Skocz do zawartości
PsichiX

XenoN Core [v2.0 już w ten piątek!]

Rekomendowane odpowiedzi

Osoby posiadające profil Facebook, zapraszam do polubienia strony silnika, oraz dodawania czegoś od siebie, chociażby screenów, czy linków do waszych dzieł, przez co będziemy na bieżąco.

Dziękuję i pozdrawiam :)

XenoN Core on Facebook

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to ta gierka multi to nie była robiona w gmie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aktualizacja do wersji 1.0.0.1!

Wprowadzono kilka modyfikacji, takich jak zmiana systemu kolizji na SAT (wkrótce pojawi się też dzielenie bryły wklęsłej na wypukłe), naprawiono timer (czasem błędnie obliczany był deltatime), oraz dodano nowy przykład, pokazujący jak sprawdzać kolizje pomiędzy wielokątami (w przykładzie: sprajtem i pięciokątem).

Do pobrania na: http://xenon.psichix.com

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Po jakże długiej przerwie (toż to z pare miesięcy, nieprawdaż?) ogłaszam, że w piątek pojawi się wersja 2.0 (dokładniej przedwersja; beta), gdzie pierwszym zmianom uległ kod rdzenia silnika (został zrestrukturyzowany, podzielony na mniejsze pliki, to samo stanie sie z frameworkiem, który dodatkowo również zostanie przebudowany, całkowicie od zera - klasa aplikacji nie będzie już komponentem, zaś będzie bazową frameworka. układ obiektów będzie węzłowy (drzewo obiektów pozwala na lepsze i bardziej uniwersalne zarządzanie nimi), co także wpłynie na wbudowanie procesów optymalizacyjnych, typu oct-/quadtree; także zmianom uległy nazwy klas, itp (XE_STRING na XeString, XE_VECTOR na XeVector); dodano (w końcu) obsługę znaków unicode), jednym słowem: silnik idzie coraz bardziej w stronę pełnego profesjonalizmu. Silnik także dostanie swój edytor (podzielony na podedytory GUI, map, atlasów tekstur, aktorów, efektów), w którym będzie można także zrobić grę, bez znajomości języka programowania, a nawet napisać grę w IML(Intuicio Markup Language - XMLowa wersja Intuicio, maszyny wirtualnej wbudowanej w silnik). Mam nadzieję, iż nowa wersja zachęci więcej osób do korzystania z silnika.

A skoro już mowa o nowościach, to chciałbym wspomneć, iż zostanie sprzedana część kodu silnika, pewnemu studiu gamedeveloperskiemu, jednak prawa do rozwoju silnika nadal zostaną u mnie, więc bez obaw, support nadal działa i będzie działał.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A skoro już mowa o nowościach, to chciałbym wspomneć, iż zostanie sprzedana część kodu silnika, pewnemu studiu gamedeveloperskiemu, jednak prawa do rozwoju silnika nadal zostaną u mnie, więc bez obaw, support nadal działa i będzie działał.

O to miałem pytać xD

A co z aktualizacją starych projektów pod nową wersję, oraz czy będzie ProcEvent dla OptionBoxów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ProcEvent chyba nawet zrobilem, sprawdze to jeszcze.

Dodany bedzie specjalny program, ktory po wskazaniu mu pliku vxproj zaktualizuje kod niezbędnych plików automatycznie. Ta najbliższa wersja będzie jedynie małym krokiem ku nowości, aby aktualizacja kodów poprzednich wersji nie wymagało wiele od użytkownika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie, nie. niestety nie zdołam oddać Wam frameworka, gdyż trwa portowanie silnika na linuxa, maca i androida. za okolo miesiac zupelnie nowy silnik bedzie gotowy wraz z narzedziami. Czyli dostaniecie nowego gamemakera :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nie, nie. niestety nie zdołam oddać Wam frameworka, gdyż trwa portowanie silnika na linuxa, maca i androida. za okolo miesiac zupelnie nowy silnik bedzie gotowy wraz z narzedziami. Czyli dostaniecie nowego gamemakera :)

przechwy.png

pamiętam jeszcze jak mówiłeś, że nie będziesz robił żadnych narzędzi do xenona i wykryłem od razu twój żarcik figielek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A będzie możliwość pisanie w tym, programu lub gry w C++, ale w IDE innym niż VS?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.