Skocz do zawartości

Zablokowane Almora 0.7.6 - Dyskusja


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administratorzy

Co do dnia i nocy, to z Tymonem rozmawiałem akurat o tym kilka minut temu niezależnie od waszych postów na forum i wymyśliliśmy sposób, żeby serwer tylko na dzień dobry podawał godzinę w grze, a potem to klient ją dalej obliczał. Wadą tego systemu może być to, że np. jak u mnie zacznie wstawać słońce, to u innego gracza to samo będzie się działo 1 czy 2 sekundy później, ale to zalezy jak dokładne zrobimy okreslanie tego czasu. Pomyślimy i nad tym, na pewno kiedyś dojdzie i ta opcja.

 

Zresztą uzbierało się obecnie tak dużo pomysłów, ze na pewno moge już powiedzieć - nie wszystko będzie w (pierwszym) update! Postaram sie, aby poza tym co Borek podał oficjalnie były też questy - reszta prawie na bank pojawi się dużo później, jak dojdę z Tymonem do ładu i zoptymalizujemy całość. Jest trochę syfu narobione i musimy go usunąć, ale skoro obiecałem już te questy no to syfem zajmiemy się od marca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to aby była rejestracja przez www, logowanie na www, ranking na www itp. ? To jest bardzo przydatne, na www mozna by zobaczyc kto ma jaki level i jego staty. Można by zrobić zapisywanie na plikach jako rejestracja i w almorze odczytywanie, za pomoca Tablic.

Przez www mozna by takze zrobic rozne systemy typu - Jakies Kredyty za SMS np. itp.

 

heh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
To akurat nic specjalnego :P jak se przypomnę tam któryś obiekt sprawdzający reputacje... if if if if if if xD matko! Bez obrazy Boromir. Co do questów, ja ciągle jestem za eskortami :D.

 

Nie widziałeś jeszcze MaGi xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np. jak byś chciał postawić większy server , to sam z wlasniej kieszeni bys musial placic, a tak bys mial kase z sms tongue2.gif

 

Wiekszego servera nie bedzie puty almora nie bedzie zoptymalizowana bo z tego co sie zorientowalem to u mnie na servie to ok 20graczy + i juz sa lagi ;/

 

Pozatym jakby ktos chciał to by mogl juz na starcie oplate sms za Frozen Axa dac i tyle ale po co jak gra regularnie moze z 10 graczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że szykuje się spora przebudowa Almory od strony technicznej. Może lepiej byłoby zacząć POWOLI przepisywać ją na nowo... Dałoby to znacznie lepsze efekty niż dopisywanie nowych rzeczy (te tylko doraźnie) i ciągła ingerencja w, i tak już zagmatwany, kod... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jak będzie lista, to pokazemy, na razie to są tylko rzucane pomysły i nie spisaliśmy ich konkretnie :P Oficjalnie na razie dojdą questy i tyle :)

Nieoficjalnie, to sami nie wiemy jak to się skończy, ale to nie jest ostatni update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 42 można wziąć ds'a na klatę ;), ale samo ograniczenie max lvl, to niegłupi pomysł, sam się raz nad tym zastanawiałem, ale exp za szybko leci do 50, a już do 40!!! Ograniczenie powinno być, ale do granic rozsądku, np. 60 poziom, a potem ewentualnie zwiększać wraz z pojawianiem się nowych map i potworów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Myślę, że zbalansujemy to i owo przy okazji, porobimy odpowiednie tabelki i tego typu sprawy. Ponieważ jest jeszcze trochę itemów w samej grze, jak i poza nią, których brakuje, to są dwa wyjścia: dać im kosmiczne ceny i kosmiczne właściwości, lub obniżyć te obecne i wydłużyć rozgrywkę. Myślę nawet, że można by rozwój postaci połączyć jakoś z Questami, żeby nieco go opóźnić, ale naprawdę pomysłów jest wiele, a trzeba pamiętać, że wolałbym nie dodawać kolejnych zmiennych do wysyłania przez serwer i ograniczać ilosć wymienianych danych, żeby serwer był w stanie wytrzymać jak najwięcej graczy.

 

W sumie jak już zaczniemy prace nad zmianami to i tak powiemy wam co dodajemy dopiero kilka dni naprzód i niestety, ale zasada zachowania tajemnicy będzie obowiązywała nadal. Bo jak dam zbyt dużo obietnic, to skończę jak posłowie PiS :P W opozycji xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jaka bym ja główna zmianę wprowadził ?? Dużo większy reswamp potworkow. Teraz nie trzeba się ruszać a walić cały dasz tak samo i się expi. Bez sensu. A druga rzecz to znaczne zmniejszenie loota. 10 minut na fioletowych pajaczkach to 3x najlepszy hełm masę tarcz spodni i innego eq. W 10 minut zarabiasz wielkie kwoty co prowadI do inflacji i nudy. Pomyślcie nad tym. Zwlasza pierwszym punktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do itemow za kosmiczne ceny - to oznacza kolejne dni spedzone na siekaniu mobow.

a moze by cos tym stylu: sa sobie miejsca - np kapliczki, losowo w takiej pojawia sie boss twardy zawodnik, po zabiciu jest szansa ze wypadnie jeden z tych super itemow. potem przerwa i znowu spanuje sie w jednym z tych wyznaczonych miejsc, tak wiec nie wystarczy warowac pod jednym punktem i i przedmiot nie zawsze wypada, i i boss moze miec rozne niespodzianki zeby za latwy nie byl - ciekawiej bedzie niz kosic setki mobow na zloto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...