Skocz do zawartości

Solitary yeoman 2:On the enemy line


Egzekutor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ehh...

 

Create:

direction = random(360);

 

Draw:

draw_sprite_ext(..., direction, ...); //Malownie cienia

 

Nie wiem, jakim cudem ma to nie działać.

Oba sprity są malowane na jednym directionie.

 

Choć tak w ogóle to jestem przeciwnikiem takiego systemu, bo wiesz - jest jakaś taka niepisana zasada, że plansza gry powinna być taka sama za każdym uruchomieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to kiepskie masz zerowe wyczucie co do dobierania grafiki albo masz problemy ze wzrokiem,jedno albo drugie, w każdym razie

 

https://gmclan.org/uploader/3909/Walka.png

-to drzewo nie pasuje do reszty albo reszta nie pasuje do drzewa,drzewo wygląda dobrze a reszta to jakby inny typ grafiki,nie mówię,że złe ale to 2 światy

 

https://gmclan.org/uploader/3909/Przyroda.png

-nie komentuje już tego drzewa ale ten liść jakiś wielki i tak równo poukładany jakby nie mógł mieć w create

 

image_angle=random(360);

x +=choose(-5,0,5)

tak samo y to by się jakoś poukładało

 

trawa tragiczna nic nie ma wspólnego z roślinnością przypomina zielony dywan z burdelu aladyna

 

https://gmclan.org/uploader/3909/Nowycel.png

-na tym screenie widać rozbieżność grafik,nie chce się tego komentować,każdy element z innego klimatu

 

https://gmclan.org/uploader/3909/Malohp.png

-chamski ten blur,błee

 

te 4 screeny wyglądają jak 1,nie ma tam nic nowego,ogólnie nie podchodzi mi to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koffany drobiu. Nie mam w przeciwieństwie do ciebie proglemu z oczami to raz a dwa w pierwszysm poście pisze.

Na razie grafika może was nie zadowalać więc będę ją systematycznie poprawiał i co jakiś czas dodawał coraz to więcej screenów. !!!!

NOWE SCREENY:

Wybuch granatu

Wybuch bazzoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koffany drobiu. Nie mam w przeciwieństwie do ciebie proglemu z oczami to raz a dwa w pierwszysm poście pisze.

Na razie grafika może was nie zadowalać więc będę ją systematycznie poprawiał i co jakiś czas dodawał coraz to więcej screenów. !!!!

NOWE SCREENY:

Wybuch granatu

Wybuch bazzoki

 

no dlatego tak napisałem bo gdzieś tam pisałeś że skupiasz się póki co na grafice więc chyba sobie przeczysz,fajnie że mnie raportowałeś konfidencie

 

edit:twoje słowa:

Więc powiem tak, grę robię na razie od tygodnia. Na razie nie robię etapów tylko pracuję nad grafą i kodzeniem :) Etapy zrobi się później więc jakby przeliczyć na procenty to gdzieś z 6% jest już zrobione :P

 

to jak to pracujesz nad tą grafą,że jest taka rozbieżność i tego nie widzisz,popracuj nad tym co piszesz bo gubisz się w zeznaniach :sp_ike:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja robię grafę tylko PoxiPol. A ty fajnie, że mi dałeś 1 gwiazdkę pacanie.

Shylios:

Czemu fala udeżeniowa czy co to jest od granatu, ma depth wyższy niż drzewa? W powietrzu wybuchł?

screeny umieściłem na szybko przed szkołą więc depth jeszcze nie jest dopracowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja robię grafę tylko PoxiPol. A ty fajnie, że mi dałeś 1 gwiazdkę pacanie.

Shylios:

Czemu fala udeżeniowa czy co to jest od granatu, ma depth wyższy niż drzewa? W powietrzu wybuchł?

screeny umieściłem na szybko przed szkołą więc depth jeszcze nie jest dopracowany :)

 

nie dałem żadnej oceny bo te szajsy z gmclanu na nic nie zasługują,uważaj kogo wyzywasz od pacanów gorolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale to musi trochę potrwać niestety aż grafika dojdzie do ładu :)

Mam do was pytanko. Chciałem wystawić wersję demonstracyjną ale PoxiPol, który robi grafikę do gry twierdzi iż nie powinienem tego robić gdyż jak zrobię pełną wersję bez dema to będzie to większe zaskoczenie dla userów. No i nie wiem co teraz robić, jakie macie zdanie? Demko wyszło by może za tydzień lub max 10 dni (jeśli nic nie stanie na przeszkodzie). Głosujcie w ankiecie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale to musi trochę potrwać niestety aż grafika dojdzie do ładu :)

Mam do was pytanko. Chciałem wystawić wersję demonstracyjną ale PoxiPol, który robi grafikę do gry twierdzi iż nie powinienem tego robić gdyż jak zrobię pełną wersję bez dema to będzie to większe zaskoczenie dla userów. No i nie wiem co teraz robić, jakie macie zdanie? Demko wyszło by może za tydzień lub max 10 dni (jeśli nic nie stanie na przeszkodzie). Głosujcie w ankiecie !

 

Lepiej daj jakieś demo bo i tak grafikę poprawiasz a po demie można powiedzieć co jest źle a co dobrze itd.Jakbym był na twoim miejscu skłaniałbym się do okrojonego dema a nie wersji finalnej. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, macie tu wersję beta >>TU<<. Oczywiście jest to beta i są bugi np. nie da się zginąć. Dałem specjalnie 20 ammo do bazzoki żebyście mogli się pobawić xD.

STEROWANIE:

W,A,S,D - Chodzenie

G - granat

1,2,9 - bronie

F - klawisz akcji (za niego pomocą można przeszukiwać niektóre szafki trzeba nacisnąć "F" i ponownie "F" żeby przeszukać szafkę)

LPM - Strzał

Ps. Jest to wersja na monitory panoramiczne (na normalne zrobię dopiero pełną wersje) więc ci co nie mają panoramy mogą mieć utrudnienie gdyż kursorem nie będzie się dało dojechać do końca dolnej i lewej krawędzi ekranu ale da się grać :) Mówcie też o bugach :P

Ps2. Sorry ale zapomniałem o jednym błędzie. Jak już jesteście przy tym budynku co tam jest cel to tam są słupy siana i ciasne przejście więc musicie się jakoś przecisnąc (na pewno się da) kombinujcie bo zapomniałem tego poprawić. Najlepiej obracajcie się tyłem i idźcie w końcu na pewno przejdziecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, macie tu wersję beta >>TU<<. Oczywiście jest to beta i są bugi np. nie da się zginąć. Dałem specjalnie 20 ammo do bazzoki żebyście mogli się pobawić xD.

STEROWANIE:

W,A,S,D - Chodzenie

G - granat

1,2,9 - bronie

F - klawisz akcji (za niego pomocą można przeszukiwać niektóre szafki trzeba nacisnąć "F" i ponownie "F" żeby przeszukać szafkę)

LPM - Strzał

Ps. Jest to wersja na monitory panoramiczne (na normalne zrobię dopiero pełną wersje) więc ci co nie mają panoramy mogą mieć utrudnienie gdyż kursorem nie będzie się dało dojechać do końca dolnej i lewej krawędzi ekranu ale da się grać :) Mówcie też o bugach :P

Ps2. Sorry ale zapomniałem o jednym błędzie. Jak już jesteście przy tym budynku co tam jest cel to tam są słupy siana i ciasne przejście więc musicie się jakoś przecisnąc (na pewno się da) kombinujcie bo zapomniałem tego poprawić. Najlepiej obracajcie się tyłem i idźcie w końcu na pewno przejdziecie :)

 

to może nie zmieniaj rozdzielczości po włączeniu gry to każdy będzie mieć swoją co na kompie i pogra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nad tym popracuję. Ale przecież da się grać na monitorach nie panoramicznych no ale niestety gra się trudniej :( Ale w pełnej wersji będzie wszystko OK :)

 

Powiedz mi w czym tkwi twój problem z tą rozdzielczością to może coś wymyśle...

Nie możesz zrobić tak w opcjach? Wtedy by każdy normalnie grał na kompie:

 

 

http://img26.imageshack.us/img26/6408/reso.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinny właśnie, w tym cały problem, że należy max ustawiać 1024x768 (standardowo robi sie 800x600), aby było kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...