Skocz do zawartości
PsichiX

XenoN Core [v2.0 już w ten piątek!]

Rekomendowane odpowiedzi

E tam od razu samozachwyt :P Pewnie ktos juz zrobil a ja o tym nie wiem, wiec tak zakladam :P No ale jestem ciekaw czy Intuicio nie wydaje sie Wam za trudny do nauki i użytku? Gnysku uczyłeś się assemblera, powiedz prosze swoje zdanie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

all of them. XenoN jest pisany z mysla glownie o Soullandzie.. no może poza modułem TimeBridge ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nom 6 generacja jest pisana w cpp (poprzednie byly hybryda gml+cpp ale zdecydowalem sie przepisac gre w porzadnym srodowisku)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nom 6 generacja jest pisana w cpp (poprzednie byly hybryda gml+cpp ale zdecydowalem sie przepisac gre w porzadnym srodowisku)
A mniej-więcej kiedy wyjdzie jakaś beta SL?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ne będzie bety, tak jak wspominalem kiedys, od razu uruchomiona zostanie pelna wersja. Ta gra musi byc dla Was totalna niespodzianka :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ne będzie bety, tak jak wspominalem kiedys, od razu uruchomiona zostanie pelna wersja. Ta gra musi byc dla Was totalna niespodzianka :)
Czyli nagle pojawi się temat? Nie podasz mniej więcej kiedy to nastąpi? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmmm... A może mi powiesz co to za gra? Nigdy o niej nie słyszałem ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ten temat to raz, a dwa - opcja szukaj nie gryzie. Słowo klucz: Soulland.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszem i wobec publikuję wersję 0.9.2.0 (tak tak, zbliżamy się do pełnej wersji, tym samym osiągnięcia wszystkich celów! :D)

Zmianom podległa głównie optymalizacja, dodana została klasa strumienia cząstek (na razie wersja prototypowo-bazowa, czyli działa póki co tylko tryb CPU i maksymalny osiąg to 35000 cząstek na 30fps na GF9800gt (ale po skończeniu pewnych elementów silnika usprawnię cząstki i będę dążył do 5000000 cząstek techniką GPU); cząsteczki wymagają OpenGL w wersji 1.5 lub nowszej), viewy (obszary renderowania dzięki którym można wybrać konkretny obszar ekranu w którym ma renderować grafikę), usprawnienie klasy okna (m.in. funkcjonalność Tray z reakcją na zdarzenia, czy też podpięcie się z możliwością renderowania pod okno innej aplikacji (ta funkcjonalność pod GM czy serwer minecrafta mi się przydała aby wrzucić na szybko na traya), zmiana częstotliwości odświerzania monitora), Animowany Sprite (na razie każda klatka jako osobna tekstura, ale dodane zostanie także użycie atlasu tekstur (wszystkie klatki w jednej teksturze)), dodano także klasy Array (tablica, substytut std::vector) oraz dynamicznego bufora danych, a także bufory wierzchołków (VBO), usprawniłem klasę String dodając metody rozbicia tekstu oraz konwersję tekstu na liczby kilku typów. Co najważniejsze ukończyłem w pełni działający moduł Psyche (sztucznej inteligencji), trwają testy, jednak jest gotowy do użytku i dla eksperymentów. Dodałem także obsługę programów Intuicio do zarządzania silnikiem (na razie obsługuje podstawowe części oraz moduł Psyche). To chyba tyle jeśli chodzi o krótki opis.

SDK zawiera w sobie przykładową minigierkę z opisem co i jak działa. Dokumentacja na stronie do poniedziałku jeszcze będzie nieaktualna.

Download: http://xenon.psichix.com/download.php

(Oraz na SVNie, jak zawsze najnowsze wersje)

EDIT: Cholibka, zapomniałem wrzucić do paczki konwertera grafik :/ Paczka zaktualizowana :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Licenja :

* WAŻNE:

Niniejsza Umowa Licencyjna Użytkownika Produktu stanowi prawnie wiążącą Umowę pomiędzy osobą fizyczną lub prawną a Producentem Produktu XenoN Core. Poprzez instalowanie, kopiowanie lub inne użycie całości bądź części Protuktu Użytkownik zgadza się przestrzegać zasad niniejszej Umowy. Jeśli Użytkownik nie zgadza się na przestrzeganie zasad Umowy, nie ma prawa używania, kopiowania, rozpowszechniania lub innego użycia całości lub części Produktu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O danke CI wielkie! Ale wstyd. Poprawiam ;D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie :) Prosiłbym abyście przetestowali nowe shadery i powiedzieli co sie dzieje, bede szczesliwy jesli przetestuja takze osoby z kartami ATI (gdyz na nich nie dzialalo, ale poprawilem i mam nadzieje ze ten test bedzie juz ostatni bez poprawiania):

http://psichix.com/wp-content/uploads/2010/03/XeBlurTest.zip

Za pomoc z gory ogromnie dziekuje :)

screeny jak powinno wygladac:

bloom.png

blur1.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na HD 4870 też nie trybi. Dodatkowo na starcie dostaje errora:

---------------------------
XeCore ERROR
OpenGL does not support the GL_NV_vertex_program extension
OK   

:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, przerobiłem test aby sprawdzał czy w ogóle jakikolwiek shader działa na ATI, prosiłbym o sprawdzenie:

https://gmclan.org/up1105_3_XeTestEx.html

Jeśli będzie widać czerwony czworokąt na tle to znaczy że na ATI obsluga shaderow działa a ja zepsułem blura, a jesli cos innego (okno + slonce lub nic, czarne tlo) to znaczy ze te shadery w ogole nie sa obslugiwane na ATI.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi wyskakują jakieś błędy z opengl :(

Mam Radeon 9600 series

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widać okno i słońce tylko. Upside down.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bass, jaka wersja OpenGL?

Snake, miales blad z wersja OpenGL less than 2.0?

Bo zdaje mi sie ze wiem gdzie jest przyczyna - byc moze GLEW ktorego uzywam do rozszerzen na ATI zle pobiera wersje OpenGL i dla tego nie laduje shaderow mimo iz je obsluguje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tego nie miałem, jedynie ten sam error co wtedy. A wersję OpenGL wg. tej Twojej aplikacji mam 3.2.9551 :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ło :D

kiedy aktualizowales sterowniki? :P

btw. nie miales czasem jakiejs starej karty? bo wynik ten sam jak na kompie na ktorym jestem teraz ;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O, literówka na stronie domowej:

...instalowanie, kopiowanie lub inne użycie całości bądź części Protuktu Użytkownik......

Popraw to szybko, bo od literówek oczy bolą :)

edit: 1 błąd opengl cośtam cośtam. Działa tylko inny bloom :P. Poza tym się włączyło.

wdg programu opengl wersja: 2.0.5079

fps 49 - 53

support fbo: 0

cosv.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

konrad, sciagnij glviewer, zrob raport rozszerzen opengl i podeslij mi na pm, bo to nie mozliwe aby Twoja karta nie wspierala shaderow, chociazby arb :0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a ja mam taki error: OpenGL does not support the GL_NV_vertex_program extension

i się uruchamia, okno to i myszka jest na odwrót :) i oczywiście jak jadę suwakiem i klikam + się nic nie dzieje... Mam ati mobility radeon x1450 (możliwe że jest już za stara)

wdg. programu OPENGL 2.0.6012

edit 1 jak nadusiłem klawisz b to się odwróciło i było normalnie, ale nadal nie działa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, zmienilem sposob sprawdzania czy shadery sa obslugiwane, poprawilem shadery (ktos z warsztatu pomogl mi poprawic je pod ati) i prosze ogromnie posiadaczy ATI (nvidii tez jesli wczesniejsze nie dzialaly) o zrobienie tego testu i wstawienie do posta wygenerowanego pliku info.txt jesli cos nie zadziala :)

http://psichix.com/wp-content/uploads/2010/03/XeBlurTest.zip

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Działa (HD 3450).

Wspaniale ^_^ ogromne dzięki SLy za test :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.