Skocz do zawartości

Optymalizacja


Syliush

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie każdy który interesuje się optymalizacją swojego Windowsa niech napiszę, swoją radę. Ja zacznę.

-Trzeba zadbać o porządek ikon na pulpicie i jak najmniejszą ich liczbę ponieważ to zamula system. Najlepiej jest wszystko ładnie uporządkować w pasku szybkiego uruchamiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjdźcie na dwór, bo już wiosna to i komputer odpocznie i Wam to na zdrowie wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jak już zostałem wymieniony, to zdradzę, że wczoraj jak przeczytałem ten temat, to chciałem napisać żeby Shyliush skonkretyzował o jakie Windowsy chodzi, bo się zrobi bałagan... ale mi się odechciało, bo i tak wątpie żeby tu ciekawe rzeczy ktoś napisał. Szybciej oraz lepsze porady znajdę w google. ;)

 

Co do samej optymalizacji, to nic takiego nie robię żeby mi system chodził szybciej, bo chodzi szybko, więc po so się babrać. Mi Vista zjada na starcie od 1.5GB do 2GB ramu, ale ja to rozumiem, bo mam dużo softu nagrane, zwłaszcza wirtualizacja potrafi obciążyć, no i masa usług jak 2xapache, postgres, mysql itd. Ważne żeby procek w idle na wykresach miał maksimum parę procent - wtedy to oznaka że wszystko jest ok. Z ramem nie mam zamiaru się bawić, bo pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Prędzej dokupię do kolejne 4GB ramu by mieć sumarycznie 8GB.

 

Jedynie co w Vista denerwuje to indeksowanie plików i tutaj parę razy zdarzyło mi się ubić proces i wyłączyć usługę... ale lepiej w sumie zostawić raz komputer włączony, niech wszystko zindeksuje i będzie spokój.

 

Jedynie co robię żeby mi Vista dobrze chodziła, to od czasu do czasu defragmentacja + ccleaner do czyszczenia rejestru + revo uninstaller do usuwania programów razem z syfami które normalnie zostawiają + okresowa kontrola usług włączanych razem z systemem. Jedynie przydługo mi się włącza system, ale na reinstalację systemu się nie zanosi. Równo rok temu robiłem upgrade komputera i działa normalnie od tamtej pory. Kolejne porządki będą prawdopodobnie wraz z przejściem na Windows 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wogule nie rozumiem Ideologii Windowsa ;d

Mam AMD Athlon 2GHz, 2GB ramu, 256 Karty Graficznej

Mój kolega ma AMD Athlon 1.7GHz, 512MB Ramu, 128 Karty Graficznej

Gra wymaga: Pentium 3 1GHz, 128MB Ramu

 

A Frets On Fire mam na rozdzielczości 320x240 i ledwo co dyszy, gdzie mój kolega ma 1024x768 i mu ładnie chodzi -.-

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie, które nie są systemowymi. Podstawa to wywalenie takich rzeczy jak gadu-gadu (czy inne komunikatory), lastfm, winamp (czy inne odtwarzacze audio), firefoxa (czy każdej innej przeglądarki internetowej) i w zależności od tego co masz wgrane na kompie, każdy inny program pracujący w tle, który systemowi podczas grania jest nie potrzebny, czyli np. oprogramowanie do bluetootha, wywoływacz windows media center, googleupdater, jusched (od java), macrovision software manager, progress quest, spellchecker, programy od zarządzania touchpadem (w przypadku laptopów, gdy korzystasz z normalnej myszki), total commander, windows sidebar i w zasadzie wszystko co nie jest systemowe. Najważniejsze, żebyś nie wywalał takich procesów jak explorer, csrss, svchost, wininit, winlogon i ogólnie wszystko co jest przypisane do użytkownika SYSTEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

To ja dam przykład. :)

Kiedy miałem całego kompa zawirusowanego to jak włączyłem menedżera (ctrl+alt+delete) to przeżyłem szok...

1 proces miał cały czas 100% i jak go wyłączałem po kilku minutach znowu był. Nic się nie dało zrobić otworzenie notatnika zajmowało 30 sek. :o

Po formacie wszystko było dobrze.

 

Pamiętajcie o Winrarze. Kiedy on kompresuje też może być 100%. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...