Skocz do zawartości

Zablokowane gry na ps 2


megaman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

PoxiPol, słowo "PIRAT" nijak się ma do proszenia o key, serial lub crack, ani nijak się ma do propagowania nielegalnego oprogramowania. Czyli warn tak czy siak jest bezpodstawny, bo nijak się ma do punktu w regulaminie o który się Mimek powołał. Kapujesz?

A co do Twojego późniejszego posta. Wygląda to tak, jakby czytanie ze zrozumieniem było czymś negatywnym, a Marmot wrednym moderatorem bo marudzi na lewo i prawo. Jeżeli próbowałeś być zabawny, to już nie próbuj, bo nie po raz pierwszy pokazałeś, że Ci to nie wychodzi (: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Platyna, z Ciebie to by był dobry moderator, umiesz czytać ze zrozumieniem :) .

Dzięki, ma się w tym pewne doświadczenie xD

 

EDIT: Tak swoją drogą, zauważcie jaka panuje niesprawiedliwość. Megaman - nowy w miarę użytkownik, dostał bana za coś, co można podejrzewać, że na 50% chodzi o pirata, a taki PhoenixPL, czyli ktoś kto na forum przesiaduje od dłuższego czasu, jak powiedział, gdzie można znaleźć pirackie StoneLoops, nie dostał warna od Mimka. Nie podoba mi się to, a bana Phoenixowi za tamto nie dam, niech Texas Ranger Chuck "Mimek" Norris tym się zajmie.

O tym nie wiedziałem. Musze przyznać że się zbulwersowałem.

 

Jednak slowo PIRAT jest powszechnie rozumowane jako nielegalna kopia. A o PIRATACH mowil :)

Twoja definicja pirata jest prawdziwa, ale tylko psh peaople tak mysla :)

Kurcze mówić jak do ściany...

Toż ci to właśnie wytłumaczyć próbujemy, że słowo PIRAT aktualnie jest rozumiane jako płyta nieoryginalna co nie znaczy nielegalna. To się nijak ma do siebie.

Piractwo to nieupoważnione rozpowszechnianie nieoryginalnych kopii.

Kluczowe tu jest słowo "rozpowszechnianie". Oznacza to że dla WŁASNEGO UŻYTKU możemy zrobić sobie dowolną ilość kopii, a przynajmniej w świetle polskiego prawa :P

 

Co ma nielegalna kopia (pirat) do nielegalnego oprogramowania?

Właśnie o to chodzi, że pirat nie musi być nielegalny bo wcale nie musi być owocem piractwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimek to buc, co nie marmot?

Nie, po prostu powtarza się to samo co z Jaklubem, na którego każdy narzekał, że jest za młody na moderatora i źle sprawuje swoje obowiązki, przy czym z moich osobistych obserwacji twierdzę, że mimo wszystko Jaklub był lepszym moderatorem od Mimka. Moderatorem powinna zostać osoba szanowana, dobrze zachowująca się, przebywająca na forum od dłuższego czasu. O ile na redaktorstwo Mimka się zgodziłem, o tyle niespodobało mi się, że mimo, że każda poważna decyzja miała być omawiana w gronie moderatorzy+admini, to Mimek został moderatorem bez takowej dyskusji. Najpierw się wykazał tym, że nie czyta zaleceń administratorów (patrz skasowanie warna Pieterowi - mimo, że parę dni wcześniej Gnysek obwieścił, że moderatorzy mają warnów nie zdejmować), potem dziwnym kasowaniem postów z tematu o dowcipach (no, a Gnysek potem zarzucił postem o bardzo zbliżonej treści do tych skasowanych w temacie o 2012 i nie został skasowany (: ), później (moim zdaniem) bezpodstawnym banem dla Japanstache (który jak dla mnie wciąż wygląda na bana z przyczyn osobistych), a teraz ta sytuacja z Megamanem. Ale ok, nie mi to oceniać, skoro taka była odgórna decyzja, żeby został moderatorem, to się tu nie wtrącam, tylko wytykam błędy. A i tak nie liczę na to, że ktoś z władz wyższych wysłucha tego i coś zmieni, tym bardziej, że wyraźnie widzę, że jedynym adminem który się zainteresował moim zażaleniem był Borek, który i tak stoi murem za Mimkiem a do tego za mną na 100% nie przepada, czemu bym się nawet nie dziwił. Po prostu wytknąłem błąd i tyle, i liczę, że Mimek wyciągnie z tego jakieś wnioski, bo moderatorem dalej będzie na 100%, w przeciwieństwie do mnie, bo sobie nonstop grabię, m.in. takimi zażaleniami jak to (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, zauważcie jaka panuje niesprawiedliwość. Megaman - nowy w miarę użytkownik, dostał bana za coś, co można podejrzewać, że na 50% chodzi o pirata, a taki PhoenixPL, czyli ktoś kto na forum przesiaduje od dłuższego czasu, jak powiedział, gdzie można znaleźć pirackie StoneLoops, nie dostał warna od Mimka. Nie podoba mi się to, a bana Phoenixowi za tamto nie dam, niech Texas Ranger Chuck "Mimek" Norris tym się zajmie.

Jak to kiedys propa powiedzial w innym kontekscie "Nie maja oszu na plecach", tak samo jest z Mimkiem. Nie czytal tego tematu (tak mi sie wydaje), wiec nie wstawil warna. ty nie wywiazujesz sie ze swoich obowaizkow, jestes MODEM, i moezesz dac BANA, jesli wydaje ci sie ze ta osoba na niego zasluguje. Mowisz sam przeciewko sobie :).

Mimek jest nowym moderatorem i dopiero sie uczy, a wy (...) nie zwalajcie wszystkiego na nowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PoxiPol:

Nie dałem BANA Phoenixowi, bo się to co tam napisał nijak ma do łamania regulaminu, jednak już ma się o wiele bliżej tego punktu o piractwie niźli post Megamana, więc patrząc kategoriami postrzegania regulaminu w stylu Mimka to powinien dostać permbana, jeżeli megaman dostał bana na 3 dni za pytanie się o nagrywanie płyt. Racja, mógł nie widzieć, dlatego też napisałem, w poście, żeby się tym zajął. Proste.

 

Mimek jest nowym moderatorem i dopiero sie uczy, a wy (...) nie zwalajcie wszystkiego na nowych!

Moderator jedyne czego musi się nauczyć zostając moderatorem to posługiwanie się wszystkimi dostępnymi narzędziami. Czytania ze zrozumieniem uczą w szkole i sztukę tą powinien mieć opanowaną każdy kto przesiaduje na forum, a moderator - do perfekcji. Dobra, człowiek nie jest machiną, popełnia błędy, ale nie aż takie. Tym bardziej, że rzucanie banami na lewo i prawo za byle co, dobrze na wizerunek forum nie wpływa. A zaznaczam, że wcześniej był ban Japanstache, za konflikt osobisty w zasadzie, bo to co on zrobił to jakby się klasyfikowało na warna (być aż tak szczegółowym w przestrzeganiu regulaminu), to wszyscy piszący w Valhalli by już od dawna mieli po banie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin jest tak łopatologicznie napisany, że nie da rady mieć własnego pojęcia tego tekstu. Gdyby było "Zabroniona jest rozmowa na temat nielegalnych rzeczy" to można się spierać, ale jest wyraźnie wyliczone za co karać, więc nie ma tu jak robić wielu interpretacji. Zresztą, każdy wie, że takich zachcianek się nie spełnia. Już mnóstwo osób prosiło o kasowanie kont - mogą to robić tylko admini, więc takie kasowanie nie następowało. Więc, czemu miałyby być bany na życzenie? Żaden moderator ani admin nie dawał banów na życzenie. Ok, był wyjątek - Lowrider, ale on był wielokrotnie upominany, wręcz go jeden krok dzielił od bana, więc taka prośba nie pozostała bez odgłosu. Ale Japanstache nie jest użytkownikiem sprawiającym problemu, nikt nie miał planów go banować, nie robił nic kontrowersyjnego, więc za co ten ban? Proste - przyczyny osobiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Na prośbę Mimka przeczytałem cały temat i muszę powiedzieć, że na początku zgadzałem się z Marmotem, ale teraz muszę przyznać rację Borkowi i Mimkowi. Czemu? Bo ewidentnie megamanowi chodziło o nielegalne używanie swap magica -> odpalania piratów. Nie wiem skąd wy wzięliście definicję wyrazu pirat w znaczeniu oprogramowania, ale to zawsze jest NIELEGALNA kopia. Natomiast legalna kopia to po prostu kopia. Kupię oryginalnego Warcrafta i zrobię kopię, to mam legalną kopię (nawet jeżeli licencja tego zakazuje, bo jak już wcześniej wspomniał Marmot a ja miałem na myśli w swoim poprzednim poście - licencja jest dostosowywana głównie pod prawo amerykańskie i tutaj zapisy o zakazie kopii nie działają gdyż są sprzeczne naszemu prawu, a prawo zawsze stoi ponad widzimisie autora.). Jeżeli natomiast nie posiadam osobiście oryginalnej gry, a skopiuję ją sobie od kogoś innego, to mam nielegalną kopię czyli pirata. Tak samo ma się sprawa z piratami na morzu, wyjętymi spod prawa czy piratami na drodze (łamiącymi przepisy drogowe). Wniosek -> piracenie to działanie wbrew prawu. Megaman nigdzie nie pisał o legalnych kopiach, ale za to wspomniał o piratach, więc jest domniemanie że używa go w "wiadomym" celu.

 

Natomiast muszę przyznać autsajderowi rację co do wielkości kary. Bez przesady kurde, za takie coś warn i zamknięcie tematu spokojnie by starczyły.

 

Najśmieszniejsze w tym jest to że po wyrzuceniu połowy tematów dalej mogę pisać na forum a on dostał bana za pytanie o swap magica.

No, wreszcie sie przyznales dziadkukloefasie. Bylo sie wypierac? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli winowajcow mozemy zawezic do dziadkakleofasa i marraca.

Hmmm, bardziej do halpowiczow, dziadek to na pewno nie byl (skad to wiem nie moge powiedziec, a marrac mial chyba kontakt z cirnem i pisal mu co pisac. Dla mnie jedynym podejzanm byl by UNO, i troszeczke bym podejrzewal Kamrata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie wiem, nie śledzę jego postów, bo mnie tyle interesuje co zeszłoroczny śnieg. Śmieszne jest to, że on ciągle dalej tu siedzi mimo że mu tu źle.

 

@Poxipol:

Sprawdziłem najmniejszą możliwą pulę tele2 i spod niej są tylko posty cirna, adama sikory, i bardzo dużo dziadkakleofsa. Nikogo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynym podejzanm byl by UNO, i troszeczke bym podejrzewal Kamrata.

A to dobre, brawa! Wreszcie napisałeś coś co spowodało na mojej twarzy śmiech, ale nie z posta, a trochę bardziej z Ciebie (: . Bo jak już pisałem Cirno się przyznał do tego co zrobił i wypisał w pewnym temacie kto z nim w tym uczestniczył, a Ty wskazujesz pierwsze lepsze osoby :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ranmus:

Przecież on się przyznał już w innym temacie do tego :P . Zresztą, co do bana, ja dalej będę obstawał przy swoim, że to się nijak ma do punktu regulaminu o który się powołał Mimek.

 

No akurat pewien związek z tym punktem ma:

13. Nie oferuj i nie proś o takie rzeczy jak key, serial, crack czy tym podobne na tej stronie. Nie tolerujemy nielegalnego oprogramowania. Nie dostosowanie się grozi natychmiastowym banem.

 

1) "(...)czy tym podobne(...)"

2) "Nie tolerujemy nielegalnego oprogramowania."

 

Więc jakiś związek jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...