mam z tym poważny problem. Stosuję się do popularnej diety MŻWR, ale to nic nie daje, robię dziennie 300 brzuszków od ponad 2 tygodni, ZERO efektów, moglibyście mi coś poradzić, o żreć, a czego nie żreć, a może wciąż za mało ćwiczę. Przyda mi się każda pomoc, bo do wakacji chcę wyglądać jak człowiek, a nie jak świnia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też kolegę który ma sporą nadwagę... Mówi że próbował już wszystkich diet i nic że się poddaje... Jego błąd? TAK! Mówił że tak jest ale tak na prawdę ciągle coś podżerał...

Odpuść sobie przyjemności i rzeczy tłuste ;-/ Nie jest łatwo ale jeżeli chcesz do wakacji zrzucić parę kilosów to jedz warzywa a batonów nie tykaj!!! Wara! Pij mineralkę( Nie w dużych ilościach tak jak tego potrzebujesz ale nie naginaj!) I ćwicz ćwicz i jeszcze raz ćwicz... Jak możesz to biegaj 30minut do godziny truchtem... TYLKO SIĘ NIE WYKOŃCZ!

 

AHA I NIE PATRZ NA CHIPSY!!! ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nigdy nie stosowałem do żadnych zasad jak jeść, jak nie. Według nich to powinienem już mieć poważne problemy z nadwagą, podczas gdy jestem na granicy niedowagi o_O . Zawsze byłem przy kości, to jakoś tak w wieku 14-16 lat wyciągnęło mnie w górę, schudłem i teraz ani nie rosnę, ani nie tyję, a prowadzę o wiele mniej zdrowy tryb życia niż wtedy kiedy byłem przy kości :) . Ja na Twoim miejscu bym się przestał przejmować, że jesteś przy kości. W tym wieku, to prędzej czy później będziesz chudszy. Oczywiście to nie znaczy, że masz przestać ćwiczyć. Ćwiczenia nie tyle pomogą Ci na nadwagę, co Twój organizm będzie w lepszej kondycji i zdrowszy. A diet cudów nie ma. Jedyna reguła której warto przestrzegać to taka, że dziennie się je trzy duże posiłki i tyle, a między nimi co najwyżej coś przegryźć tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to spróbować wyrobić sobie wstręt do niezdrowej żywności. Ja w ten sposób bardzo mało jem mięsa i fast foodów. Robiłem 100 dziennie brzuszków przez miesiąc, potem zmniejszyłem do 50 i efekty są takie, że mięśnie mam silne, ale tłuszcz jest nadal. A6W wygląda obiecująco. Dziś rozpocznę i zobaczę co będzie za 6 tygodni :)

 

btw. lepiej zjeść dużo słodyczy w jeden dzień, niż jeść mało a cyklicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo, dużo ćwiczyć! Brzuszki na chacie na pewno nie zaszkodzą ale najwięcej tłuszczu stracisz z potem,a wiem że nie jest tak łatwo zmusić się do ciężkiego i długotrwałego wysiłku, więc szczerze radzę Ci zapisać się na jakiś sport, lub najlepiej na jakąś sztukę walki. Ja od bardzo młodego zaczynałem z karate, niedawno przerzuciłem się na Taekwondo (nie dlatego, że taekwondo jest jakieś o wiele lepsze, tylko dlatego, że jest tu na nim o wiele lepszy trener i przyjemniejsza atmosfera). Dzięki temu nie miałem nigdy problemów z nadwagą - wręcz przeciwnie po paru latach pojawił się nawet kaloryferek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rada, gdy będziesz prowadził sportowy tryb życia, budował wszystkie mięśnie, to te wszystkie kalkulatory są nieużyteczne. Na przykład ja ważę 85kg przy 180cm, "mam nadwagę" :)

 

Co do A6W zrobiłem dwukrotnie cały pare lat temu.

Dla tych co robią brzuszki klasyczne - lepsze efekty uzyskacie gdy tułów będziecie unosić lekko nad podłożem, niż od gleby do kolan(mięśnie cały czas napięte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pij wode z kranu może dostaniesz tasiemca i problem z nadwagą masz z głowy,albo zacznij palić papierosy to przejdzie Ci apetyt.

 

wiesz co? takie porady se możesz wsadzić. Palenie może pogorszyć sprawę, choroby serca, płuc itp. Tasiemiec też nie, bo nie będę mógł się wypróżnić, ale jakaś herbatka na obstrukcje się przyda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało sportu, za duzo siedzenia na kompie lub siedzącego trybu zycia. Zacznij biegac, zacznij od 2-3km truchtem dziennie. Potem coraz wiecej. Lub tez uprawiaj jakis inny sport wazne zebys byl w ruchu. No i oczywiscie przed snem lub tez w godzinach późnych zero jedzenia. Dobrze tez by bylo gdybys sobie ustalił np 5-6 posiłków dziennie, ale tak zebys sie najadł a nie przejadł. Chodzi o to zeby organizm jadł jak najmniej i nie odczuwał głodu, gdyz udowodnione jest ze gdy jestesmy głodni i potem zaczynami duzo jesc mozg i ciało starają sie gromadzic "sadełko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"podobno" - a jakie masz argumenty?

 

Dam wam przykład, że można. Mój coach, opowiadał swój życiowy sukces szkoleniowy, gdy z grubaska (przeszło 100kg) i "biegającego" na 1km cos kolo 6 minut, w rok zrobił dobrej budowy chłopaka ( ~ 70kg) i na 1km czas 3:30. Trening składał się z przede wszystkim długich biegów. Grunt to samozaparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...