Skocz do zawartości

Jaki język wybrać?


Dragon

Pytanie  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki język wybrać??

    • C++
      26
    • Blitz Basic
      6
    • Obydwa
      1


Rekomendowane odpowiedzi

znacznie łatwiejszy i szybszy do nauki.

i gry w nim stworzone mają ogromne wymagania.

Jak miałbyś brać jakiś BASIC to polecam DarkBasic Professional. Bardzo dobry, prosty język. Możliwości bardzo duże, wydajność o niebo lepsza od blitz basic i GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz rozwijać się dalej w kierunku gier, to C++ da Ci najwięcej możliwości przy konstruowaniu rozbudowanych elementów. Poza tym jest to najbardziej popularny język programowania wykorzystywany w grach, więc także polecam go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnia sobie pomyślisz, że chcesz iść na studia na jakiś kierunek z informatyką związany i a w tym celu będziesz chciał być finalistą olimpiady informatycznej licealistów.

Jak zaczniesz teraz już naukę C++ będziesz miał później niezły start jeśli oczywiście przyłożysz się do tego. :P

Potem już będziesz się tylko algorytmiki uczył jak już język będziesz znał :P

 

Więc ogólnie wybierając język radził bym ci pomyśleć o przyszłości, bo szybko i tak żadnej porzadnej gry nie stworzysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnia sobie pomyślisz, że chcesz iść na studia na jakiś kierunek z informatyką związany i a w tym celu będziesz chciał być finalistą olimpiady informatycznej licealistów.

Jak zaczniesz teraz już naukę C++ będziesz miał później niezły start jeśli oczywiście przyłożysz się do tego. :P

Potem już będziesz się tylko algorytmiki uczył jak już język będziesz znał :P

 

I będę najlepszym uczniem w klasie :P Fajny pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do pytania ile trwa nauczenie się C++ to wiesz...

To jest tak: składni języka możesz się nauczyć bardzo szybko. Tylko żeby później tym językiem władać dobrze to już potrzeba dużo więcej czasu. Trzeba umieć kombinować i mieć solidną wiedzę na temat wielu algorytmów oraz robić dużo zadanek żeby trenować.

Na początku to jest tak: masz zadanie, wiesz jak je zrobić, ale nie wiesz jak się za to zabrać, jak zaimplementować. Ale im więcej robisz tych zadanek tym szybciej ci to idzie.

Więc samego języka nauczysz się szybko. Ale trzeba potem wielu ćwiczeń żeby potrafić to wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak wygląda kod w BlitzBasicu i DarkBasicu,ale za to widziałem i uczyłem się c++,nie wiem czy przeciętny 11-stolatek zdoła zrozumieć to co jest napisane w książce.

 

C++,to niestety(lub stety),ale czasami sama matematyka,więc pewnie jako uczeń 5-tej klasy będzie Ci trudno zrozumieć niektóre rzeczy.

 

Hmm,książki tego typu które posiadasz się łatwo i szybko czyta,zacznij czytać i jeśli Ci nie podejdzie to przerzuć się na inny.

 

A tu ciekawostka:

Mówiłem o twoim młodym wieku,a tu patrz:

http://tech.wp.pl/kat,1009793,wid,10819280,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Może masz rację... mam dopiero 11 lat :) A Ty umiesz C++ ??

 

 

Nie da się umieć języka. Ja znam jakieś 90% funkcji Game Makera i co z tego, skoro można je wykorzystać na tak wiele sposobów, ze odkryłem pewnie z 1%.

Sprawa wygląda tak, że każdy skrypt da się napisać na kilka sposobów - im dłuższy program, tym więcej możliwości, można więc założyć, że istnieje nieskończenie wielka liczba możliwych do stworzenia funkcji. W takim razie nie da się umieć jakiegoś języka, można najwyżej znać jego składnię, ale to i tak nie znaczy, że potrafimy napisać wszystko, lub że zrobimy to w najlepszy możliwy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym trzeba nauczyć się najlepszych nawyków dla danego języka.

 

Gibon, i co z Tego że ten dziewięciolatek umie? ; D Miał możliwość ( czyli kogoś kto go tym zainteresował ) to się zainteresował: miasto Singapur, jego ojciec na pewno jest programistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Tak jak napisali przedmówcy. Mi aktualnie intesywna nauka nowego środowiska programowania zajmuje od jednego dnia do tygodnia / dwóch (wliczając standardowe biblioteki). Natomiast jeżeli chodzi o zabranie się za jakiś poważny projekt, to niestety wymaga to doświadczenia w kodzeniu, które trwa minimum pół roku czy rok. Niestety, ale bez poznania dobrych wzorców projektowych danego środowiska nie ma co się brać za projekty.

 

Co do C++ czy umiem? Powiem tak, od paru lat co jakiś czas go sobie przypominam, a potem zapominam. Po prostu nie potrzebuję programować w tym języku. Skupiam się głównie na C# i PHP. Reszta języków to różnie. Rok kodziłem mocno w Pike - już zapomniałem, BCX - zapomniałem, ostatnio podszkoliłem się trochę w Bashu, ale i tak za jakiś czas zapomnę. GMLa też zapominam. To jest nieuniknione. Natomiast chciałbym się nauczyć Pythona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego ojciec również zajmuje się tworzeniem aplikacji na iPhone'a.

Masz racje Kofel... :P

 

@Tiger

Mozesz uczyc sie C++. Na poczatku to i tak beda proste aplikacje w konsoli, poznawanie skladni itd. Przy okazji mozesz tworzyc jakis ciekawy projekt, gre w GM, czy Blitz Basicu, Dark Basicu... zalezy co bedzie Twoim priorytetem: jestes pewien ze bedziesz studiowal Informatyke ( w co watpie, jestes jescze mlody :) ) ucz sie C++, a moze masz ciekawy pomysl chcesz zaczac przygode z tworzeniem gier.

Prawde mowiac nauka np. Blitz Basica rowniez da Tobie troche wiedz na przyszlosc, bedzie Ci latwiej tworzyc potem w C++. Na Twoim miejscu zaczal bym eksperymentowac z jakims Basicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi tylko o pisanie gier dla frajdy to za c nie ma co się brać. Jak dobrze pójdzie to jakąś grę napiszesz w ciągu 2lat. Jeśli chodzi o same umiejętności to lepiej c lub jakiś inny język z tej rodziny+ do tego masę książek traktujących o programowaniu gier, dwa razy tyle cierpliwości i matmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym trzeba nauczyć się najlepszych nawyków dla danego języka.

 

Gibon, i co z Tego że ten dziewięciolatek umie? ; D Miał możliwość ( czyli kogoś kto go tym zainteresował ) to się zainteresował: miasto Singapur, jego ojciec na pewno jest programistą.

O boshe,no dobra napiszę już:

Wyobraź sobie:czy znasz innego 9-cio latka o którym piszą w gazetach jako programista.

Co do tego że ktoś go zainteresował to masz rację,zresztą jako 2-letnie dziecko przecież nie mógłby sam sobie włączyć komputera.(logika)

Teraz tak:Napewno ciebie też ktoś zainteresował czymś jak miałem x lat,nie?

Ale czy kxzrxza piszą o tobie w gazetach?Więc nie gadaj mi tu o możliwościach bo każdy je posiadał,ale czy piszą o nas na stronach internetowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O boshe

Wyśmienicie zaczołeś.

czy znasz innego 9-cio latka o którym piszą w gazetach jako programista.

Nie znam.

Teraz tak:Napewno ciebie też ktoś zainteresował czymś jak miałem x lat,nie?

Nie nie zainteresował.

Ale czy kxzrxza piszą o tobie w gazetach?Więc nie gadaj mi tu o możliwościach bo każdy je posiadał,ale czy piszą o nas na stronach internetowych?

Nie piszą na mój temat, bo po co? Przecie żadnym odkryciem nie jestem, on owszem ale to też nie powód żeby się takim czymś ekscytować bo zapewne takich jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...