Skocz do zawartości

Jaki język wybrać?


Dragon

Pytanie  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki język wybrać??

    • C++
      26
    • Blitz Basic
      6
    • Obydwa
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Eeeeee..... Więc mam wybrać C++ ?? :unsure:

 

A czy przeczytałeś co napisałem? C++ da Ci znacznie większe możliwości ale jakąś grą pochwalisz się przy dobrych wiatrach za jakieś 2 lata.(nie mam na myśli jakiegoś pseudo syfu) Jeśli jesteś gotowy na kilka/naście godzin dziennie nauki możesz brać c++. Jak dojdziesz z nim od perfekcji reszta języków to kwestia kilku dni/tygodni nauki. Tyle, że ta droga to ta "trudna", masz na tyle mało lat, że w sumie możesz zrobić sobie miesiąc testowy. Zacznij się uczyć c++, jeśli po miesiącu napiszesz jakąś średnią gierkę w konsoli (typu: statki z komputerem itp) możesz dalej bez problemów kontynuować naukę(zakładając, że siedzisz na tym kilka h dziennie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przeczytałeś co napisałem? C++ da Ci znacznie większe możliwości ale jakąś grą pochwalisz się przy dobrych wiatrach za jakieś 2 lata.(nie mam na myśli jakiegoś pseudo syfu) Jeśli jesteś gotowy na kilka/naście godzin dziennie nauki możesz brać c++. Jak dojdziesz z nim od perfekcji reszta języków to kwestia kilku dni/tygodni nauki. Tyle, że ta droga to ta "trudna", masz na tyle mało lat, że w sumie możesz zrobić sobie miesiąc testowy. Zacznij się uczyć c++, jeśli po miesiącu napiszesz jakąś średnią gierkę w konsoli (typu: statki z komputerem itp) możesz dalej bez problemów kontynuować naukę(zakładając, że siedzisz na tym kilka h dziennie).

 

Dziękuje bardzo :) . Jak zrobię grę w konsoli w C++ to pokaże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,gierke w konsoli to już po paru dniach zrobisz,a nawet szybciej.

 

Może źle się wyraziłem. To, że każdy walnie coś co jest czystym wyrazem programowania liniowego z setką bezsensownych instrukcji warunkowych nie znaczy, że stworzył grę. Nie obchodzi mnie czy ta gra będzie działać bo to jest nawet nie istotne ale jak jest zbudowana i jakimi sposobami rozwiązywał On kluczowe problemy. Wiem, że 99% osób to wisi ale ta część najczęściej kończy swoją działalność na bohaterach ASCII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie wybieraj żadnego z nich ;] Wszyscy tylko C++ i C++... Są przecież inne języki programowania! Pomyślcie - jeśli każdy by chciał programować w C#, C++, to by nikt nigdzie się nie dostał, bo by każdy już przed wami się wepchnął. Najmniej jest programistów Delphi, a ludzie takich potrzebują. Nie samym Cepem człowiek żyje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, co wiekszego z Delphi zrobisz? GMowe gry tego dobrym przykladem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...