Skocz do zawartości
PsichiX

XenoN Core [v2.0 już w ten piątek!]

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu się wkurzył i odwala znawcę, hehehehe.

ee, czyżbyś miał problem ze zdrowiem? Rada aby wszystko lepiej sprawdzić i skorzystać z materiałów, które zostały napisane przez KOMPETENTNE osoby to eee.. bycie znawcą? a może raczej logiczne i sensowne myślenie? Czy to ja napisałem "Testowałem angelscript, gamemonkey, lua, squirrel i pythona. Pod względem szybkości i elastyczności najlepiej i tak wypadł angelscript" ? Każdy kto ma choć średnie pojęcie o programowaniu po prostu by to wyśmiał i tyle, ja nie mam żadnego profitu z tego, że komuś coś doradzam. Jeśli Psichix uważa, że masz racje to trudno, jego projekt i to jego decyzja ale jeśli mam szanse sprawić, że podejmie racjonalną decyzje to pisze to co uważam za logiczne i tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Will, ale Ranmus przecież nikogo do niczego nie przekonuje, tylko napisał to, że przeprowadził testy wydajności, co w tym kurwa dziwnego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Will: Wiesz, ja nie mam zamiaru z Tobą dyskutować i zgłębiać się w te tematy. Swego czasu testowałem wiele silników skryptowych włącznie z tym co napisałeś wcześniej - debugowaniem, wielowątkowością, popularnością, gdzie co zostało użyte oraz portfolio autorów, sposobem implementacji garbage collectora i masą innych rzeczy. Niestety nie jest to czas i miejsce na wymianę opinii na ten temat. Gdyby był jeden sty super fajny język to ludzie nie mieli by problemów z wyborem. Jest tyle teorii ile ludzi. Każdy język ma swoje wady i zalety, ale to nie oznacza, że nagle trzeba iść np. za popularnością bo lua została użyta w tych i w tych grach. Ważne, że jest wybór. Psichix wybierze co uważa za stosowne. Zaczynacie mu nagle radzić, prosić itd., a zupełnie niepotrzebnie, bo on świetnie sobie sam daje radę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zaczynacie mu nagle radzić, prosić itd., a zupełnie niepotrzebnie, bo on świetnie sobie sam daje radę.

O nic go nie proszę, wyrażam swoją opinie. Nie interesuje mnie co On zrobi to jego projekt i nie twierdzę, że powinien użyć lua/as/python czy cholera wie co, tylko napisałem żeby nie robić tego pochopnie. Jak dla mnie ten framework to pomyłka więc tylko pisałem swoje przemyślenia na dane tematy. Jeśli tak to odbierasz to nie martw się nie będę już go "prosił" ani "radził" skoro twierdzisz, że wszystko idzie tak świetnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jak dla mnie ten framework to pomyłka

Why, my dear, why?

Jestem ciekaw czemu tak sądzisz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Will to napisz coś lepszego jak jesteś taki kozak... Krytykować każdy umie a kodzić nie ma komu!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bardzo dobrze napisane i chyba to już koniec tematu?

gorzej jak napisze coś lepszego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

xenon jest naprawde niezły, jestem ciekawy co z tymi planami wszystkimi będzie.

a wy sie nie kłucic, podajcie sobie łapy, postawcie kolejke, chłopaki w góre ptaki, integracja peace

a Panie twórco xnenona, od kiedy się zajmujesz programowaniem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w GMie od bodajze 4 lat a w C++ od 3, od poczatku nauki zaczalem robic xenona, a zaczelo sie od malej dllki do GMa heh :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Will to napisz coś lepszego jak jesteś taki kozak... Krytykować każdy umie a kodzić nie ma komu!

Poczekaj kilka tygodni to zobaczymy jak będziesz śpiewał ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie, ze faktycznie napisze gierke lepsza graficznie niz ja.

taka jest roznica ze ja jestem silnikowcem co tworzy kombajn, nie kieruje sie na jeden typ gier, tylko na mozliwie jak najelastyczniejszsy silnik, a will moze szybko zrobic gre z niezlymi ficzerami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie Psichix masz potencjał, więc ja zawsze kibicuję Xenonowi. Nie wiem tylko czy nie byłoby lepiej dla Ciebie i silnika obczaić jakiś konkretny target, pod który będziesz to tworzył. Jeżeli o języki skryptowe chodzi to ja bardzo miło wspominam squirell (ale nie mam doświadczenia więc się nie wypowiadam) :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pisałem już wiele silników, żadnego nie pokazałem bo każdy był trudny w użyciu a syfu nie ma po co pokazywać.

nie, ze faktycznie napisze gierke lepsza graficznie niz ja.

taka jest roznica ze ja jestem silnikowcem co tworzy kombajn, nie kieruje sie na jeden typ gier, tylko na mozliwie jak najelastyczniejszsy silnik, a will moze szybko zrobic gre z niezlymi ficzerami.

To nie ma żadnego znaczenia akurat w tym temacie. A co do "dlaczego tak uważam" napisze na priv.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

studia odstawiłem (zamiast tego pracuję), sam sie uczę tego co mi potrzeba nie zaśmiecając sobie głowy rzeczami w ogóle niepotrzebnymi :)

tylko nie myślcie że zachęcam do rzucania szkoły / studiów - one Wam się przydadzą do zdobycia papierka, ja po prostu stwierdziłem że mi on nie jest potrzebny i sam sobie udowodnię że bez niego też można zarabiać na tym co się lubi (obecna praca jednak nie związana z grami, to taki placeholder żeby mieć z czego żyć na razie póki się nie rozkręcę z większą grą) :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ΨΧΞ

Jak piszesz silnik to prawdopodobnie nie napiszesz gry. ;) Zawsze będziesz coś ulepszał, poprawiał i nie starczy ci czasu na nic innego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

znam to powiedzenie, ale co innego jeśli silnik pisze się głównie dla gry, tak jak ja robię dla Soullanda tryb 2D i dla jednego większego projektu będzie to 3D, i jedynie rozszerzam go na różne gatunki zeby inni mogli tez skorzystac :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

spoko tak trzymaj, też rzuciłem studia dla roboty <spoko> ale przychodzi taki moment, że czegoś brak, że trzeba zacząć coś nowego, spróbować trochę odskoczyć od tego, co jest. hehe bo " life is brutal and full of zasadzkons "

a

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

UPDATE service pack 1!

Ta ważna aktualizacja zawiera znaczące poprawki rdzenia silnika, mianowicie błąd odbierania wiadomości, który w pewnych sytuacjach wykrzaczał nam aplikacje (niepoprawna alokacja bufora odbioru), błąd został naprawiony i osoby które chcą używać modułu sieciowego powinny koniecznie zaktualizować SDK do tej wersji (przykład komunikacji sieciowej zawiera już naprawioną wersję).

Dodatkowo dodałem przykład gry sieciowej (http://psichix.gmclan.org/download.php?file=BasicNetwork.zip) i generowania terenu 3D (http://psichix.gmclan.org/download.php?fil...s-Terrain3D.zip) w podstawowej wersji. Dziś lub jutro zabiorę się za dodanie oświetlenia fixed, per vertex i per pixel a do kolejki do zrobienia trafia przykład zaawansowanego roślinnego terenu z nowoczesnymi technikami optymalizacji :)

Zapraszam na http://xenon.psichix.com

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Achoj wszystkim!

No, chciałbym po pierwsze pochwalić ^^ Szukałem czegoś takiego jak ten silnik już od dawien dawna.

Na razie ściągnąłem go sobie i próbuję połapać się co i jak, jestem programistą samoukiem i różnie bywa z tym moim programowaniem. Pomijając fakt, że różnych języków i metod programowania poznałem dziesiątki i wszystko mi się miesza XP Temu też jestem wdzięczny za wszystkie przykłady jakie zrobiłeś i prosiłbym o więcej ^^

Jak tylko dokończę mój aktualny projekt (gra na komórki w javie) mam zamiar zabrać się za MMO w Xenonie. Mam nadzieję że ten silnik się nada. Co prawda do tej pory nigdy nie zajmowałem się grami sieciowymi, ale życie to ciągła nauka :)

Acha, próbowałem też ściągnąć sobie Boxiee Game, ale link mi na devie nie działa. Nie wiem czy to tylko u mnie czy to jakiś błąd. (ok, link na forum jest dobry więc i tak sobie ściągnąłem)

Pewnie w najbliższym czasie czesto będę prosił o rady więc jak to mówią japończycy Yoroshiku onegai shimasu!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję Pherael za uwagę :) Nowe (poprawione) Boxee Game jest dołączone do nowego SDK jako przykład główny silnika (w trybie 2D; wystarczy zainstalować nowy projekt z aplikacji XenoN Manager -> Main Example), co do przykładów głównie robię je na życzenie, więc jeśli jakiegoś Ci brak daj znać a taki zrobię.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pherael zarejestruj sie na dev.bydgo.com ; P jak chcesz możemy się podzielić pracą pomoge ci przy MMORPG'u bo też miałem pisać :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie kończę inny projekt więc do MMO robię jedynie przymiarki, ale z chęcią skorzystam z zaproszenia. I z pomocy ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to gdzieś w październiku? bo wtedy kończymy nasz jak narazie pierwszy zbiorowy projekt więc bd miał czas :P a w tym czasie ty możesz poznać Lepiej Xenona:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Update do wersji 0.9.7.4!

a w nim:

* Pełne wsparcie dla renderowania w przezroczystych oknach.

* Uzupełnienie operatorów w XE_ANGLEVECTOR oraz przerobienie go na szablonową klasę

* Więcej grzechów nie pamiętam, za długo trwała przerwa a listy nei robiłęm ;p

Zapraszam do ściągnięcia najnowszej wersji ze strony: http://xenon.psichix.com

w kolejce: GUI bazujące na półprzezroczystym oknie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest oto i wersja 0.9.7.6! W niej waćpany i niewiasty różnej maści znajdą nowy system GUI w wersji alpha - do skończenia pozostało uzupełnienie kontrolek i wsio :>

http://xenon.psichix.com

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.