Skocz do zawartości

Gry na PSP w game maker


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widziałem, Adventure Maker to kupa. DSGM próbowałem dawno, może dużo się zmieniło. Ja tam zacząłem programować w C i jest ok.

 

ps. Kargul nie zrobił DSGM.

 

edit: Ten DS Game Maker wygląda średnio i mało intuicyjnie, ale jakieś prostsze gry chyba da radę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste gierki....Hmmmm....Powiedzmy, że tak...Mam 13 lat a uczę się z podręcznika do 2 gim. będąc w 6 podst. (to prawda :D ) Nawet proste gierki można rozbudować na...złożone proste gierki XD

ps. Wiem, że Kargul nie zrobił DSGM. Dobra robota w sensie, że to znalazł XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Przede wszystkim, to architektura konsol jest inna niż PC. Są inne procesory, inne instrukcje nim sterujące, a więc inne są też kompilatory.

Na PSP na pewno da się pisać w C (C++), sam napisałem ze 3 - 4 programy, ale to nie to samo co na komputer - trzeba pamietać, że jest wolniejszy procesor, że słabsza karta graficzna, że mniej pamięci ram (chociaż akurat same zmienne to nie zajmują jej tak wiele).

 

Nie wiem jak sprawa wygląda z DS, ale zapewne podobnie.

 

Tak czy siak pisanie takich gier wymaga niemałej wiedzy programistycznej i praktyki w "prawdziwym" programowaniu, jak i wiedzy na temat architektury, możliwości i budowy procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamietać, że jest wolniejszy procesor, że słabsza karta graficzna, że mniej pamięci ram

I to jest dobre - można się nauczyć optymalizacji programów i gier.

Tak czy siak pisanie takich gier wymaga niemałej wiedzy programistycznej i praktyki w "prawdziwym" programowaniu, jak i wiedzy na temat architektury, możliwości i budowy procesora.

Dla mnie pisanie na PSP jest łatwiejsze, ale to nie temat na tę dyskusję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...