Skocz do zawartości

Kroniki Równowagi - fantasy RPG


Nirvan

Rekomendowane odpowiedzi

logo.jpg



Doznałem oświecenia .

Nie robię już Wiedźmina , zbyt wiele powikłań (największe to prawa autorskie , a teraz chciałbym już zrobić "dobrą" grę ,
taką którą mógłbym dać do play pc itp..).

Potrzebuje pomocy w fabule na początek , bo część rozwinięcia mam.

Aktualnie w projekcie uczestniczą :

-Nirvana93(czyli ja) : Całość gry

-Bartna121 : WebMaster(spokojnie pracujemy nad stroną),storyhelper(dużo mi pomaga) .

-Mały(Karakan) : artworki do modelowania(narazie zrobił tylko troglodyte ale zawsze coś),grafik 2D



Dam tu 2 screeny regulaminowo :

Ale nie będziemy się poruszacią tą postacią którą widzimy na screenach ...

http://www.gamedev.pl/screens/97068bad19a7...2a6255a15f0.jpg

http://www.gamedev.pl/screens/fb2d97efdd40...6664ade1167.jpg


Screeny z silnika : http://www.gamedev.pl/projects.php?x=view&id=704
niedługo dam następne ...


Stworzyłem nowy świat fantasy , zobaczymy co o tym myślicie .
W skrócie ...

Często można było usłyszeć w różnych powieściach fantasy że były takie czasy jak ludzie i smoki żyli w zgodzie.
Ja postanowiłem opisać ten świat , czyli to nie będą żadne czasy paladynów czy rycerzy zakutych w stalowe zbroje .
To się dzieje w jeszcze wcześniejszych czasach , takich w których jescze żadna rasa nie zna magi , lecz w najbliższym czasie ma poznać .
Ale mimo to świat jest bardzo ponury , orkowie i gobliny polują na ludzi i elfów , wszędzie grasują niewyobrażalne potwory .
Nie ma bezpiecznego miejsca w tym świecie . Gdzie kolwiek się idzie , nawet do lasu na grzyby , to trzeba mieć przy sobie broń .
Lecz można to wszytsko zmienić ...
Dzięki Kronikom Równowagi , zawarte są w nich rozwiązania na wszystkie znaczące problemy , sięgają one daleko w przyszłośc .
Lecz gdzie one są . Ta część która jest w posiadaniu ludzi sięga tylko do 2 wieków przed nimi . Wtedy zbudowali SZkołe smoczych templariuszy ,
Wojowników o prawa ludzkie . Im jest przykazane odnajdywać pozostałe części kronik .
Tylko oni mogą je odnaleść .


---Opis świata---



Świat który od zalania dziejów krzyżuje się ze złem .
Świat morderstw , wojen , kradzieży i biedy .
Rozumne rasy , takie jak ludzie , elfy , krasnoludy , gobliny czy orkowie ,
Czują do siebie niepohamowaną nienawiść .
Wszędzie , na całym świecie grasują krwiożercze potwory polujące na to co popadnie . W żadnym miejscu nie można czuć się bezpiecznie .
Takie rasy jak elfy i ludzie są ciągle prześladowani .
Gobliny i orkowie traktują ich jak zwierzynę łowną .
Urządzają sobie polowania na ludzkie i elfie mięso .
Krasnoludy są niezależne , zaszyli się w górach . Ich technologia stoi na wysokim poziomie więc sobie radzą z problemami .
Elfy starają się ukrywać . Żyją koczowniczym trybem życia .
Budują w lasach małe wioski , tak aby można je było łatwo rozebrać i przenieść w kolejne miejsce . Nie odkryto żadnego stałego miejsca gdzie można spotkać elfy .
Ludzie walczą o swoje , starają bronić się przed wrogami .
Szkolą mnóstwo wojowników , walka to pierwsza rzecz której trzeba uczyć w tym świecie . Zaczynają budować stabilne grody , poszerzają terytorium , kreuje się handel .
Mimo swej niskiej pozycji , rozwijają się najszybciej spośród wszystkich ras .
Pną się w górę , lecz zbyt wolno by nadrabiać straty .
Ale to że jeszcze istnieją , zawdzięczają smokom .
Porozumiewają się z ludźmi , powoli wraz z nimi tworzą kulturę .
Ludzie oddają cześć smokom .
Te stworzenia mają w odpowiednim Momencie przekazać ludziom największą władzę ? Magię !
Do tej pory żadna z ras nie wie o jej istnieniu poza smokami .
Ale ludzie mają już jeszcze inny skarb .
?Kroniki Równowagi? , zawarte są w nich zapiski tego z czym musieli sobie dawniej radzić . A zapisane są w dziwny sposób , przyczyna problemu , co się stanie jeśli się go nie rozwiąże i jak go naprawić .
Ta część w której posiadaniu są ludzie , się do dwóch wieków przed tym co się dzieje teraz . Podobno w pozostałych częściach jest przepowiedziana przyszłość , oraz recepta jak uwolnić się ze szponów orków i goblinów .
Dwa wieki temu została wybudowana szkoła smoczych templariuszy .
Wybudowali ją, bo na ostatnich stronach kronik które posiadali było właśnie to wskazane . Są tam szkoleni i hartowani wojownicy którzy będą walczyć o prawa ludzkie .
Dzięki smoczej wiedzy , templariusze są nauczani w jaki sposób walczyć z potworami , na co uważać , jak się przygotować do walki z nimi ?
Po zakończeniu szkolenia , wojownik jest wystawiony na ostatnią próbę .
Bez żadnej broni zostaje wysłany w świat i musi przynieść głowę zabitego orka . Wyposażenie musi sam odnaleźć .
Najbardziej doświadczonym smoczym templariuszom jest przydzielone poszukiwanie zaginionych kronik . Z tego co wiadomo , można znaleźć je jedynie w starożytnych świątyniach i kamiennych kręgach .




Zaraz dam bestiariusz (ale tylko nazwy) wszystkich potworów które mam zamiar dać do gry .

(troszkę się pomniejszy , ale pomóżcie wyrzucić takie co znacie i najmniej pasują)Bestiariusz :
-snotling
-arkeor
-murenor
-goblin
-hobgoblin
-pseudoszczur
-błasznica
-topiec
-topielec
-sakin
-vespertyl
-hregad
-żryna
-bżeger
-skofin
-kikimora
-czerwie bagienne/słoneczne/słotoczerwie
-nehronor
-leszy
-borowy
-krzyżd
-blizoblin
-fircz
-wicht
-leren
-drakor
-wilkołaki
-ghul
-upiór
-wirael
-graveir
-fimir
-minotaur
-troll
-dzik
-wilk
-zając
-gnilec
-wiwerna
-wysęp
-czarp
-gigaskorpion
-armadillo
-szkielet
-troglodyta
-reptylion
-ork
-banse
i inne jak się zmieszczą ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Często można było usłyszeć w różnych powieściach fantasy że były takie czasy jak ludzie i smoki żyli w zgodzie.
Na pewno ty to wymyśliłeś? 2 dni temu zacząłem grać w Ninja Gaidena na DSa, i tam też był taki motyw :P

Ale dobrze, że zrezygnowałeś z Wiedźmina.

 

A, może tego jeszcze nie widziałeś:

Swoją drogą Nirvan mocno zainspirowany prozą Sapkowskiego i sukcesami Witchera autorstwa CD Projekt RED rozpoczął pracę nad projektem Wiedźmin : Klątwa Erengardu, który wygląda dość przekonywająco:
http://www.victorygames.eu/news/34-Niezale...iezaleznosc,720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie dobrze, ale...

Lepiej zrezygnuj z takich potworow jak dzabersmok czy zoat ktore sa czysto wyjete z bestiariuszy pewnych gier fabularnych. Lepiej dla ciebie, unikniesz wtedy automatycznego kojarzenia swiata twojej gry ze swiatem np. WH. Pozatym mowiles ze sam chcesz stworzyc ten swiat, wiec przenoszenie potworow ktore zostaly wymyslone dla jednej gry fabularnej jest troche bez sensu. No i wogole to sa 'niepotrzebne' gatunki potworow, jakby dzabersmoka nie mozna bylo zastapic jakas wiwerna czy malym smokiem tu i tam.

 

Lecim dalej: topielce, dreczyciele, sepce(?) i inne tego typu rzeczy. Nie czytalem wiedzmina i nie wiem co to ten dreczyciel i ten sepiec ale nazwa wskazuje ze to prawie jedno i to samo. Wytlumacze na przykladzie tego topielca, jakby nie bylo jest to poprostu trup, gosc utopil sie w rzece czy gdzies tam i jest teraz chodzacym trupem. Juz kiedys jakos sie takie cos nazywalo hmm.. a mam! ZOMBI. Czy gosc splonie czy oberwie kosa w plecy czy sie utopi i potem ozyje to dalej jest to zombi, wiec po co rozdrabniac to na jakies hmm 'gatunki' , kompletnie bez sensu i wogole niepotrzebne.

Zamiast bawic sie ze tu musi pojawic sie 'topielec,' a tam 'spaleniec' jeszcze gdzies tam jakis 'wisielec' poprostu zrob potworka 'zombi' i po klopocie. Mniej roboty dla ciebie, a gracz i tak ma w dupie czy zabija topielca czy wisielca. Jeszcze jedna rzecz, ktora rowniez tyczy sie dreczycieli, czy sepcow, czy kroczodanow, czy topiecow, czy mglakow, czy raptoranow, czy pseduszczurow: te nazwy brzmia do BANI.

 

Czytalem podrecznik do gry fabularnej Wiedzmina i jak byk(o nowy potwor!:P) widac ze sie na tym opierasz. Niestety Sapkowski nawymyslal jakies multum potworow(pewnie dlatego zeby wiedzmin nie stracil fuchy po tygodniu) i wszystko miesci sie pod jedna z tych kategorii:

1. 'Jestem zombi ale, ze mnie ukamieniowali nazywam sie teraz ukamienilomieniec.'

2. 'Sluchaj stary, drecze ludzi wiec nazywam sie dreczycielem, nigdy bys na to nie wpadl.'

3. 'wystarczy epitet 'krwiozerczy' i juz mozna ze wszystkiego zrobic potwora. Krwiozerczy glon, proste nie?'

 

Jak chcesz nawymyslac potworow to siegnij do legend, mitologii(nie tylko greckiej, multum potworow!) i klasykow fantasy.

 

Mam nadzieje ze troche pomoglem, no i powodzenia :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, że miałeś oświecenie ale powinieneś nam je przedstawić z dwoma screenami... lub zaczekać z tym aż takowe będziesz posiadał bo to jest narazie sam pomysł.

Ale to jest dopiero oświecenie. Wątpie, czy on ma choć 2% gry. Narazie to jest sama fabuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym prosił Tytana o 2 screeny do 18:00, bo inaczej niestety będę musiał zamknąć temat do czasu aż ich nie dostane..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz nawymyslac potworow to siegnij do legend, mitologii(nie tylko greckiej, multum potworow!) i klasykow fantasy.

Lepiej zrezygnuj z takich potworow jak dzabersmok

:)

 

Co do projektu: Jeśli nie popracujesz nad ortografią i interpunkcją, NIC z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten Bloor samemu specialnie włączałem :jezor:

A co do muzyki to nie jest specialnie robiona , ale mam pozwolenie na użycie jej .

Możliwe jest że jak zrobie więcej to kompozytor zrobi kilka specialnych utworów .

Jego profil na newgrounds , można odsłuchać pełne utwory http://maestrorage.newgrounds.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Może zmień angielską nazwę, albo jej nie używaj, bo kojarzy się z turlaniem jakiejś kulki po planszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...